http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

ویتامین E (توکوفرولها) چیست

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » ویتامین E (توکوفرولها) چیست

ویتامین های محلول در چربی در لیپوپروتئینهای غشاء سلولی ترکیب و از اکسید شدن اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه در غشاء جلوگیری میکند. ویتامین E همچنین از فعال شدن پلاکت و چسبندگی مونوسیتها جلوگیری می کند. آنتی اکسیدان ضروری در LDL است. البته بیشتر اشکال تجاری ویتامین E به صورت آلفا توکوفرول است. ویتامین E در سبزیجات، دانه های روغنی، روغن جوانه گندم و به مقدار کمتر در گوشت ماهی و میوه و سبزیجات موجود است.

ویتامین E

در این مقاله از آسان طب با ویتامین E (توکوفرولها) و عملکرد و مصرف به اندازه ی آن صحبت خواهیم کرد .

 

آشنایی با ویتامین E (توکوفرولها) و عملکرد آن

 

آلفا توکوفرول یا ویتامین E   که از انواع فعالتر است، در ترکیبات مشابه دیگری در طبیعت وجود دارد که اختلاف شیمیایی آنها با آلفا توکوفرول در تعداد و محل ریشه های متیل است و به نام های، بتا، گاما، زتا، اتا و دلتا معروف است.

کمبود ویتامین E (توکوفرولها) در موش باعث دیستروفی عضلانی میگردد که از عوارض آن تورم و سستی در عضلات و یا فلج عضله می باشد که عضلات در آنان اکسیژن بیشتری مصرف می کند و تجویز این ویتامین مصرف اکسیژن را کاهش می دهد.همچنین، کمبود آن باعث افزایش سرعت همولیزگلبول قرمز میگردد.

 

این ویتامین حساسیت زیادی در برابر ترکیبات اکسیدکننده دارد و برای محافظت ویتامین A استفاده میگردد.

 

عملکرد ویتامین E

 

ویتامین های محلول در چربی در لیپوپروتئینهای غشاء سلولی ترکیب و از اکسید شدن اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه در غشاء جلوگیری میکند. ویتامین E همچنین از فعال شدن پلاکت و چسبندگی مونوسیتها جلوگیری می کند. آنتی اکسیدان ضروری در LDL است. البته بیشتر اشکال تجاری ویتامین E به صورت آلفا توکوفرول است. ویتامین E در سبزیجات، دانه های روغنی، روغن جوانه گندم و به مقدار کمتر در گوشت ماهی و میوه و سبزیجات موجود است. رژیم غذایی توصیه شده برای هر مرد و زن mg/day ۱۵ آلفا توکوفرول است. مقدار کافی ویتامین E در غذاهای معمولی متفاوت است. مکمل ها میتوانند کمبود آن را رفع کنند.

 

تحقیقات حاکی از آن است که ویتامین E (توکوفرولها)، اثرات زیادی در درمان بیماریها دارد و با توجه به ان میلیون ها نفر از مردم به خصوص ورزشکاران مبالغ زیادی را صرف خرید کپسول و شربت ویتا مین E و کرم پوست همراه با ویتامین E مینماید که عملی غیرضروری میباشد.

 

محققان تاکنون نتوانسته اند نشان دهند مصرف ویتامین E منجر به بهبود اجرای فعالیت های ورزشی می شود.

 

ولی به این نکته اذعان دارند که ورزشکاران نسبت به غیر ورزشکاران نیاز بیشتری به ویتامین E دارند. از طرفی چون ورزشکاران نسبت به غیر ورزشکاران غذای بیشتری مصرف می نمایند، در نتیجه با مصرف مواد مغذی ویتامین E کافی به بدن آنان میرسد. در رابطه با ویتامین E سبوس، جوانه غلات، گندم و تخم مرغ استفاده نمایند و از غذاهای کم ارزش که دارای مقدار کمی ویتامین E بوده و ورزشکاران را با کاهش استقامت و توان عضلات مواجه می نماید خودداری کنند.

 

مدتی تصور بر این بود که ویتامین E مسمومیت زا نیست ولی تحقیقات اخیر نشان می دهد که مصرف زیاد ویتامین E میتواند زیانآور باشد.

 

 


# #

مطالب پیشنهادی

آکنه چیست

پیشگیری و درمان بیماری آکنه (جوش غرور جوانی)

همه چیز درمورد افراد با گروه خونی B

فلج بل یا فلج عصب صورتی

فلج بل یا فلج عصب صورتی و درمان

عوامل ایجاد کننده آنافیلاکسی چیست

عوامل ایجاد کننده آنافیلاکسی چیست ؟

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , تناسب اندام , سبک زندگی , سلامت

نظرات شما

*

code