خانه / اخبار پزشکی / فندق بخورید تا همیشه سالم بمانید

فندق بخورید تا همیشه سالم بمانید

در قرن شانزدهم ماتیول دربارهٔ فندق این طور نوشته : فندقها به قدری خوشمزه هستند که آدم مثل پسته آن را میخورد، ولی فندُق وقتی زیاد خورده شود صفرا را زیاد کرده و موجب اسهال میشود.»
خواص فندُق در چند کلام:  فندُق خیلی مغذی است و معالجهٔ غذایی با آن برای درمان قولنج کلیوی تجویز شده است. خاصیت دیگر غذایی فندق این است که فشار خون را بالا میبرد و عامل رفع کمخونی و درمان مرضی زردی دختران میشود. پوست فندق دارای مواد قبض کننده است و در مورد معالجهٔ بیماریهایی چون بواسیر، واریس، فلبیت و قاعدگیهای نامرتب مصرف می شود. با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

نسخه های فندق

 

 

درمان کمخونی با فندق

 

 

اگر مبتلا به کمخونی هستید بعد از هر غذای خود به عنوان دسر پنج شش فندُق خام و بو نداده را بخورید.

 

معالجهٔ اسهال 

چهل تا پنجاه گرم گلهای نر درخت فندُق را که به شکل آویز و خوشه در می آیند تازه یا خشک در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد از روی آتش بردارید و ده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد بعد آن را صاف کرده و شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید این دم کرده داروی مؤثری برای درمان اسهال است.

 

 

معالجهٔ تب، گریپ و سینه پهلو با پوست و برگ فندق

 

 

در موقع تب، گریپ، سرماخوردگی معمولی و یا سینه پهلو به این نسخه عمل کنید: چهل تا پنجاه گرم پوست یا برگ درخت فندُق را که خشک شده باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد، بعد آن را در صافی بریزید و صاف کرده و با شکر شیرین سازید و هر روز چهار تا پنج دفعه و هر دفعه نیم فنجان از ان را بنوشید.

 

 

معالجهٔ قولنج کلیه 

اگر مبتلا به قولنج کلیه شده اید به عنوان دسر غذا پنج تا شش فندق خام را خوب بجوید و بخورید.

 

درمان چاقی با گلهای نر فندق:

 

 

چهل تا پنجاه گرم گلهای نر فندُق را که به شکل آویز و خوشه در می آید به صورت  تازه یا خشک در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف آن را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و پنج دقیقه بجوشد و ده دقیقه دم بکشد، بعد ان را صاف کنید و با شکر شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از  آن بنوشید.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code