تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

چه کسانی به بیماری سینوزیت مبتلا هستند

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » چه کسانی به بیماری سینوزیت مبتلا هستند

گاهی افراد به دنبال سرماخوردگی دچار عفونت سینوس می شوند، مدتی از بیماری رنج می برند و با مصرف مقداری دارو ظرف چند روز بهبود پیدا می کنند. اما افرادی که واقعاً از عفونتهای سینوسی در عذاب هستند به صورت مزمن به بیماری سینوزیت مبتلا می شوند.بیماران شکایت خود را این گونه نزد دکتر مطرح می کنند که گویی دچار یک سرماخوردگی دائمی هستند یا اینکه طی سال شش بار یا بیشتر به سرماخوردگی مبتلا می شوند. این موضوع همواره زنگ خطری برای بررسی بیماری سینوزیت مزمن به حساب می آید.

بیماری سینوزیت

در این مطلب از سایت آسان طب برای شما از مشکل شایع در فصول سرد سال صحبت می کنیم.. بیماری سینوزیت که خیلی افراد به آن دچار هستند..با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید:

 

 

بیماری سینوزیت چیست :

گاهی درد و عذاب ناشی از عفونت مزمن سینوس یا بیماری سینوزیت است ،واقعاً ناتوان کننده است. برخی از بیماران احساس بیماری سینوزیت را بدین شکلی تشریح می کرد که گویی بدون استفاده از کلاه غواصی دهها متر زیر آب رفته است. عبارت فوق توصیف مناسبی از تورم، پرخونی، درد، سردرد و در مجموع ناتوانی ناشی از حملهٔ بیماری سینوزیت است.

 

بسیاری از افراد سالها از بیماری سینوزیت رنج میبرند زیرا این بیماران و پزشکانشان هرگز موفق به تشخیص دقیق آنچه باعث مشکل شده است، نشده اند، یا اینکه برای پیشگیری از تکرار حملات بیماری سینوزیت ، مراقبت کافی به عمل نمی آورند.

 

متأسفانه در برخی افراد، جراحی تنها راه علاج بیماری سینوزیت است. اما در اغلب بیماران، اقدامات سادهٔ طبیعی به پیشگیری از تکرار حملات کمک خواهد کرد. به نظر میرسد حفرات سینوسی که در حدود یک سوم جمجمه را اشغال می کنند، نوعی سیستم کنترل هوا را برای ریه ها به وجود میآورند.

 

هوا به داخلی حفرات سینوسی وارد می شود، توسط مخاط و مژه های معابر بینی از گرد و غبار و سایر باکتریهای مضر تصفیه می شود، سپس به حالت مرطوب به داخلی ریه ها فرستاده می شود.

 

از آنجا که تنها راه خروجی حفرات سینوس باریک است، (پهنای آن فقط به اندازهٔ مغز مداد است) زود مسدود می شود. زمانی که مخاط چه در واکنش به سرما و چه بر اثر حساسیت ضخیم میشود، تنها معبر خروجی -حفرهٔ سینوس مسدود می شود و ترشحات مخاطی جمع می شوند.

 

حفرهٔ سینوس محل بسیار مناسبی برای رشد و نمو باکتریهاست و رشد باکتریها تا انجا ادامه مییابد که منجر به پرخونی و درد شدید سینوسی و بیماری سینوزیت شود. برای اطمینان از اینکهٔ منشاء مشکل از سینوس است یا از سردرد، کافی است به جلو خم شوید. در صورتی که منشاء درد از سینوس باشد، دولا شدن باعث احساسی از قزاق دردناکی در سر خواهد شد و در غیر این صورت هیچ تغییری حس نخواهد شد

 

گاهی افراد به دنبال سرماخوردگی دچار عفونت سینوس می شوند، مدتی از بیماری رنج می برند و با مصرف مقداری دارو ظرف چند روز بهبود پیدا می کنند. اما افرادی که واقعاً از عفونتهای سینوسی در عذاب هستند به صورت مزمن به بیماری سینوزیت مبتلا می شوند.

 

بیماران شکایت خود را این گونه نزد دکتر مطرح می کنند که گویی دچار یک سرماخوردگی دائمی هستند یا اینکه طی سال شش بار یا بیشتر به سرماخوردگی مبتلا می شوند. این موضوع همواره زنگ خطری برای بررسی بیماری سینوزیت مزمن به حساب میآید.

 

اگر تصور می کنید، به عفونت سینوس مبتلا هستید و دچار ترشح غلیظ سبز مایل به زرد، پرخونی در ناحیهٔ سر و درد هستید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. احتمالاً برای رهایی از عفونت نیاز به مصرف آنتی بیوتیک دارید تا سینوس تخلیه شود.

 

در صورتی که عفونت آنچنان مقاوم باشد که پس از چند دوره درمانهای مختلف آنتی بیوتیکی کماکان بهبود نیابد، ممکن است نامزد جراحی برای اصلاح انحراف حفرهٔ بینی باشید. در صورتی که از نظر تشریحی (آناتومیک ) مشکلی در بینی شما وجود نداشته باشد، زمان آن است که به منظور مقابله با عفونت پیش از وقوع آن اقداماتی را به کار بندید، زیرا پیشگیری از عفونتها عملاً ساده تر از درمان آنهاست.


# # #

مطالب پیشنهادی

ليزر درماني پوست

مزایا و معایب لیزر درمانی پوست

جلوگیری از سرطان

جلوگیری از سرطان با تغذیه صحیح و ورزش

خیار شور

خیار شور یک چاشنی خوشمزه اما بدون ارزش غذایی

غذای خوشمزه اما خطرناک

غذای خوشمزه اما خطرناک

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code