خانه / اخبار پزشکی / مولکولهای چربی و فواید چربی زیرپوستی

مولکولهای چربی و فواید چربی زیرپوستی

در این مقاله از آسان طب با مولکولهای چربی و فواید چربی در بدنآشنا میشویم.

 

آشنایی با مولکولهای چربی

 

مولکولهای چربی مانند هیدراتهای کربن از اتم های کربن، هیدروژن و اکسیژن تشکیل شدهاند. ولی، با این اختلاف که نسبت اتم های اکسیژن و هیدروژن در چربیها به نحو غیرقابل ملاحظه ای با هیدراتهای کربن متفاوت میباشند.

چربیها بعد از هیدرات های کربن در ارتباط با تولید انرژی از مهمترین مواد می باشند. چربیها در آب غیر محلول و در اتر، بنزین و کلروفرم محلول می باشند و در بعضی مواد مانند: شیر و زرده تخم مرغ غیرقابل رؤیت می باشند.

 

لازم به یاداوری است که از ترکیب اسید چرب با گلیسرول، تریگلیسرید، همراه باسه مولکول آب حاصل میگردد. با مصرف گلوکز، ۲/۷ گرم آب همراه با هر گرم از ان ذخیره میگردد. به عبارتی دیگر در مقایسه با ذخیره گلیکوژن، چربیها تقریباً مواد ذخیره ی کم آبی میباشند و در ذخیره انرژی فضای کمتری را اشغال می نمایند و تقریباً ۲۵ درصد از وزن بدن زنان را تشکیل میدهند.

 

غالباً مولکولهای چربی برای تولید انرژی در فعالیتهای متوسط و طولانی مورد استفاده قرار میگیرند. افزایش مصرف مواد آلی منجر به ذخیره آن مواد به صورت چربی میگردد.

 

چربیها نقش مهمی در حمایت از اندام های حساس و حیاتی نظیر قلب، جگر، کلیه ها، طحال، مغز و نخاع دارند. حدود ۱۴ درصد از مجموع چربیهای بدن، با وظایف فوق ارتباط دارد. به نظر نمیرسد این مقدار حتی در فعالیت های طولانی و یا در زمانیکه فرد متحمل گرسنگی میگردد کاهش یابد.

 

حمایت از بدن در حفظ حرارت داخلی نقش مهمی در ثابت نگه داشتن درجه حرارت بدن دارد. در طول هوای سرد، چربی ذخیره شده در زیر پوست می تواند به بدن کمک کند. شناگرانی که به مدت طولانی شنا می کنند، متکی به چربی بوده و کاهش حرارت مرکزی بدن آنان در حین شنا کردن بسیار ناچیز میباشد. زنان به خاطر دارا بودن چربی بیشتر نسبت به مردان در شناهای طولانی موفق تر از مردان ظاهر می شوند.

 

چربی زیرپوستی با ازدیاد سن افزایش مییابد.

 

جربی زیرپوستی، در ورزشی هایی که برخورد بدنی وجود دارد می تواند تا اندازه ای برای ورزشکار مفید باشد. ولی همین ازدیاد چربی از جهاتی ورزشکار را با ازدیاد وزن مواجه نموده و در موقع تنظیم درجه حرارت بدن، ورزشکار با مشکل مواجه شده و بر اجرای فعالیت ورزشی اثر منفی میگذارد.

 

ویتامین های محلول در مولکولهای چربی

 

چربیها حامل ویتامین های محلول در چربی می باشند. ویتامین های D A E و K توسط چربیها وارد بدن شده و در چربیهای بدن ذخیره می شوند. حذف مقدار زیاد چربی از غذا، فرد را با کمبود انواع ویتامین ها مواجه می نماید.

 

با توجه به اینکه خروج چربی از معده و جذب آن حدود سه و نیم ساعت به طول می انجامد، به این دلیل چربیها شروع گرسنگی را به تأخیر انداخته و باعث احساس سیری در فرد می شوند. چربیها در قسمت پایین روده، منجر به تحریک و آزاد شدن هورمونهایی در معده می شوند که دلپیچه ناشی از گرسنگی را میکاهد.

درباره ی خانم ممبینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code