خانه / سلامت / با خواص دارویی و درمانی جعفری آشنا شوید

با خواص دارویی و درمانی جعفری آشنا شوید

تخم جعفری و برگ آن بسیار مفید است زیرا دارای مقدار زیادی مواد معطر است. ریشهٔ جعفری قرنهاست که به علت خاصیت مؤثری که بر روی کلیه ها دارد دارویی است که برای درمان امراض کلیوی مصرف می شود. بار آشنایی با خواص دارویی و پزشکی جَعفری با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

نسخه های جعفری

 

 

معالجهٔ باد مفاصل با جعفری

 

 

نیم لیتر آب جوش را روی بیست گرم ریشهٔ خشک جَعفری بریزید و پنج تا ده دقیقه بگذارید تا دم بکشد. بعد آن را صاف کنید و هر روز در اوقات معینی سه تا پنج بار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. دم کردهٔ ریشهٔ خشک جعفری به ترتیبی که در بالا شرح داده شد برای معالجهٔ مفاصل مفید است.

 

 

معالجهٔ کوفتگی و سیاه شدن عضو در اثر ضربه با جَعفری

 

 

. اگر جایی از بدن شما کوفته شده و خون آن سیاه شده است یک مشت برگ جَعفری را ریزریز کرده و به صورت ضماد روی عضو کوفته بگذارید و هر روز چند بار این کار را تجدید کنید، بزودی خواهید دید که درد آن تمام شده و خون به رنگ طبیعی در آن جریان خواهد یافت.

 

 

جعفری برای درمان اختلالات جریان خون

 

 

سی تا شصیت گرم برگ جعفری خشک را با شش تا ده گرم تخم جَعفری را با یک لیتر اب روی آتش بگذارید تا بجوشد و دوازده دقیقه آن را دم کنید، بعد ان را صاف کنید و هر روز بین غذا سه یا چهار فنجان از آن را بنوشید.

 

 

درمان قاعدگیهای سخت با جعفری

 

 

دم کردهٔ برگ یا تخم جَعفری برای درمان قاعدگیهای سخت خانمها مفید است و شما باید سی تا شصت گرم برگ جَعفری خشک را یا شش تا ده گرم تخم جَعفری را در یک لیتر آب جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کنید و هر روز سه تا چهار فنجان از آن را بین غذاهای
اصلی خود بنوشید.

 

معالجهٔ حبس البول با جَعفری

 

 

دم کردهٔ ریشه های جَعفری ادرارآور است. در مورد درمان حبس البول باید بیست گرم ریشهٔ خشک جعفری را در نیم لیتر آب بجوشانید و پنج تا ده دقیقه دم کنید، سپس آن را صاف کنید و به فاصله های معین هر روز سه تا پنج فنجان از آن را بنوشید.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code