خانه / تغذیه / درمان بیماری ها با گیاه مریم گلی

درمان بیماری ها با گیاه مریم گلی

مریم گلی چه دارد ؟ با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید.

 

 

مریم گلی، را اخیراً شیمیایی کرده اند و معلوم شده است که دارای تانن، گلوکوزید، مواد صابونی، قند، گلوتامین، آسپاراژین و املاح معدنی گوناگون است. از اسانس مریم گلی کامفری را خارج کرده اند که به نام ساویول معروف است. مریمگلی دارای خواص طبی فراوانی است که از جمله تقویت کننده و  نیرو بخش است شما مریم گلی را برای درمان اسهال، درد معده، کندی قوهٔ هاضمه و همچنین برای اختلالات یائسگی، خستگی مفرط، رگلهای دردناک و یا نامنظم مصرف خواهید کرد.  برای مصارف خارجی شما مریم گلی را برای بیماریهای برفکی، گلو و رماتیسم به کار خواهید برد.

 

 

نسخه هاى مریم گلی :

 

 

درمان برفک با مریم گلی:

 

 

پنجاه گرم برگ یا ساقهٔ گلدار مریمگلی را که تازه یا خشک باشد در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا به جوش es را از روی آتش بردارید و د۵ دقیقه آید و دوازده دقیقه بجوشد، بعد کنید سپس ضاف کرده و دهان خود را که دچار برفک شده است به این جوشانده شستوشو و حمام دهید و سعی کنید که این جوشاندهٔ گرم باشد و هر روز پنج تا شش بار دهان خود را با آن بشویید. برای درمان خونریزی لثه های دندان هم شستوشو با مریم گلی مؤثر و مفید است.

 

درمان اسهال با مریم گلی:

 

 

پانزده تا بیست گرم برگ یا ساقه های گلدار مریمگلی را که تازه یا خشک باشد در یک لیتر آب جوش بریزید و ده دقیقه دم کنید و سپس صاف کرده و شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از آن را بنوشید. . دم کردهٔ مریم گلی به طرزی که تهیهٔ آن را شرح دادیم و به مقداری که تجویز شد، اگر مصرف شود خیلی زود اسهال را برطرف میکند. به دم کردهٔ مریم گلی، اعمال دستگاه هاضمه را تقویت می کند. وقتی مبتلا به سنگینی معده، سوء هاضمه، نفخ شکم یا رودهها، و یا دچار تهوع و دل به هم خوردگی شدید، دم کردهٔ مریم گلی بنوشید برای تهیهٔ دم کردهٔ مریم گلی در این مورد باید پانزده تا بیست گرم برگ یا ساقه های گلدار مریمگلی را در یک لیتر آب جوش ده دقیقه دم کنید و بعد صاف کرده و با عسل یا نبات شیرین کنید و هر روز یک فنجان از ان را بنوشید .

 

 

معالجهٔ درد گلو با مریم گلی :

 

 

دم کردهٔ مریمگلی، برای آرام کردن تحریکات گلو و بویژه معالجهٔ کامل آنژین و ورم لوزه مفید و مؤثر است. رای تهیهٔ این دم کرده باید پنجاه گرم برگ یا ساقه های خشک یا تازه مریم گلی را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا جوش آید و دوازده دقیقه بجوشد و بعد از آن ظرف را از روی آتش بردارید و ده دقیقه بگذارید دم بکشد و بعد آن را صاف کرده و هر روز پنج یا شش بار به این جوشانده غرغره کنید.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code