خانه / اخبار پزشکی / مقابله با خستگی با استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی

مقابله با خستگی با استفاده از مواد غذایی سالم و طبیعی

در این مطلب از مجله اینترنتی آسان طب درباره رابطه نوع غذا و مقابله با خستگی صحبت میکتیم.

 

علاقمندان به تندرستی که خوراک شان از روی اصول و نظم و آشنایی با مبانی تغذیه می باشد. PH خون و ادرارشان ۷/۵ تا ۷ است و این بیشتر در افرادی است که از مواد غذایی قلیایی استفاده میکنند.

 

PH ادرار گاهی تا ۵ درجه اسیدی است و این ادرار صبحگاهی است که بدن استراحت بیشتری کرده است.

مقابله با خستگی

در این جا اسید هایی که باعث خستگی روزانه شده اند از راه ادرار دفع می شوند. پس استراحت شبانه برای سلامتی بسیار لازم است، زیرا استراحت، اسید های به وجود امده از کار عضلانی را دفع می کند.

 

پس از ۵ ساعت کار متوالي ماهیچه ها به علت جمع شدن اسید لاکتیک خسته می شوند و این خستگی ماهیچه ها با تجدید قوا از بین میرود.

 

اگر چنین خستگی هایی پی در پی باشد بیماری زاست، سستی، خمودی و ضعف به وجود می آورد و ممکن است PH خون به سوی اسیدی پیش برود و اختلالاتی از قبیل: نگرانی، سردرگمی، آشفتگی، فراموشی و کم حوصلگی پیش آید،

 

وقتی استراحت نباشد، خون اسیدی می شود نمک های سدیم و کلسیم کم می شوند و در نتیجه خون به عروق مویینه نمیرسد، در این حال فرد رنگ پریده به نظر می آید و ممکن است باعث وجود آمدن سردردهای میگرنی شود.

راه مقابله با خستگی:

 

در تمام میوه ها و سبزی ها مواد سیترانه وجود دارد، که با مصرف آن ها خون به صورت قلیایی در می آید و باعث دفع اسیدها می شوند و خستگی را مرتفع می سازند.

مقابله با خستگی

کسی که می خواهد تندرستی اش برقرار باشد، باید میوه و سبزی زیاد مصرف کند تا تعادل قلیایی و اسیدی بدنش برقرار گردد و باعث مقابله با خستگی شود.

 

مهمترین علت ازدیاد بیماری ها، عدم توجه به مصرف میوه و سبزی در زمان خستگی می باشد که در آن زمان اسید های بدن زیاد می شوند.

 

زمانی که نمک طعام وارد بدن می شود، با تأثیر مثبت خود حالت اسیدی را خنثی می کند تا کمی از سختی ها و ناملایماتی که ممکن است پیش آید جلوگیری نماید.

 

در این جا کلر نمک طعام موجود در خون از محیط مایع خارج سلولی به درون سلول نفوذ می کند، به وسیله پروتئین های داخلی سلول جذب می شود و داخل نسج ملتحمه شده و در آنجا جایگزین می شود.

 

سدیمی که از کلر جدا شده بود و در خارج سلول قرار داشت، وارد سلول شده و به خروج اسیدها از بدن کمک می کند، به طور کلی نمک تجزیه می شود و با تجزیهٔ خود اسید های اضافی را بیرون می کند.

درباره ی خانم حسینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code