سه شنبه 3 بهمن 1396
خانه » سبک زندگی » چگونه حسرت پول دیگران را نخوریم؟

چگونه حسرت پول دیگران را نخوریم؟

 

اگر از افرادی هستید که  جیب خود را با دیگران مقایسه کنید و از این موضوع هم خسته شده اید این گزارش را حتما بخوانید.

1 – برای نخوردن حسرت پول دیگران خود را ببخشید

این مقایسه خیلی وقت ها در ناخودآگاه آدم ها رخ می دهد و دائما سوالاتی چون چرا فلانی این دارد و من ندارم یا چرا کس دیگر به فلان چیز را خریده و من نمی توانم بخرم به ذهن می آید و به این ترتیب اعصاب آدم را بهم می ریزد. به هم ریختن اعصاب همانا و سرزنش خود همان.
سرزنش راهش نیست. واقع بین باشید، با میزان درآمدتان کنار بیایید و اگر پیش از این خودخوری کرده اید حالا خود را ببخشید و به خود مسلط باشید.

2 – برای نخوردن حسرت پول دیگران آنچه نسبت به آن طمع دارید را مشخص کنید

خودتان با خودتان خلوت کنید و ببنید نسبت به چه چیزهایی طمع دارید و حسادتمی کنید. تاکید می کنیم که با خودتان رو راست باشید و هر کسی و هر چیزی که نسبت به آن حسادت می کنید را فهرست کنید. به این ترتیب حتی اگر حسادت هم کنید آگاهانه این کار را انجام می دهید و در نتیجه می توانید کنترلش کنید.

3 – برای نخوردن حسرت پول دیگران از یک گوش بشنوید و از گوش دیگر بیرون کنید

در زندگی همه ما کسانی هستند که کارشان فقط پز خودشان را دادن به دیگران است. یعنی هرجا می نشینند از سفرهای خارجی، مال و اموال و خانه آنچنانی شان تعریف می کنند. نشستن زیر منبر چنین افرادی جز وقت تلف کردن و خسته کردن گوش دستاورد دیگری ندارد. پس یک گوشتان در کنید و یکی را دروازه و تنها و تنها به اهداف کاری خود تمرکز کنید.
حسرت پول دیگران

4 – برای نخوردن حسرت پول دیگران آنچه دارید را دوست بدارید

داشته هایتان، هرچه که هست را دوست بدارید. فکر نکنید که اگر مثلا مثل فلان میلیونر خیلی پول داشتید احساس خوشبختی می کردید چون خیلی از میلیونرها هنوز هم به آنچه دارند راضی نیستند و بیشترش را می خواهند. این یعنی آنچه را دارند دوست ندارند و خیلی هاشان با داشته هایشان زندگی نمی کنند.
.
.
با خوردن حسرت پول دیگران شما به هیچ جا نخواهید رسید. فقط باید اولا مقایسه نکنید. دوما بدانید خوشبختی به پول نیست. سوما برای پولدار شدن واقعا تلاش کنید. نه اینکه کم کم کار کنید و مدام بگویید چرا فلانی پول دارد من ندارم.
سیمرغ

همچنین ببینید

لیست سیسمونی دختر

لیست سیسمونی نوزاد همراه با عکس های زیبا

لیست سیسمونی نوزاد دختر و پسر به همراه وسایل ضروری برای مادر موضوع این بخش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *