آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

بدون مصرف مسکن سردرد را تسکین دهیم

899 29 آبان 1392 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » بدون مصرف مسکن سردرد را تسکین دهیم آسان طب

کافئین موجود در قهوه ورم رگ های خون را کاهش می دهد و در نتیجه سردرد تسکین می یابد. به همین علت است که کافئین در برخی از مسکن های قوی موجود است.

مسکن سردرد

قبل از اینکه برای تسکین درد سرتان به سراغ داروهای شیمیایی بروید اول از همه روشهای زیر را امتحان کنید.

مسکن سردرد ماساژ:

با حرکت های چرخشی، وسط شست و انگشت اشاره را برای چند دقیقه ماساژ دهید، سپس این کار را برای دست دیگر انجام دهید تا درد آرام شود. این قسمت از دست به قسمتی از مغز مربوط می شود که با سردرد ارتباط دارد.

مسکن سردرد قوی

مسکن سردرد پا را در آب گرم و سرد قرار دهید:

به گزارش اسان طب شاید باور نکنید اما قرار دادن پا در آب گرم و سپس آب سرد سردرد را کم خواهد کرد. با این کار فشار رگ های خون در سر کاهش پیدا می کند. برای سردردهای خیلی شدید، کمی پودر خردل به آب اضافه کنید.

 

مسکن سردرد کمپرس: 

برای سردردهای تنشی، کمپرس گرم روی پیشانی یا پشت گردن قرار دهید. پس از کمپرس گرم ، روی پیشانی کمپرس سرد بگذارید. سرما رگ های خونی را منقبض و فشار روی اعصاب را متوقف می کند. مسکن سردرد

 

مسکن سردرد قهوه مصرف کنید:

کافئین موجود در قهوه ورم رگ های خون را کاهش می دهد و در نتیجه سردرد تسکین می یابد. به همین علت است که کافئین در برخی از مسکن های قوی موجود است.

 

مسکن سردرد سر خود را ببندید:

روسری را دور سر ببندید سپس در نقطه ای از سر که احساس فشار می کنید روسری را فشار دهید. با کاهش یافتن جریان خون در آن نقطه، درد تسکین پیدا می کند.

مسکن سردرد از رایحه استفاده کنید:

بعضی از روغن های طبیعی به ویژه اسطوخودوس می تواند سردرد شما را کاهش دهد. به آرامی مقداری روغن به پیشانی و گیجگاه بمالید و دراز بکشید. برای تسکین درد به یک اتاق خنک، تاریک و آرام بروید.

روغن نعناع سردرد را تسکین می دهد. بوی آن ابتدا تحریک کننده است، سپس عصب ها را آرام می کند

اگر دستگاه بخور دارید، ۷ قطره روغن اسطوخودوس و ۳ قطره روغن نعناع در آن بریزید و استنشاق کنید. یا اینکه چند قطره روغن نعناع روی دستمال کاغذی بریزید و استنشاق کنید. می توانید ۲ کیسه چای نعناع کمی مرطوب شده را روی چشم های بسته و سپس روی پیشانی قرار دهید.

زنجبیل برای رفع سردرد مناسب است. به یک لیوان آب، نصف قاشق مرباخوری زنجبیل رنده شده اضافه کنید یا اینکه در یک فنجان آب داغ، یک قاشق مرباخوری زنجبیل تازه پودر شده بریزید و بخورید.

با نوشیدن آب کمبود آب بدن رفع می شود؛ این امر در رفع سردرد موثر است.

 

مسکن سردرد با فاصله منظم غذا بخورید:

نتایج تحقیقات نشان می دهد افت خون بر اثر غذا نخوردن در طولانی مدت، می تواند سردرد ایجاد کند.

 

مسکن سردرد ورزش:

حداقل ۳ روز در هفته، نیم ساعت را صرف پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا و… کنید زیرا ورزش بهترین راه برای رهایی از استرس اس

برای درمان سردرد فقط نباید به سراغ قرص ها بروید. اول از همه داروهای گیاهی و روشهای خانگی را امتحان کنید. اگر جواب نداد به سراغ دارو برود.

مسکن سردرد قوی

شاید خنده دار باشد. ولی یک مسکن سردرد در بسیاری از موارد هم پاسخ میدهد بستن روسری به دور سر و گره زدن ان است. سپس چشمهایتان را ببندید و به هیچ چیز فکر نکنید. حدود نیم ساعت در تاریکی باشید.

حتی میتوانید یک روسری هم به چشمتان ببندید.

خودتان کم کم نتیجه را خواهید دید.


# # # # # # # # # #

نظرات

ساسان ؛ (1395/08/13)

باسلام و عرض ادب و احترام خدمت شما.خداخیرتون بده.از مطالب مفیدتون استفاده کردم.ممنون.

*

code