خانه / تغذیه / هلو بخورید تا از بیماری ها دور بمانید

هلو بخورید تا از بیماری ها دور بمانید

تمام قسمتهای درخت هلو دارای آمیگدالین و اسید بوریک است. گلها و برگهای درخت هلو، لینت آور، ادرارآور، کرم کش و آرام کننده است. پوست شاخه های درخت هلو اثر قاطعی در معالجهٔ تب دارد میوهٔ درخت آن که همان هلوست، مغذی، خنک و نرم کننده است. شما جوشاندهٔ پوست شاخه های درخت هلو را برای درمان تب، برگها و گلهای درخت هلو را در مورد یبوست، سیاهسرفه، نفریت (ورم چرکی کلیه ها) و اختلالات کلیوی مصرف خواهید کرد. دم کردهٔ برگ و گل درخت هُلو برای جوش صورت جرب و همچنین دفع کرم مصرف می شود.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

نسخه های هلو

 

 

قولنج

 

اگر مبتلا به قولنج کلیه شده اید پانزده تا سی گرم گل خشک هُلو یا دو  سه گرم گلهای تازهٔ هُلو یا پنجاه تا شصت گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب خیلی جوش به مدت دوازده دقیقه دم کنید، و بعد آن را از پارچهٔ نازکی عبور دهید تا صاف شود و با عسل شیرین کنید و هر روز در فاصلهٔ غذاهای اصلی دو تا سه فنجان از آن را بنوشید تا قولنج کلیه شما رفع شود.

درمان یبوست با گل و برگ هلو

 

دم کردهٔ گل یا برگ هُلو ملین خوبی است و کسانی که یبوست دارند با آن معالجه می شوند. طرز تهیه و مقدار مصرف آن در مورد یبوست برای اشخاص بزرگسال این است که پانزده تا سی گرم گل خشک یا دو تا سه گرم گلهای تازه و یا پنجاه تا شصت گرم برگ خشک درخت هلو را در یک لیتر آب خیلی جوش مدت دوازده دقیقه دم کنند، و بعد آن را صاف کرده و شیرین کنند و هر روز در فاصله غذا دو تا سه فنجان از آن بنوشند. طرز تهیهٔ دم کردهٔ گل و برگ درخت هلو برای بچه ها به این ترتیب است؛ پنجاه گرم گل خشک هلو را در نیم لیتر آب جوش بریزید و ده دقیقه دم کنید، بعد آن را صاف کرده و هم وزن آن به آن عسل یا شکر اضافه کنید و ظرف محتوای آن را در یک بن ماری بگذارید آنقدر بپزد که شربت غلیظ و یکسانی از آن به وجود آید. و هر روز به بچه ها یک یا دو قاشق از این شربت را بخورانید تا یبوست و خشکی مزاج آنها برطرف شود.

 

دوای سیاه سرفه

 

شربت گل هُلو سرفه های پیاپی سیاهسرفه را تسکین داده و آرام می کند. طرز تهیهٔ این شربت این است که نیم لیتر آب جوش را روی پنجاه گرم گل خشک هلو بریزید و ده دقیقه آن را دم کنید، بعد آن را صاف کرد و هم وزن آن شکر یا عسل به آن اضافه کنید.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code