خانه / تغذیه / اثرات شفا بخش موجود در کاکل ذرت

اثرات شفا بخش موجود در کاکل ذرت

کاکل ذرت دارای مواد چربی و یک ماده آلی و همچنین نمکهای پتاس و سیلیس است که در اثر این مواد خاصیت ادرارآور خیلی قوی دارد. کاکل ذرت در تمام مواردی که احتیاج به ترشح ادرار و افزایش آن هست مصرف آن توصیه و تجویز می شود، زیرا جوشاندهٔ کاکل ذرت به هیچ وجه مثانه را تحریک نمی کند. اما دربارهٔ دانه های ذرت باید بگوییم که مغذی است و خاصیت مهم تقویت بدن را دارد و به همین علت است که ذرت را به عنوان غذای اصلی انسان و حیوانات به کار میبرند.و کسانی که دچار کم خونی هستند و یا از بستر بیماری برخاسته اند و دوران نقاهت را می گذرانند و همچنین پیران باید از غذای حاوی ذرت غافل نشوند.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

 

نسخه های ذرت 

 

 

معالجهٔ آلبومین با ذرت  :

 

 

سی تا چهل گرم کاکل ذرت را که خشک باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد پانزده دقیقه آن را دم کنید سپس صاف کرده و هر روز سه تا پنج بار و هر بار نیم فنجان از این جوشانده را بنوشید اثار شفابخش جوشاندهٔ ذرت خیلی زود در اشخاصی که بیماری البومین دارند ظاهرمی شود.

 

 

کمخونی را با ذرت معالجه کنید

اشخاصی که دچار کمخونی هستند یک وعده غذای خود را باید از ذرت بو داده که به شکل نقل سفید شکفته می شود و یا فرنی ذرت، ترتیب دهند. غذای ذرت برای اشخاص کمخون، لاغر و یا کسانی که از بستر بیماری برخاسته اند و دوران نقاهت را می گذرانند مفید و مؤثر است.

 

معالجهٔ سنگ کلیه با جوشاندهٔ کاکل ذرت

 

 

کسانی که سنگ کلیه دارند باید از جوشاندهٔ کاکل ذرت کمک بگیرند و در این مورد باید سی تا چهل گرم جوشاندهٔ کاکل ذرت خشک را در یک لیتر آب سرد بریزند و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارند تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارند و پانزده دقیقه به حال خودش بگذارند تا دم بکشد. بعد آن را صاف کنند و هر روز چهار یا پنج بار و هریار نیم فنجان از آن را بنوشند و مطمئن باشند که طبیعی ترین و سالمترین دوای سنگ کلیه را مصرف کرده اند.

 

 معالجهٔ قولنج کلیه با جوشاندهٔ کاکل ذرت 

 

 

جوشاندهٔ کاکل ذرت به ترتیبی که طرز تهیه و مقدار مصرف آن را در موردسنگ کلیه در بالا شرح دادیم، بحرانهای قولنج کلیوی را تسکین میدهد.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code