خانه / تغذیه / خشخاش ، دوای بسیاری از بیماری هاست!

خشخاش ، دوای بسیاری از بیماری هاست!

مصرف خشخاش برای استعمال خارجی، شما آن را در مورد درد دندان، ورم لثه های دندان و یا برای درمان ترشحات مواد سفید در خانمها به کار خواهید برد. برای مصارف داخلی شما خشخاش را برای درمان سرفه های عصبی، زکام، برونشیت و همچنین برای درمان قولنج و بی خوابی طبق نسخه هایی که خواهیم داد مصرف خواهید کرد.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

درمان برونشیت با خشخاش :

 

دو تا ده گرم پوست خشک خَشخاش را که موقع چیدن خوب رسیده باشد در دویست گرم آب جوش بیندازید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا پنج دقیقه بجوشد، و بعد ده دقیقه آن را دم کنید سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و در طول روز کم کم آن را بنوشید. جوشاندهٔ پوست خشخاش به ترتیبی که تهیه آن را شرح دادیم برونشیت را معالجه می کند و اگر مبتلا به عفونتهای مجاری تنفس بودید، حتی اگر مبتلا به ورم حنجره شدید بودید، نوشیدن این جوشانده، ان را درمان میکند.

 

قولنج :

 

جوشاندهٔ پوست رسیدهٔ خشخاش که خشک شده باشد برای قولنجهای معده و روده و اسهال مؤثر است، به شرطی که این عوارض فقط در اثر سوء هضم غذا تولید شده باشد.برای تهیهٔ جوشاندهٔ پوست خَشخاش باید ده گرم پوست خشک  خشخاش را در دویست گرم آب جوش روی آتش بگذارید تا پنج دقیقه بجوشد و بعد ده دقیقه ان را دم کنید و سپس صاف کرده و با عسل شیرین سازید و بنوشید.

 

دمان درد دندان :

 

یک پوست خشخاش را که خوب رسیده و خشک شده باشد در یکی لیتر آب جوش بیندازید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا پنج دقیقه بجوشد، و سپس ان را ده دقیقه دم کنید و بعد آن را صاف کرده و سپس دهان خود را با ان روزی دو یا سه بار حمام دهید.

 

ورم لثه های دندان :

 

جوشاندهٔ پوست خَشخاش به ترتیبی که طرز تهیه و استعمال مصرف آن را در مورد درد دندان شرح دادیم برای درمان ورم لثه های دندان هم مفید و مؤثر است.

 

دوای بی خوابی :

 

یک فنجان جوشاندهٔ پوست خشخاش را اگر قبل از خواب بنوشید به خواب عمیق و خوشی فرو خواهید رفت. برای تهیه این جوشانده باید ده گرم پوست رسیده و خشک خَشخاش را در دویست گرم آب جوش بیندازید و پنج دقیقه بجوشانید، بعد ده دقیقه آن را دم کنید و سپس صاف کرده و با عسل شیرین سازید و یک فنجان از آن را قبل از خواب بنوشید.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code