مادر شوهرتان هستید یا همسر او؟ نکات همسرداری - آسان طب
چهارشنبه 22 آذر 1396
خانه » روانشناسی » مادر شوهرتان هستید یا همسر او؟ نکات همسرداری

مادر شوهرتان هستید یا همسر او؟ نکات همسرداری

همسر شدن برای هر کدام از ما دنیای متفاوت خود را دارد. وقتی وارد دنیای زندگی مشترک می شوید هر روز اتفاقات احساسی متفاوتی را شاهد هستید و این اتفاقات گاهی ناخواسته یا گاهی توسط شما شکل می گیرد یک از این اتفاقات حس مادر بودن یک زن نسبت به همسر خود می باشد. هنگامی‌ که در حق همسرتان مادری می‌کنید، به طرزی اجتناب ناپذیر او از شما منزجر شده و نهایتا بر علیه تان طغیان خواهد کرد. ممکن است از رفتارتان شکایتی نداشته باشد، حتی ممکن است اصرار کند به این کارتان ادامه بدهید، اما یک چیز حتمی‌است : او یک روز بر علیه تان شورس خواهد کرد، همانگونه که تمامی‌ پسربچه‌ها دوست دارند روزی از مادرشان جدا شوند و خانه را ترک نمایند.

_ مادری کردن و با مردها مانند پسربچه های کوچک رفتار کردن استقلالشان را زیر سوال می برد.

_ نکات همسرداری : عدم جذابیت مردان برای زنان بر اثر مادری کردن بیش از حد و از بین رفتن اقتدار مرد 

زیرا زنان دوست دارند مرد زندگیشان مقتدر و توانا باشد و از پسربچه هایی که مجبورند مدام دنبالشان باشند خسته و کلافه می شوند در نتیجه همین عامل باعث سردی روابط می شود. در واقع آنچه باعث بروز مشکل می شود رفتار شماست نه بی توجه بودن شوهرتان به کارهایش که در واقع این مشکل بر اثر حس مادری بیش از حد به همسر شما به وجود می آید.

 نکات همسرداری و مادری کردن برای شوهر

_ نکات همسرداری : عشق، حرارت و شور و حال رابطه را خواهید کشت

هر چه با یک مرد بیشتر به مانند مادرش رفتار کنید، او نیز به شما بیشتر فرزندگونه پاسخ خواهد داد. اما موضوع این جاست که هیچ مردی مایل نیست با مادرش همبستر شود. ممنوعیت جاذبه جنسی نسبت به شخصیتی مونث با انرژی مادرانه، چنان در شخصیت برخی از مردها ریشه دوانده که تقریبا برای آن مرد غیرممکن خواهد بود، بتواند شما را به طرزی  رمانتیک ببیند. نکات همسرداری

 


_ نکات همسرداری : با همسر شما دائما طوری رفتار می‌کنید که گویی او بی لیاقت است

با مادری کردن، مردها وابسته می شوند و اعتماد به نفسشان پایین می آید وقتی اعتماد به نفسشان پایین بیاید کمتر می توانند خودشان را دوست بدارند چطور می توانیم از کسی که خودش را دوست ندارد انتظار عشق داشته باشیم؟! احساس عزت نفس یک مرد بستگی به احساس توانمندی او دارد. هنگامی‌که مردی احساس می‌کند کارها را به درستی انجام نمی‌دهد، به سختی می‌تواند با شما و یا خودش مهربان باشد. رفتار با مردها به مانند پسربچه‌ها و به رخ کشیدن ضعف‌ها و ناتوانایی‌های آنها روی قابلیت عشق ورزی مرد شما تاثیر منفی می‌گذارد. جنبه دیگر این قضیه این است که هر چه مردی در نظر شما ناتوان تر و ضعیف تر جلوه کند، از لحاظ جنسی نسبت به او سرد خواهید شد. توانایی و قابلیت‌های مرد باعث تحریک زن‌ها می‌شود. بنابراین هر چه مردی ناتوان تر جلوه کند از جذابیت او برای شما کاسته خواهد شد.

 

نکات همسرداری : اگر برای همسرتان مادری می کنید به راه حل هایی که در ادامه بیان می شود توجه کنید :

_ به او اعتماد کنید و مانند یک شخص توانا و قابل اعتماد با او رفتار کنید و اگر با این حال همسرتان اشتباهاتی را مرتکب شد مثلا باز هم قرارهایش را فراموش کرد یا به خاطر گم کردن کلیدهایش دیر به مهمانی رسیدید نگران نباشید زیرا تا همسر شما بخواهد به تنها انجام دادن کارهایش عادت کند زمان می برد.

 

_ به رفتارهای خودتان دقت کنید و ببینید کدام یک از رفتارهایتان مادری کردنمحسوب می شود سپس سعی کنید از انجام آن ها اجتناب کنید. نکات همسرداری

 

_ البته به یاد داشته باشید که مادری کردن به معنای این است که طوری با همسرتان رفتار کنید که انگار او مانند بچه های کوچک از پس کارهایش برنمی آید، مادری نکردن برای شوهر، به این معنا نیست که به او محبت نکنید یا در انجام کارهایش از کوچک ترین کمکی خودداری کنید بلکه راه درست و منطقی این است که با او مانند یک فرد لایق و توانا رفتار کنید، در عین این که همیشه به او محبت و عشق می ورزید، طوری رفتار کنید که هم خودتان و هم همسرتان احساس کنید که او تکیه گاه مطمئنی برای شماست.

سیمرغ
نکات همسرداری و مادری کردن برای شوهر
پس یکی از نکات همسرداری این است که برای شوهرتان زن باشید نه مادر. متاسفانه پسرها و دختر ها فقط دوست دارند ازدواج کنند. اما نمیدانند که باید نکات همسرداری را هم بیاموزند تا زندگی شان به مشکل بر نخورد.

همچنین ببینید

مواد اعتیادآور

مواد اعتیادآور و پیشگیری از وابستگی نوجوانان به آن

بیشتر افراد آرزو می کنند که مشکل مصرف مواد اعتیادآور در جامعه ریشه کن شود. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code