http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

موز غذای کامل است

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » موز غذای کامل است

یک موز تازه و رسیده به اندازۀ یک کیلو گوشت خاصیت دارد در حالی که موز خشک به اندازۀ دو برابر این مقدار گوشت ارزش غذایی آن زیاد تر می شود با وجود این، موز از لحاظ چربی و کلسیم فقیر است. اگر موز را با غذاهای دیگر ترکیب کنیم خوراک کاملی مثل نان به وجود می آید. البته در این جا باید متذکر شویم که مقدار کلسیم شیر 12 برابر موز و مقدار آهن موز 3 برابر شیر می باشد و اگر این دو را با هم ترکیب کنیم علاوه بر این که غذای مرکب خوشمزه ای خواهد شد از لحاظ غذایی بی اندازه مقوی خواهد بود.

موز

از موز می توان به عنوان یک وعدۀ غذایی استفاده کرد

موز غذای کامل است. چرا که سرشار از ویتامین آ، ب، ث و قند می باشد. هم چنین دارای آهن، فسفر، روی، پتاسیم و منیزیم می باشد. موز غذای کامل است و جزء غذا های درجه اول به حساب می آید اما اگر خوب جویده نشود در معده تخمیر شده در نتیجه گاز تولید می کند به همین جهت است که باید آن را به خوبی جوید و با آب دهان مخلوط کرد. در کشورهای فلیپین، مالزی، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی، مناطق استوایی، آفریقا و هم چنین آسیا مردم از کوچک و بزرگ این میوه را غذای اصلی خود می دانند. برای آشنایی بیشتر در آسان طب با ما همراه باشید.

 

قدرت غذایی این میوه قابل توجه است.

یک موز تازه و رسیده به اندازۀ یک کیلو گوشت خاصیت دارد .در حالی که موز خشک به اندازۀ دو برابر این مقدار گوشت ارزش غذایی آن زیاد تر می شود. با وجود این، از لحاظ چربی و کلسیم فقیر است. اگر آن را با غذاهای دیگر ترکیب کنیم خوراک کاملی مثل نان به وجود می آید. به عنوان مثال مقدار کلسیم شیر 12 برابر موز و مقدار آهن موز 3 برابر شیر می باشد. اگر این دو را با هم ترکیب کنیم علاوه بر این که غذای مرکب خوشمزه ای خواهد شد از لحاظ غذایی بی اندازه مقوی است.

 
اگر این میوه به کودکان داده شود استخوان بندی آن ها را توسعه داده و رشد آن ها را تسریع می کند و می توان از آن به عنوان یک وعده غذایی برای کودکان خود استفاده کنید.
هم چنین از لحاظ مواد و ارزش غذایی، موز 28 درصد انرژی و سیب زمینی دارای 23 درصد انرژی می باشد. اشخاص خسته و ضعیف که بخواهند خود را تقویت کنند باید به دستور زیر این غذای مقوی را با موز درست کرده. مدت هشت روز ساعت یازده صبح آن را مصرف کنند.

 

دستور تهیه:

یک موز رسیده و تازه را پوست کنید. دو قاشق سوپ خوری عسل و یک قاشق سوپ خوری خامه تازه را در هم حل کرده و میوه را در آن بیندازید و ان را به مخلوط عسل و خامه آغشته کنید. پس از ده دقیقه بخورید.
از پوست آن هم می توان برای درمان زگیل بهره برد. ابتدا آن را پوست کنید. قسمت داخلی پوسته را بر روی زگیل قرار دهید. با یک تکه پارچه تمیز روی آن را بپوشانید. به آرامی زگیل برطرف  می شود.

 

آیا دیر هضم شدن آن واقعیت دارد؟

گاهی شنیده می شود کسانی می گویند موز ثقیل است و یا دیر هضم می شود. در اینجا باید این موضوع را توضیح داد که هضم شدن آن بستگی به رسیده بودن یا نرسیدن آن دارد. موز رسیده زود هضم می شود . نشانۀ ظاهری آن این است که پوستش زرد و مایل به قهوه ای می باشد. موزی که پوست آن زرد و قهوه ای هم چنین خوب رسیده باشد دارای حداکثر مقدار مواد اصلی غذایی است. اگر چنین میوه ای خوب جویده شود ضعیف ترین معده ها هم آن را تحمل کرده و هضم آن هیچ گونه زحمتی نخواهد داشت. اما اگر پوست آن سبز باشد. و نارس مصرف گردد موجب سوء هاضمه و یبوست خواهد گردید. مصرف موز برای اشخاصی که مبتلا به دیابت(قند) و یبوست می باشند به شدت ممنوع است.

 

سپاس از همراهی شما


# # #

مطالب پیشنهادی

ترشی لیته

چطور ترشی لیته بسازیم ؟

خواص قهوه برای پوست و سلامتی چیست؟

تغذیه ماه رمضان و نکات اصولی

تغذیه ماه رمضان و نکات اصولی

خواص سنگ فیروزه turquoise یا خواص فیروزه

خواص سنگ فیروزه turquoise یا خواص فیروزه

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code