http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

آیا میدانید مصرف فیبر چه قدر مفید است ؟

مجله پزشکی آسان طب » سلامت » آیا میدانید مصرف فیبر چه قدر مفید است ؟

فیبر به شما کمک می کند که مقدار انسولین یا گلوکز بدنتان را تنظیم کنید. این بدان معناست که شما می توانید خطر مبتلا شدن به دیابت را به وسیلهٔ صرف غلات و حبوبات کمتر نموده، مقدار کربوهیدرات موجود در بدن خود را با مصرف آنها به حد متعادل برسانید. نان چاودار سیاه، همهٔ کراکرهایی که با گندم درست شده اند، مجموعهٔ حبوبات و کلوچهٔ سبوس دار انتخاب های خوبی هستند.

فیبر

در سال ۱۹۴۰ دکتر بورکیت به نکاتی توجه کرد که اهمیت خواص غذاها را مدنظر داشت. او در شرق افریقا جراح بود. در آن نقطه از دنیا وی به ندرت به ناراحتی هایی چون یبوست، هموروئید و آپاندیس برخورده بود. اما این ناراحتی ها در جهان غرب برخلاف آنجا بسیار شایع بود، او به این واقعیت رسید که خوردن فیبر ، یا مواد غذایی سفت و سخت و خشن ، عدم امراض گفته شده در آن مناطق را توجیه می کند .

 

فیبر بخش جدایی ناپذیری از میوه ها، سبزیها و حبوباتی است که بدن شما نمی تواند آن را هضم کند. در اینجا دو نوع عامل وجود دارد که هر دو در سالم نگه داشتن بدن شما مهم هستند. فیبر به آسانی در آب قابل حل شدن است و به صورت ژله در روده های شما جریان پیدا می کن فیبر غیر قابل حل بدون تغییر باقی میماند و با سرعت وارد سیستم جهاز هاضمهٔ شما می شود.
او در کتاب خود، درست بخورید، سالم بمانید وا زندگی خود لذت بیشتری ببرید که بیست سال پیش از نگارش این کتاب منتشر شد، اشاره می کند که مردم در مناطقی مانند شرق افریقا روزانه مقدار ۶۰ گرم فیبر مصرف میکنند، اما در کشورهای غربی این مقدار در حدود ۲۰ گرم در روز است.
امروزه مصرف فیبر، حتی پایین تر نیز آمده است. بنابر گزارش انستیتوی سلامتی ملی، امریکاییها در روز ۵ تا ۲۰ گرم فیبر مصرف می کنند. بورکیت مصرف ۲۰ تا ۳۵ گرم فیبر را توصیه میکند. بسیاری از متخصصان تغذیه معتقدند که شما با مصرف بیش از این میزان، سالم تر خواهید ماند.
به گزارش مجله پزشکی آسان طب شما میتوانید به وسیلهٔ فیبر، با هشت وضعیت خطرساز بجنگید. بالا بردن مقدار فیبر در وعدهٔ غذایی تان به شما کمک می کند که از این ده وضعیت بد دوری گزینید یا آنکه با مصرف بیشتر آن میزان سلامتی خود را افزایش دهید.
دیابت : فیبر به شما کمک می کند که مقدار انسولین یا گلوکز بدنتان را تنظیم کنید. این بدان معناست که شما می توانید خطر مبتلا شدن به دیابت را به وسیلهٔ صرف غلات و حبوبات کمتر نموده، مقدار کربوهیدرات موجود در بدن خود را با مصرف آنها به حد متعادل برسانید.

 

نان چاودار سیاه، همهٔ کراکرهایی که با گندم درست شده اند، مجموعهٔ حبوبات و کلوچهٔ سبوس دار انتخاب های خوبی هستند.

 

اثرات مصرف فیبر بر روی سلامتی

حملهٔ قلبی و ضربان شدید قلب : فیبر، محلول در غذاهایی چون جودوسر، بامیه و پرتقال یافت میشود.این غذاها میتواند کلسترولی که میتواند باعث لخته شدن خون شما گردد و راه شریان های شما را ببندد و سبب حملهٔ قلبی گردد را پایین بیاورد.
یبوست و همو روئید : اگر مقدار فیبر کافی و مناسب باشد، لینت دهنده خواهد بود.
بورکیت میگوید : سیب، سیبزمینی شیرین (مقصود سیب زمینی ای است که درون آن به رنگ زرد پررنگ یا مایل به نارنجی باشد)، جو و لوبیای چیتی حالتی ملین به غذا میدهند. بورکیت اندیشید ملین نام بهتری برای فیبر خواهد بود، زیرا این مواد باعث رطوبت و نرمی و صافی مواد داخل روده می شود و حذف مادهٔ غذایی غیرلازم آسان میگردد.
آپاندیس : بورکیت میگوید: به نظر میرسد فیبر بهترین محافظ در برابر پیشرفت آپاندیس باشد. زردآلو و هلو که مزهٔ دلخواهی نیز دارند نمونه ای مناسب از مواد فیبردار هستند که از آپاندیسیت شما محافظت بهتری به عمل می آورند.


# # #

مطالب پیشنهادی

درمان قولنج

راهکارهای درمان قولنج

برنج کته بهتره یا آبکش ؟ و پاسخ

معرفی عارضه سندروم مفصل فکی

سوزش معده

سوزش معده را با 10 روش موثر درمان کنید

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code