خانه / تغذیه / زغال اخته فرنگی ، یک انسولین طبیعی ست

زغال اخته فرنگی ، یک انسولین طبیعی ست

تحقیقات دکتر آلن امریکایی دربارهٔ زغال اخته فرنگی حاکی بر این است که در زغال اخته فرنگی یک نوع انسولین طبیعی و یک مادهٔ ضد دیابت وجود دارد، بنابراین اشخاصی که بیماری قند دارند باید از ان استفاده کنند.
میوهٔ زغال اخته فرنگی در مرداد ماه می رسد، برگهای آن را باید در ماههای تیر تا شهریور چید و در سبدی که هوا از آن عبور می کند. بریزید تا خشک شود و طبق نسخه هایی که میدهیم مصرف کنید.

با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

نسخه های زغال اخته فرنگی

 

 

درمان دیابت

ده گرم برگهای زغال اخته فرنگی را با ده گرم گل توت فرنگی مخلوط کنید.در ظرفی یک لیتر آب چو شش روی آن بریزید و ظرف محتوای آن را ده دقیقه به حال خود بگذارید تا دم بکشد، بعد آن را صاف کرده و با کمی عسل شیرین کنید و در طول بیست و چهار ساعت آن را بنوشید. . اسهال معمولی و اسهال خونی یک قاشق سوپخوری زغالاخته فرنگی را با یک فنجان آب سرد در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش بیاید و پنج دقیقه بجوشد و بعد ظرف را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه بگذارید تا دم بکشد بعد آن را در صافی بریزید و بافشار صاف کنید و هر روز دو تا شش فنجان از آن را بنوشید.

 

 

اسهال خونی و اسهال معمولی :

 

 

یک قاشق سوپخوری زغال اخته فرنگی را با یک فنجان آب سرد در ظرفی بریزید و آن ظرف را روی آتش بگذارید تا جوش بیاید و پنج  دقیقه بجوشد و بعد ظرف را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه بگذارید تا دم بیاید .بعد آن را در صافی بریزید و با فشار صاف کنید و هر روز د تا شش فنجان از آن را بنوشید.کسانی که مبتلا به اسهال های شدید شده اند باید هر هشت یا ده ساعت یک قاشق سوپخوری تنتور زغال اخته را در یک هشتم لیتر اب سرد حل کرده بنوشند.  و کسانی که مبتلا به اسهال معمولی شده اند باید ده پانزده قطره تتتور زغال اخته را که در داروخانه به نام Teinture d’Airelle میفروشند، روی یگک حبه قند بریزید و بخورید.

 

 

درمان بواسیر با زغال اخته فرنگی :

 

 

در ظرفی یک مشت زغال اخته را با یک لیتر آب بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا انقدر بجوشد که نصف مخلوط ظرف بخار شود و بعد آن را در صافی ریزی بریزید و با فشار صاف کنید.مایعی که به دست می آید برای معالجه ی بواسیر به صورت تنقیه و یا کمپرس گرم مصرف شود.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code