عصبانیت های زنانه عصبانیت های زنانه عصبانیت های زنانه عصبانیت های زنانه

عصبانیت های زنانه با علت مردانه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

عصبانیت های زنانه علل مختلفی دارد. یکی از علل عصبانیت زنان رفتار مردان است. مثلا گاهی زن فکر می کند مرد به او توجهی نمی کند. همچنین گاهی زن ها فکر میکنند که مرد او را دوست ندارد. در این مواقع دو نفر باید روبروی هم نشسته و با هم حرف بزنند و مشکلاتشان را حل کنند. نه اینکه زن عصبانی شود و مرد سرد شود و در آخر هم یک جنگ و دعوای شدید اتفاق بیافتد. همیشه یادتان باشد همسرتان بی دلیل با شما سرد نمی شود. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره عصبانیت های زنانه اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

عصبانیت های زنانه با علت مردانه
عصبانیت های زنانه با علت مردانه

 عصبانیت های زنانه

به خانه می آیید و می بینید همسرتان با شما سرسنگین است.... از محل کارتان به او تلفن می زنید با بی میلی پاسختان را می دهد.... اما هرچه فکر میکنید که چه کاری انجام داده اید که مستحق این نوع برخورد سرد و بی عاطفه او شده اید، پاسخی پیدا نمی کنید! این مقاله به شما کمک می کند علتش را پیدا کنید! و مهمتر از آن، راه حل این مشکل را بیاموزید!

همسرتان بی دلیل با شما سرد نمی شود!

این اصل اول است! اگر فکر میکنید که همسرتان بی دلیل به شما کم توجهی می کند، باید بگویم که سخت در اشتباه هستید! پس عصبانیت هر وقت که برخورد سردی از همسرتان دریافت کردید، این اصل مهم اولیه را به خاطر بیاورید ، بهتر می توانید به دنبال علت آن بگردید.

عصبانیت های زنانه با علت مردانه
عصبانیت های زنانه

به من بگو چرا؟

اصل دوم این است که انتظار نداشته باشید همسرتان، با صراحت به شما بگوید که از چه چیزی عصبانیت شده است! هرچند چنین روشی، بهترین حالت برای بیان مشکلات بین همسران است ولی عصبانیت گاهی اوقات، همسرتان نمیتواند مستقیماً علت عصبانیت اش را به زبان بیاورد و یا اینکه دوست دارد شما خودتان متوجه آن شوید.

راه حل: به طور مستقیم، صریح و با آرامش و مهربانی از او بپرسید که چه چیزی آزارش داده است؟

بسیار مهم است که در این مسیر، صبور باشید و خودتان نیز عصبانی نشوید. هر چند سخت است ولی سعی کنید با یادآوری پاداش عظیم اخروی و نتیجه فوق العاده دنیوی آن در همسرتان، صبور باشید! رسول اکرم (ص) فرمودند: «هر مردی که بر بداخلاقی همسرش، برای خدا صبر کند خدا برای صبر وی در هر بار، پاداشی همانند پاداش صبر ایوب (ع) در برابر بلایش به او می دهد .»

تو به من بی توجه هستی!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مهمترین علت عصبانیت زنان و دلیلی که یک خانم را از همسرش می رنجاند، عصبانیت این موضوع است که فکر می کند همسرش به او بی توجه است! علت آن هم این است که مهمترین چیزی که یک زن در رابطه عاشقانه به دنبال آن است این است که مورد توجه قرار بگیرد. شاید بگویید: «معلوم است که من به او توجه میکنم!» و لیستی از کارهایی که برای او انجام داده اید را بشمارید. بله، شما راست می گویید وکارهای زیادی انجام داده اید که «از نظر خودتان» نشاندهنده توجه شما به همسرتان بوده است. ولی آیا این کارها «از نظر همسرتان» نیز نشاندهنده توجه شما هستند؟

راه حل: بهترین راه ممکن این است که در مواقعی که با هم خوب و گرم هستید، با پرسشهای مستقیم یا غیرمستقیم از همسرتان متوجه شوید عصبانیت که او چه نوع رفتارهایی را نشاندهنده توجه مرد خود می داند؟

عصبانیت های زنانه با علت مردانه
عصبانیت های زنانه

مهمترین رنجش یک زن بی توجهی همسرش است

تو مرا دوست نداری!

ممکن است «از نظر شما» بعضی رفتارهای شما اصلاً بار عاطفی نداشته باشد ولی همسرتان اینگونه فکر نمیکند. مثلاً تصور کنید که قرار بوده جمعه را با هم بگذرانید ولی شما ناگهان به دلیل مشغله کاری، مجبور می شوید قسمتی از روز جمعه را سرکار بروید. «شما» فکر می کنید همسرتان می داند که بخاطر راحتی او و علاقه ای که به او دارید، از روز تعطیلتان زده اید که به سرکار بروید ولی «او» فکر می کند که شما آنقدرها هم او را دوست نداشته اید که نخواستید یک روز تعطیل را هم کاملا با او باشید!

عصبانیت های زنانه
عصبانیت های زنانه

راه حل: اگر به طور غیر منتظره ای، برنامه ای برایتان پیش می آید که مجبورید دور از همسرتان باشید، حتماً قبل از رفتنتان، شرایط را با آرامش برای او توضیح دهید و تأکید کنید که از اینکه این مسئله شما را از هم دور کرده عصبانیت و سعی خواهید کرد که در اولین فرصت، جبران کنید.

امیر مومنان (علیه السلام ) به محمد حنفیه فرمودند: «به راستی زن ریحانه (شاخه گل) است و قهرمان نیست. پس در هر حال با وی مدارا کن و همراهی نیکو داشته باش تا زندگیت باصفا گردد .

گرد آورنده : https://asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...