http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

انواع سردرد و علت آن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » انواع سردرد و علت آن

سردرد ها انواع گوناگونی دارند که هرکدام علت خاص خود را دارد. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب 6 نوع سردرد را به همراه نشانه ها و علل آن به شما معرفی می کنیم. به عنوان مثال یکی از انواع سردرد، سردرد میگرنی است که با تهوع ، استفراغ و ... همراه است و ...

انواع سردرد

انواع سردرد و علت آن موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. از علت سردرد می توان به استرس، رژیم غذایی ضعیف،مشکلات عروقی مانند فشار خون بالا، التهاب، …. اشاره کرد

با انواع سردرد و علت آن آشنا شوید

در کل ما شش نوع سردرد داریم

انواع سردرد و علت آن

انواع سردرد و علت آن

انواع سردرد : سردرد TMJ

سردرد tmj یکی از انواع سردردها است و علت آن می تواند مشکل در آرواره، مفصل آرواره، و عضلات پایینی صورت باشد. به هم خوردن دندان ها، به ویژه در شب، تنش در آرواره، دررفتگی مفصل آرواره یا ورم مفاصل می توانند محرک آن باشند.

سردرد tmj می تواند به سمت بالا پخش شده و گونه ها، گیجگاه ها، و گوش ها را تحت تاثیر قرار دهد و یا به سمت پایین حرکت کرده و گردن و شانه را دچار درد و مشکل بکند.

انواع سردرد : سردرد سینوسی

سردرد سینوسی وقتی که سینوس ها مسدود یا ملتهب شوند، اتفاق می افتد. درد می تواند پشت گونه ها، بینی، و چشم ها باشد. وقتیکه شخص سر خود را به سمت جلو خم می کند یا از خواب بیدار می شود این درد ممکن است بدتر شود. از علل سردرد سینوسی می توان به واکنش های آلرژیک، عفونت، یا با احتمال کمتر، یک تومور اشاره کرد. نشانه های این سردرد بسیار شبیه به میگرن است.

انواع سردرد و علت آن

انواع سردرد و علت آن

انواع سردرد : سردرد خوشه ای

سردرد خوشه ای یکی از انواع سردرد بوده و بسیار دردناک و تیز است. این سردرد می تواند چندین بار در روز و به مدت چند ماه رخ داده و تمام شود. از علایم سردرد خوشه ای می توان به قرمزی چشم ها و آبریزش بینی اشاره کرد.

سردرد خوشه ای اکثرا فقط یک سمت از سر را در گیر می کند. این سردرد بیشتر بالای چشم و نزدیک گیجگاه ها اتفاق می افتد. این سردردها کمتر از یک ساعت طول می کشد.

انواع سردرد : سردرد تنشی

سردرد تنشی یکی دیگر از انواع سردرد است که در نتیجه استرس و اضطراب رخ داده و موجب سفتی عضلات شانه ها، گردن و آرواره ها می شود. این سردرد باعث فشار، کشش، و انقباض شده و بیشتر گیجگاه ها، صورت و پوست سر را در گیر می کند. سردرد تنشی می تواند از چند دقیقه تا چند روز ادامه داشته باشد. از علت سردرد تنشی می توان به کمبود خواب، نادیده گرفتن وعده های غذایی، موقعیت های استرس زا، احساسات سنگین، یا نوشیدن الکل و … اشاره کرد.

انواع سردرد و علت آن

انواع سردرد و علت آن

انواع سردرد : سردرد گردنی

سردرد گردنی یکی دیگر از انواع سردرد است که از درد در ناحیه گردن و شانه ناشی می شود. ولی اینطور به نظر می رسد که درد از پشت سر یا پایه جمجمه می باشد.

بهترین روش برای تسکین سردرد گردنی از بین بردن علت آن است. از علت سردرد میگرنی می توان به آسیب عضلانی، گره های عضلانی، رشد غیر طبیعی استخوان، تورم بافت، مشکلات مفصلی، یا با احتمال کمتر، یک تومور و … اشاره کرد.

این سردرد از راه ماساژ، طب سوزنی، فیزیوتراپی، و کایروپراکتیک و … آرام می شود.

انواع سردرد : سردرد میگرنی

سردرد میگرنی نوعی سردرد شدید است که با علایمی مانند تهوع، استفراغ، و حساسیت به نور و صدا و … همراه است. سردردهای میگرنی می توانند در هر جایی برای چند دقیقه تا چند ساعت رخ دهند. همچنین از دیگر علایم این سردرد می توان به توهم دیداری، مانند هاله ها یا نقطه های نورانی، یا اختلال در بویایی، لامسه، چشایی و بی حسی و … اشاره کرد. بعد از ، از بین رفتن میگرن هم ممکن است شخص احساس .خستگی یا ناتوانی در تمرکز داشته باشد


# # #

مطالب پیشنهادی

ید چیست مقدار ید مورد نیاز بدن

ید چیست و در چه مواد غذایی یافت می شود؟

سيتالوپرام

آیا می دانید سیتالوپرام (Citalopram) چیست ؟

لبنیات سنتی و درباره آن

کم خونی چیست

کم خونی چیست و چگونه با آن مقابله کنیم؟

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code