خانه / پوست مو و زیبایی / خواص درمانی فوق العاده ی گیاه شاهی آبی

خواص درمانی فوق العاده ی گیاه شاهی آبی

از زمانهای بسیار قدیم ، خواص غذایی و دوایی شاهی آبی را میشناختند.شاهی آبی موهای سر را میرویاند ، درد دندان را آرام میکند ، و آنها که معمولا شاهی آبی را با غذای خود میخورند دارای فکری باز و روشن هستند.با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

نسخه های شاهی آبی

 

 

معالجهٔ برونشیت :

 

 

یک دسته شاهی ابی را در ماشین آبمیوه گیری برقی و یا سبزی خردکن بریزید و آب آن را بگیرید؛ شصت تا صد و پنجاه گرم آب شاهی ابی را در یک لیوان شیر یا یک فنجان بویون سرد و یا هر مایع دیگری که میل دارید و به طبیعت شما سازگار است مخلوط کرده و میل کنید. شاهی ابی خلط آور و نرم کننده سینه است و به همین جهت برونشیت های کهنه و همچنین تحریکات مجاری تنفس را معالجه می کند.

طرز تهیهٔ شربت شاهی ابی : شما می توانید شربت شاهی آبی را بسازید. برای ساختن شربت شاهی آبی باید پانصد گرم آب شاهی ابی را با هفتصد و پنجاه گرم شکر مخلوط کنید و بگذارید همانطور بماند تا شکر بخوبی در آن حل شود. و هر روز چهل تا صد گرم از این شربت را به طور خالص میل کنید و یا با دم کردهٔ ورون مخلوط کرده و مصرف کنید. طرز تهیهٔ دم کردهٔ شاهی آبی : طرز دیگری هم برای تهیهٔ دم کردهٔ شاهی ابی هست که اگر خواستید می توانید شصت گرم برگهای شاهی آبی را در یک لیتر آب جوش بریزید و دو تا سه دقیقه آن را بگذارید تا دم بکشد، بعد آن را صاف و با شکر شیرین کنید و هر زوز سه فنجان از این دم کرده را میل کنبد.

 

معالجهٔ سنگ کلیه  :

 

 

آب شاهی ابی، شربت و دم کردهٔ برگهای آن که در بالا شرح دادیم خواص مدر دارد و ادرار را زیاد و همچنین سنگهای کلیه و مجاری ادرار را حل می کند؛ به همین جهت شاهی آبی داروی کامل اختلالات کلیوی و مجاری ادرار است.

 

دوای طاسی سر:

 

 

 

صد گرم شیرهٔ شاهی ابی را بگیرید و با صد گرم الکل مخلوط کنید و ده قطره اسانس ژرانیوم را به این مخلوط اضافه کنید و سه ساعت بگذارید بماند، بعد پوست سر را دو یا سه بار در روز به این محلول مالش دهید. این محلول شهرت زیادی در متوقف کردن ریزش موها و رویاندن مجدد آن دارد.

 

 

 

معالجهٔ دیابت با شاهی آبی:

 

 

 

کسانی که مبتلا به دیابت (مرض قند) هستند باید شاهی ابی را به طور خام و یا به شکل سالاد، البته بدون هیچگونه چاشنی زیاد، بخورند. مبتلایان به دیابت آب شاهی مخلوط با شیر و شربت و یا دم کردهٔ آن را هم می توانند میل کنند.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code