.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با پوست مو و زیبایی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

برای داشتن پوستی صاف بنفشه فرنگی مصرف کنید

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » برای داشتن پوستی صاف بنفشه فرنگی مصرف کنید

بنفشه فرنگی دارای مواد اصیل حیاتی است، گلوکوزید، ترکیبات املاح و با دارای موسیلاژ فراوانی است. تمام قسمتهای گل بنفشه فرنگی دارای خاصیت تصفیه کنندهٔ خون، ادرارآور و آرام بخش است. به علاوه گلهای آن نرم کننده سینه است. شما باید بنفشه فرنگی را برای درمان بیماریهای مختلف پوستی، مثل جوشهایی که از شیر در بچه های شیرخوار پیدا می شود، جوشهای .صورت، اگزما، دمل و خارشهای پوست در پیران مصرف کنید.

بنفشه فرنگی

بنفشه فرنگی دارای مواد اصیل حیاتی است، گلوکوزید، ترکیبات املاح و با دارای موسیلاژ فراوانی است. تمام قسمتهای گل بنفشه فرنگی دارای خاصیت تصفیه کنندهٔ خون، ادرارآور و آرام بخش است. به علاوه گلهای آن نرم کننده سینه است. شما باید بنفشه فرنگی را برای درمان بیماریهای مختلف پوستی، مثل جوشهایی که از شیر در بچه های شیرخوار پیدا می شود، جوشهای .صورت، اگزما، دمل و خارشهای پوست در پیران مصرف کنید. شما میتوانید بنفشهٔ سه رنگ را برای درمان رماتیسم مورد استعمال قرار دهید. چون خاصیت نرم کنندهٔ سینه را دارد و به عنوان داروی ضد تورم و همچنین مرهمی برای سرفه های مزمن است.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

نسخه های بنفشه فرنگی

 

بنفشه فرنگی برای جوشهای پوست و صورت :

 

 

بیست گرم بنفشه فرنگی را که خشک شده باشد و محتوای گل، برگ و ساقه باشد در نیم لیتر آب سرد بریزید و دو ساعت آن را خیس کنید، بعد ظرف محتوای آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا چند دقیقه بجوشد و بعد از روی آتش بردارید و بگذارید مدتی بماند تا دم بکشد، سپس صاف کنید و در هر روز سه یا چهار فنجان از آن را بنوشید. اگر چند هفته به نوشیدن آن ادامه دهید خواهید دید که جوشهای بدریخت صورت شما بکلی از بین رفته و چهرهٔ شما رنگ و پوست تازهای پیدا کرده است.

 

 

جوشهای صورت بچه ها :

 

 

بعضی از بچه های شیرخوار در صورتشان جوشهایی پیدا می شود که رفته رفته تبدیل به زخم شده و آنها را ناراحت میکند. برای درمان آن باید چهار تا پنج گرم بنفشه فرنگی را که خشک شده در دویست و پنجاه گرم آب جوش یک شب بخیسانید و صبح فردای آن شب ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و یک تا دو دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کرده و با یک چهارم لیتر شیر مخلوط کرده و شیرین کنید و ناشتا به بچه های شیرخوار بدهید. مخلوط شیر و جوشاندهٔ بنفشه فرنگی، جوشهای صورت بچه های شیرخوار را معالجه می کند.

 

 

درمان اگزما با بنفشه فرنگی :

 

 

بیست گرم بنفشه فرنگی خشک را در نیم لیتر آب سرد بریزید و دو ساعت بخیسانید، بعد ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید. بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه آن را به حال خودش بگذارید، بعد آن را صاف کرده و هر روز سه تا چهار فنجان از آن را بنوشید و چند هفته به این کار ادامه دهید. مصرف جوشاندهٔ بنفشه فرنگی اگزما را بکلی معالجه می کند.

 

 

 


# # #

مطالب پیشنهادی

فواید مسواك

مسواک،صبح‌ها پیش از صرف صبحانه مسواک بزنید

توصیه های قبل عمل جراحی

توصیه های قبل عمل جراحی

بیماری سیاه سرفه در کودک را جدی بگیرید

آسیب شناسی سندرم زنان کتک خورده

آسیب شناسی سندرم زنان کتک خورده

پربازدید های پوست مو و زیبایی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code