درمان فتق معده به سادگی و در منزل

در این مطلب از سایت آسان طب برای شما از روش درمان فتق معده صحبت می کنیم ..در ادامه ی مطلب با ما همراه باشید

 

 

روش درمان فتق معده چیست :

برای درمان فتق معده ، پس از صرف غذا در حدود سی دقیقه صبر کنید و بعد انتی اسید را مصرف کنید.. ایراد آنتی اسیدها در آن است که فقط علائم بیماری را درمان می کنند و کاری به مشکل زمینه ای ندارند. روشهایی وجود دارد که می توانید برای درمان علت از آنها کمک بگیرید.

 

اولین کار برای درمان فتق معده ، آن است که وعده های غذایی خود را مختصرتر و دفعات آن را بیشتر کنید. دلیل این کار این است که غذای کمتر، اسید معدهٔ کمتری تولید میکند و احتمال اینکه معدهٔ شما به حدی پر شود که اسید بالا بزند، کمتر می شود.

 

در درمان فتق معده، کاهش مصرف غذاهای چرب به کاهش مقدار اسید معده کمک می کند. غذاهای چرب بیش از سایر غذاها در معده باقی می مانند، بنابراین تخلیه معده را به تأخیر میاندازند و باعث تولید اسید بیشتر می شوند.

 

علاوه بر غذاهای چرب، برخی غذاهای دیگر نیز تولید اسید معده را افزایش می دهند. از مصرف این غذاها نیز که عبارتاند از قهوه و چای، مرکبات و گوجه فرنگی، در طول درمان فتق معده باید خودداری شود.

 

به ویژه پیاز نیز ایجاد مشکل می کند. بیماران مبتلا به سوزش سردل، اغلب در تلاش برای آرام کردن احساس سوزش، شیر مینوشند. اما هرچند به هنگام مصرف شیر احساس بهبودی به شخصی دست میدهد این کار ممکن است اثر معکوس داشته باشد. شیر نوشیدنی چربی است که باعث میشود معده اسید زیادی ترشح کند.

 

بنابراین به همان جایی می رسید که از ان شروع کرده بودید. برای درمان فتق معده بلافاصله پس از صرف غذا، دولا نشوید، قوز نکنید و دراز نکشید. بسیاری از افراد دوست دارند یک غذای مفصلی بخورند و بعد روی کاناپه یا صندلی راحتی، ولو شوند.

 

برخی نیز بلافاصله پس از غذا به رختخواب می روند. مشکل اصلی در این حالات آن است که معده باید با جاذبه مقابله کند. زمانی که دراز می کشید. احتمال آنکه اسید به داخل مری شما بازگردد، بسیار بیشتر می شود.

 

برای درمان فتق معده در صورتی که شبها به سوزش سردل مبتلا می شوید، سرتخت خود را بالا بیاورید. برای انجام این کار می توانید چهارچوب تخت خود را پنج تا هشست سانتیمتر بالا بیاورید. با بالاتر قراردادن سر نسبت به پاها، مانع از بازگشت اسید از.معده به مری می شوید وضعیت خوابیدن نیز ممکن است در ایجاد سوزش سردل نقش داشته باشد.

 

خوابیدن به پهلوی راست بازگشت اسید از معده به مری را تشدید میکند و باعث ایجاد سوزش می شود. خوابیدن به پهلوی چپ این مشکل را برطرف خواهد کرد.

 

برای درمان فتق معده استعمال دخانیات را قطع کنید. امروزه میدانیم که سیگار باعث شل شدن عضله ای می شود که مری را از معده جدا می کند. به همین دلیل کسانی که مرتب سیگار می کشند به مراتب بیشتر مستعد ابتلا به سوزش سردل هستند.

 

نوشیدن الکل نیز در ایجاد سوزش سردل نقش دارد. مصرف الکل خود را کاهش دهید یا قطع کنید. گاهی مصرف یک یا دو کپسول اسیدوفیلوس که از فروشگاههای موادغذایی بهداشتی قابل تهیه است باعث تسکین علائم می شود.

 

استرس نیز سوزش سردل را بدتر می کند. فراگیری شیوهٔ کنترل استرس ممکن است باعث تسکین علائم شود.

 

بالاخره، تتراسایکلین و سایر آنتی بیوتیکها، پتاسیم آهسته رهش، آسپیرین و داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDS) ممکن است پوششی معده را تحریک کنند. در صورتی که این داروها در شب مصرف شوند، به هنگام خوابیدن ممکن است مری را نیز تحریک کنند. در برخی از بیماران، این داروها عملاً باعث ایجاد زخم معده یا خونریزی می شوند

برچسب ها

1 دیدگاه

  1. سلام خانم ملكي عزيز.
    ميخواستم بدونم درمان هايي كه براي علاج فتق مري فرمودين براي چه مدت بايد رعايت بشه تا بهبودي حاصل بشه و بتونيم چاي و مركبات… بخوريم؟

    ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *