خانه / اخبار پزشکی / زرشک ، دوای نارسایی هایی قلبی ست

زرشک ، دوای نارسایی هایی قلبی ست

آب زرشک را آنقدر بجوشانید تا تبخیر شود و به شکل شربت غلیظی درآِید. سپس روزانه از آن برای درمان عفونتهای داخلی و سوزش مجاری ادرار بنوشید.

نسخه های زرشک

برای معالجهٔ آنژین

 

 

زر شک خشک را در هاون بکوبید و ده گرم از این کوبیده را در یک دسی لیتر آب تا دو ساعت بخیسانید و بعد ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و بگذارید تا خنک شود و در مواقعی که مبتلا به آنژین و گلودرد شدید هر روز سه تا چهاربار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. علاوه بر نوشیدن جوشاندهٔ زرشک، هر روز چندین بار همین جوشانده را غرغره کنید. جوشاندهٔ زرشک به ترتیبی که شرح دادیم و شما آن را تهیه می کنید برای هر نوع گلودرد مفید است ، برای معالجهٔ آنژین می توانید به ترتیب دیگری که در زیر شرح میدهیم شربت زرشک را تهیه کنید.
پانصد گرم زرشک تازه را در دو دسی لیتر آب سرد بریزید و دو تا سه ساعت بگذارید بماند و بعد آن را فشار دهید و آب آن را بگیرید و ششصد گرم شکر را به آن اضافه کنید و روی آتش بگذارید تا به جوش آید، بعد آن را در پارچهٔ نازکی بریزید و صاف کرده و به قدری آب جوش  در ان بریزید مجموع وزن ان به یک لیتر میرسد.

 

 

معالجهٔ آسم با زرشک

 

 

زر شک را در هاون بکوبید و ده گرم از این کوبیده را در یک دسی لیتر آب تا دو ساعت خیس کنید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد؛ سپس ظرف را از روی آتش بردارید و بگذارید خنک شود و بعد هر روز سه تا چهار بار و هربار نیم فنجان از این جوشانده را بنوشید. علاوه بر جوشاندهٔ زرشک برای معالجهٔ آسم می توانید شربت آن را هم میل کنید. مقدار مصرف شربت آن سی تا صد و پنجاه گرم شربت زرشک در مقداری اب است.

 

 

درمان نارسایی قلبی با زرشک

 

 

ده گرم زر شک خشک را در هاون بکوبید و سپس در ظرفی ریخته و یک دسی لیتر آب روی آن بریزید و تا دو ساعت بخیسانید و بعد ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید، ولی بیش از یک دقیقه نباید بجوشد. سپس از روی آتش بردارید و بگذارید تا خنک شود و هر روز سه تا چهاربار و هر بار نیم فنجان از آن را بنوشید. جوشاندهٔ زرشک برای کسانی که نارسایی قلبی دارند مفید است.

امیدواریم این مقاله از سایت آسان طب برای شما مفید واقع گردد.

 

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code