.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

گیاه بنفشه راه درمان بیماری سرفه و برونشیت

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » گیاه بنفشه راه درمان بیماری سرفه و برونشیت

تمام قسمتهای گیاه بنفشه بویژه ریشهٔ آن دارای ویولین است، طبق آخرین تجزیه های علمی که بر روی گیاه بنفشه به عمل آوردهاند معلوم شده است بنفشه دارای موسیلاژ، اسید سالیسیلیک، مادهٔ رنگی، موم، قند، ایروان، اسید مالیک و ویولین است. شما وقتی گیاه بنفشه را برای درمان برونشیت، سیاه سرفه، گریپ، میگرن، زکام و یا اختلالات کلیه مصرف می کنید خواهید دید که فایده دارد.

گیاه بنفشه

تمام قسمتهای گیاه بنفشه بویژه ریشهٔ آن دارای ویولین است، طبق آخرین تجزیه های علمی که بر روی گیاه بنفشه به عمل آوردهاند معلوم شده است بنفشه دارای موسیلاژ، اسید سالیسیلیک، مادهٔ رنگی، موم، قند، ایروان، اسید مالیک و ویولین است. شما وقتی گیاه بنفشه را برای درمان برونشیت، سیاه سرفه، گریپ، میگرن، زکام و یا اختلالات کلیه مصرف می کنید خواهید دید که فایده دارد. به علاوه، متوجه می شوید که استعمال خارجی بنفشه برای درمانانواع آنژین، برفک، خونریزی لثه و امراض پوستی مؤثر است.برای آشنایی با خواص کم نظیر این گیاه و تاثیراتش بر روی انواع بیماری ها با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

نسخه های بنفشه

 

 

درمان آنژین :

 

 

سی تا پنجاه گرم گل بنفشه خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، وقتی به جوش آمد آتش را خاموش کنید و پانزده دقیقه بگذارید بماند تا دم بکشد، بعد آن را به عنوان دوای غرغره مصرف کنید. اگر مبتلا به آنژین هستید هر روز سه یا چهار بار با جوشاندهٔ گل بنفشه غرغره کنید.

 

 

درمان بیماری برفک با گیاه بنفشه :

 

 

جوشاندهٔ گل بنفشه خشک را اگر به عنوان محلول شست و شو برای بیماری برفک به کار برید و هر روز دو بار صبح و شب با ان شست و شو دهید خیلی زود این بیماری درمان میشود.
برای تهیهٔ جوشاندهٔ گل بنفشه باید پنجاه گرم گل بنفشه خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید، به جوش که آمد از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید و اگر برفک در دهان شماست آن را غرغره کنید و اگر در جای دیگری است مثل محلول شستوشو مصرف کنید.

 

 

درمان برونشیت با گیاه بنفشه :

 

 

جوشاندهٔ گل بنفشهٔ خشک را با عسل شیرین کنید و هر روز سه تا پنج بار و هر بار یک فنجان از آن را بنوشید.برای تهیهٔ جوشاندهٔ بنفشه باید پنجاه گرم گل بنفشه خشک را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید وقتی جوش آمد از روی آتش بردارید و یک ربع ساعت دم کنید و بعد آن را با عسل شیرین کنید و به ترتیبی که در بالا تعیین شد مصرف کنید. سیاهسرفه جوشاندهٔ بنفشهٔ خشک که با عسل شیرین شده هر روز سه یا پنج بار و هرباریک فنجان از آن مصرف شود بحرانهای سیاه سرفه را آرام می کند.


# # #

مطالب پیشنهادی

عوارض و فواید مسکن ژلوفن

عوارض کمبودآهن و مصرف قرص آهن

اهمیتِ ساعت های خواب و بیداریِ بدن

خواص جگر سفید چیست

خواص جگر سفید یا خواص شش گوسفند

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code