http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

شلغم بخورید تا سرفه های شما آرام شوند

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » شلغم بخورید تا سرفه های شما آرام شوند

شربت شلغم دوای خوبی برای معالجهٔ سیاه سرفه بچه هاست و حسن این دوا این است که بچه ها با میل آن را میخورند. برای تهیهٔ شربت شلغم برای معالجهٔ سیاه سرفه بچه ها، وسط یک شلغم خام را گود کنید و در گودی آن شکر بریزید و مدتی بگذارید بماند، وقتی به آب افتاد آن را با قاشق به بچه ها بخورانید و هر چند بار که بچه ها آن را خواستند بدهید زیرا هیچ ضرری ندارد و یا مربای شلغم را هم وقتی بچه ها به سیاه سرفه مبتلا شده اند بدهید.

شلغم

برای آشنایی با خواص بی نظیر شلغم در تثبیت سلامتی و درمان بیماری ها در انسان ، با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

نسخه های شلغم

 

برای درمان انواع آبسه

 

 

یک یا دو شلغَم را در آب بپزید وقتی خوب پخته شد، آنها در سبزی خردکن بریزید و به صورت پوره در آورید و بعد آن پوره ها را در یک پارچهٔ نازک بریزید و تا گرم است روی آبسه بگذارید. اگر چندبار این کار را تکرار کنید بزودی آبسه شما سر باز کرده و خوب خواهد شد.

 

 

درمان کم خونى با شلغم

 

 

شلغَم خام را پوست بکنید و به برشهای نازک و دراز تسمه مانندی در آورید و آن را در ظرفی ریخته و مقداری نمک و آب روی آن بریزید و بگذارید بماند تا تخمیر شود و به صورت شلغم شور درآید. بعد هر روز مقداری از آن را در سالاد سبزیهای خام و تازه بریزید و مصرف کنید. شلغم شور با سالاد سبزیهای خام باعث تقویت خون شده و هموگلوبین خون شما را زیاد می کند و برای درمان کمخونی مؤثر است.

 

 

درمان بیماری برفک 

 

 

یک یا دو شلغَم را در آب بپزید و بعد از آنکه خوب پخته شد در سبزی خردکن له کنید و پورهٔ آن را تا گرم است روی جایی که دچار بیماری برفک شده است بگذارید و تا ممکن است مدت طولانی آن را نگه دارید، و هر روز چند بار این کار را تجدید کنید، خیلی زود بیماری برطرف میشود.

 

معالجهٔ آسم :

 

 

وسط یک شلغَم را گود کنید و داخل این گودی را پر از شکر کنید و مدتی بگذارید بماند، بعد وقتی به آب افتاد آن را با قاشق بگیرید و موقع حملهٔ آسم بخورید .

 

به ترتیب دیگری هم می توانید؛ یک کیلو شلغم را رنده کنید و با هم وزن آن شکر و یا عسل مخلوط کنید و مخلوط شلغم و شکر و یا شلغم و عسل را بپزید و به صورت مربا در آورید و هروقت میل داشتید از آن مصرف کنید. مربای شلغم خاصیت نرم کننده سینه را هم دارد.

 

معالجهٔ سیاه سرفه 

 

 
شربت شلغَم دوای خوبی برای معالجهٔ سیاه سرفه بچه هاست و حسن این دوا این است که بچه ها با میل آن را میخورند. برای تهیهٔ شربت شلغم برای معالجهٔ سیاه سرفه بچه ها، وسط یک شلغَم خام را گود کنید و در گودی آن شکر بریزید و مدتی بگذارید بماند، وقتی به آب افتاد آن را با قاشق به بچه ها بخورانید و هر چند بار که بچه ها آن را خواستند بدهید زیرا هیچ ضرری ندارد و یا مربای شلغم را هم وقتی بچه ها به سیاه سرفه مبتلا شده اند بدهید و هر دفعه که خواستند بدهید و از دادن آن امساک نکنید، زیرا هیچ چیز مضری ندارد، در عین حال که بچه ها را تغذیه می کند سرفه های سخت را تسکین میدهد.


# # #

مطالب پیشنهادی

خواص روغن زیتون

خواص روغن زیتون را بشناسید

طرز تهیه باقلوا یزدی خانگی

طرز تهیه باقلوا یزدی خانگی خوشمزه

عوامل سکته قلبی

عوامل سکته قلبی و علت سکته قلبی

ترفندهای از بین بردن بوی بد عرق تابستان

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code