خانه / تغذیه / برگ مو و نقش آن در سلامتی انسان

برگ مو و نقش آن در سلامتی انسان

با ما در این مقاله از آسان طب همراه باشید تا شما را خواص برگ مو آشنا سازیم.

 

نسخه های مو

 

 

سلولیت:

 

 

سی تا شصت گرم برگ مو را که خشک شده باشد و البته برگ مو انگور قرمز باشد بهتر است در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا چند دقیقه بجوشد، و بعد آن را پانزده دقیقه دم کنید، سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین سازید و هر روز بعد از غذا سه فنجان از آن را بنوشید. جوشاندهٔ برگ مو برای درمان سلولیت در خانمها بسیار مؤثر و مفید است.

 

 

ورم و قرمزی بینی و جوش صورت :

 
جوشاندهٔ برگ مو را تهیه کنید و با قطعه ای پنبه آن را به صورت خود بمالید ورم و قرمزی بینی و جوشهای صورت شما را برطرف خواهد کرد. من برای تهیهٔ جوشاندهٔ برگ مو در این مورد باید شصت گرم برگ خشک مو را در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را را روی آتش بگذارید تا به جوش آید و چند دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و صاف کنید و وقتی نیمگرم و یا سرد است به ترتیبی که در بالا توضیح دادیم مصرف کنید .

 

 

درمان اسهال با برگ مو  :

 

 

جوشاندهٔ برگ موی قرمز، بحرانهای ورم روده را معالجه و درمان می کند. نسخهٔ آن به شرح زیر است: شصت گرم برگ مو را که خشک کردهاید در یک لیتر آب سرد بریزید و ظرف محتوای آن را روی آتش بگذارید تا چند دقیقه بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و پانزده دقیقه دم کنید و سپس صاف کرده و با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان از ان را بنوشید.

 

 

ورم سرماخوردگی با برگ مو :

 

 

اگر دستان و یا پاهای شما دچار ورم سرمازدگی شده است، شصت گرم برگ مو را در یک لیتر آب بجوشانید و پانزده دقیقه دم کنید و تا گرم است دستان و پاهای خود را در آن بگذارید و مالش دهید و هر روز سه یا چهار بار این کار را تکرار کنید تا بکلی ورم سرمازدگی در شما برطرف شود.

 

 

درد معده:

 
اگر دچار درد معده شده اید رژیم انگور بگیرید، . شما هم اگر می خواهید این رژیم را بگیرید باید در ابتدا مقدار کمی انگور را بخورید و بعد رفته رفته آن را زیاد کنید انگور را باید صبح ناشتا و یا حداقل وقتی بخورید که فاصلهٔ زیادی با غذای صبحانه و ناهار و یا ناهار و شام شما داشته باشد. معالجه با انگور باید حداقل به مدت دو یا سه هفته ادامه داشته باشد.

درباره ی خانم شاکری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code