خانه / اخبار پزشکی / ویتامین E (توکوفرولها) چیست

ویتامین E (توکوفرولها) چیست

در این مقاله از آسان طب با ویتامین E (توکوفرولها) و عملکرد و مصرف به اندازه ی آن صحبت خواهیم کرد .

 

آشنایی با ویتامین E (توکوفرولها) و عملکرد آن

 

آلفا توکوفرول یا ویتامین E   که از انواع فعالتر است، در ترکیبات مشابه دیگری در طبیعت وجود دارد که اختلاف شیمیایی آنها با آلفا توکوفرول در تعداد و محل ریشه های متیل است و به نام های، بتا، گاما، زتا، اتا و دلتا معروف است.

کمبود ویتامین E (توکوفرولها) در موش باعث دیستروفی عضلانی میگردد که از عوارض آن تورم و سستی در عضلات و یا فلج عضله می باشد که عضلات در آنان اکسیژن بیشتری مصرف می کند و تجویز این ویتامین مصرف اکسیژن را کاهش می دهد.همچنین، کمبود آن باعث افزایش سرعت همولیزگلبول قرمز میگردد.

 

این ویتامین حساسیت زیادی در برابر ترکیبات اکسیدکننده دارد و برای محافظت ویتامین A استفاده میگردد.

 

عملکرد ویتامین E

 

ویتامین های محلول در چربی در لیپوپروتئینهای غشاء سلولی ترکیب و از اکسید شدن اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه در غشاء جلوگیری میکند. ویتامین E همچنین از فعال شدن پلاکت و چسبندگی مونوسیتها جلوگیری می کند. آنتی اکسیدان ضروری در LDL است. البته بیشتر اشکال تجاری ویتامین E به صورت آلفا توکوفرول است. ویتامین E در سبزیجات، دانه های روغنی، روغن جوانه گندم و به مقدار کمتر در گوشت ماهی و میوه و سبزیجات موجود است. رژیم غذایی توصیه شده برای هر مرد و زن mg/day ۱۵ آلفا توکوفرول است. مقدار کافی ویتامین E در غذاهای معمولی متفاوت است. مکمل ها میتوانند کمبود آن را رفع کنند.

 

تحقیقات حاکی از آن است که ویتامین E (توکوفرولها)، اثرات زیادی در درمان بیماریها دارد و با توجه به ان میلیون ها نفر از مردم به خصوص ورزشکاران مبالغ زیادی را صرف خرید کپسول و شربت ویتا مین E و کرم پوست همراه با ویتامین E مینماید که عملی غیرضروری میباشد.

 

محققان تاکنون نتوانسته اند نشان دهند مصرف ویتامین E منجر به بهبود اجرای فعالیت های ورزشی می شود.

 

ولی به این نکته اذعان دارند که ورزشکاران نسبت به غیر ورزشکاران نیاز بیشتری به ویتامین E دارند. از طرفی چون ورزشکاران نسبت به غیر ورزشکاران غذای بیشتری مصرف می نمایند، در نتیجه با مصرف مواد مغذی ویتامین E کافی به بدن آنان میرسد. در رابطه با ویتامین E سبوس، جوانه غلات، گندم و تخم مرغ استفاده نمایند و از غذاهای کم ارزش که دارای مقدار کمی ویتامین E بوده و ورزشکاران را با کاهش استقامت و توان عضلات مواجه می نماید خودداری کنند.

 

مدتی تصور بر این بود که ویتامین E مسمومیت زا نیست ولی تحقیقات اخیر نشان می دهد که مصرف زیاد ویتامین E میتواند زیانآور باشد.

 

 

درباره ی خانم ممبینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code