دوشنبه 2 بهمن 1396
خانه » سلامت » درمان بواسیر با پماد ام جی

درمان بواسیر با پماد ام جی

پماد ام جی یک روش درمان بواسیر است. رفع درد، خارش، سوزش و سایر علایم بواسیر از کاربردهای پماد ام جی است. در این پماد از اسانس گیاه مورد استفاده شده است. این پماد باید روزی 2 بار، هر بار 1 اپلیکاتور از راه رکتوم استفاده شود. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره پماد ام جی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

درمان بواسیر با پماد ام جی

بواسیر چیست ؟

بواسیر عبارت‌ است‌ از سیاهرگهای‌ گشاد شده‌ ( واریسی‌ ) در راست‌ روده‌ یا مقعد. بواسیر ممکن‌ در مجرای‌ مقعدی‌ (بواسیر داخلی‌) یا در مدخل‌ مقعد (بواسیر خارجی‌) واقع‌ شده‌ باشد. بواسیر ممکن‌ است‌ سال‌ها وجود داشته‌ باشد اما تنها با وقوع‌ خونریزی‌ بدان‌ پی‌برده‌ شود.

پماد ام جی 

پماد ام اجی برای سلامتی فواید زیادی دارد. یکی از موارد استفاده ان درمان بواسیر است. در این بخش اطلاعاتی را در این باره تقدیم می کنیم. شکل دارویی آن پماد تیوب 30 گرمی در جعبه مقوایی با بروشور است.

موارد مصرف پماد ام جی

1- رفع علائم ناشی از بواسیر (haemorrhoid) درجه I و II مانند خونریزی، درد، خارش، سوزش و سنگینی مقعد و زورپیچ (tenesmus).

2- شقاق مقعد(Annal fissure)

اجزاء فراورده پماد ضد بواسیر

اسانس گیاه مورد (Myrtus communis) در این پماد استفاده شده است.

استاندارد شده :

بر اساس وجود 5/7-6 درصد 1و 8 سینئول در فراورده

مواد موثره :

آلفا پینن، 1و 8 سینئول ، لیمونن، آلفا ترپینئول و لینالیل استات.

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

گیاه مورد ضد باکتری و ضد قارچ ، ضد التهاب و التیام‌بخش و در بهبود زخم‌ها مؤثر است و عرق تهیه شده از برگ و گل آن، قابض و بندآورنده خون است. مونوترپنها و سس کوئی ترپنهای موجود در اسانس مورد اثر ضد باکتری، ضد قارچ و ضد عفونی کننده دارند و در طب عامیانه از اسانس مورد برای رفع علائم هموروئید استفاده شده است.  همچنین اسانس مورد ضد احتقان و قابض می‌باشد.

در یک مطالعه برای تعیین یونهای وازواکتیو در گیاهانی که به طور موضعی و سیستمیک برای درمان هموروئید استفاده میشوند، پژوهشگران نتیجه گرفتند گیاه مورد که از جمله گیاهان استفاده شده برای درمان موضعی بواسیر میباشد دارای یونهای وازواکتیو بویژه یونهای منقبض کننده عروق است و موجب اثرات درمانی در هموروئید میشود.

در طی یک کارآزمائی بالینی دوسوبیخبر کنترل شده 67 بیمار مبتلا به بواسیر درجه I و II از پماد ام جی یا پماد آنتی‌ هموروئید به مدت 2 هفته استفاده نمودند.

نتایج بدست آمده نشان داد که هر دو دارو کاهش چشمگیری در میزان خونریزی، درد هنگام اجابت مزاج، درد دائم، خارش، سنگینی و سوزش مقعد و تنسموس داشتند و از نظر آماری تفاوت معنی‌داری بین میزان علائم قبل و بعد از درمان بواسیر مشاهده گردید (P<0.01).از نظر کاهش میزان خونریزی تفاوت معنی‌داری بین پماد مورد و پماد آنتی هموروئید وجود داشت (P=0.052)؛ لذا محققین نتیجه گرفتند که می‌توان از پماد ام‌جی برای رفع علائم هموروئیدهای درجه I و II استفاده نمود.

درمان بواسیر با پماد ام جی

دستور مصرف پماد ام جی

روزی 2 بار، هر بار 1 اپلیکاتور از راه رکتوم استفاده شود. بهتر است قبل از استفاده، ناحیه مقعد با آب ولرم به خوبی پاک و شسته شود.

درمان بواسیر با پماد ام جی MG Ointment

موارد منع مصرف پماد ام جی

منع مصرف خاصی برای پماد ام جی وجود ندارد.

عوارض جانبی پماد ام جی

احتمال ایجاد واکنش‌های حساسیت موضعی در مصرف بیش از مقادیر توصیه شده وجود دارد.

نکات قابل توصیه :

1ـ قبل از مصرف این دارو، اطمینان از تشخیص صحیح درجه هموروئید (I , II) ضروریست.

2ـ قبل از مصرف پماد ناحیه مقعد را به خوبی تمیز نمائید.

3ـ در صورت مشاهده هرگونه عارضه یا تشدید علائم، مصرف دارو را متوقف و با پزشک یا داروساز مشورت نمائید.

4- در صورت وجود همزمان بواسیر و شقاق مقعد استفاده از محلول ام جی توصیه میشود.

5- همانند تمام داروها، پماد امجی را از دسترس اطفال دور نگهدارید.

6- پس از مصرف؛ درب تیوب را بسته و دور از نور در دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد نگهداری نمایید.

درمان بواسیر با پماد ام جی MG Ointment

درمان بواسیر راه حل های مختلفی دارد. همانطور که خواندیم یکی از راههای درمان بواسیر پماد ام جی است. همچنین مصرف اب فراوان  و پیاده روی در درمان بواسیر تاثیر گذار است. همچنین درباره پماد ام جی اطلاعاتی را در اختیارتان گذاشتیم. امیدواریم از مطالعه این مطالب بهره مند شده باشید.

همچنین ببینید

علائم بیماری کرون

علائم بیماری کرون و روش های تشخیص آن

علائم بیماری کرون از خفیف تا شدید متغیر است و این علائم بسته به اینکه …

19 دیدگاه

 1. سلام ببخشید .نمیشه این پماد رو بدون اپلیکاتور استفاده کرد؟ و همینجوری استفاده کرد

 2. عرض سلام وخسته نباشیددارم مدت۸ماه است که عمل جراحی همورویید انجام دادم هنوز هم مشکل دفع دارم وبسیاراذیت میشم وازداروهای ملین استفاده می کنم تابتوانم دفع مزاج داشته باشم درغیراینصورت بسیاردرددارم به دکترمراجعه کردم اگه میتونی تحمل کنی عمل نکن به نظرشماعمل کنم یانه .ممنونم

 3. سلام دوستان من هم دچار نوع شدید و وخیم بواسیر بودم.دونوع بواسیر داریم داخلی و بیرونی بهترین دارو برای نوع داخلی همین پماد ام جی هستش که در بیشتر بیمارا ۳روزه جواب میده و بهترین پماد برای نوع بیرونی پماد رکوبیزول هستش ولی تقریبا ۲ هفته طول میکشه البته اگر در ۲۴ ساعت یک بار استفاده بشه اگر تعداد دفعات استفاده از این پماد مثلا روزی ۳ بار باشه زودتر نتیجه خواهید گرفت ، البته همیشه بعد از رفع حاجت پماد استفاده کنید.آرزوی سلامتی همه

 4. منم این مشکلو دارم:زائده گوشتی کنار مقعد و درد خفیف … فقط چه جوری باید تشخیص بدیم این بیماری درجه یک و دو است یا بالاتر؟ایا بدون نسخه ی پزشک و فقط داشتن این علایم میشوداز مناد mGاستفاده کرد،،؟

 5. سلام من مدتی از ناحیه مقعد دچار مشکل شدم که هنگام بیرون روی دچار درد شدید وخون ریزی هستم پشتم به اندازه دوتا نخود بیرون زده ووقتی نگاه کردم از داخل زخم بود حالا خودم پماد ام جی خریدم ایا میشه همزمان با انتی هموریید استفاده کنم فقط ساعت استمالشون فرق کنه به نظرتون جواب میده

 6. سلام قیمت ۲۲هزارو هشتصد تومان بدون نسخه میتوان تهیه کرد من‌نیز این مشکل داشتم خونریزی وهنگام‌بیرون روی …و دچار یبوست شدید و بیرون زدگی زایده گوشتی به صورتی که به بیرون مقعد نیز اثراتش مشاهده میشد و همراه با خارش ..چند روز نیزهنگام راه رفتن و نشستن احساس درد میکردم مثل بریدگی از بیرون ..این پماد سه روز استفاده کردم روزی دونوبت اثرات مثبتش عالی بود و درحال حاضر درحال بهبهود هستم ….خداراشگر

 7. توروخداسریعاجواب بدید من درد ندارم فقط کمی خارش و کمی زائد گوشتی ک چند مدت میشه دراومده چکار کنم پماد ام جی ازبین میبردزائدگوشتیو؟؟

 8. ایا پماد ام جی زاعدگوشتی راازبین میبرد؟؟

 9. س.قیمتش چنده.آیا بدون نسخه میتونم بگیرم؟

 10. مهران سعید صبایی

  آیا میتوان در کنار پماد ام جی باریج از پماد آنتی فیشر هم استفاده کرد برای درمان موثر تر ؟

 11. ببخشید از این پماد برای رفع شقاق مقعد هم می توان استفاده کرد؟

 12. سلام واقعاپماد خوبیه..من از پماد وشیاف آنتی همورئید استفاده کردم نتیجه نداد ولی یک هفته استفاده ازاین پماد البته درکنار پیشگیری ازیبوست بهترشدم

 13. من از این پمادبه طور منظم استفاده نمیکنم فقط بعد از خونریزی مقعدی استفاده میکنم ولی باز شدیدا یبوست دارم و نمیخوام عمل جراحی بشم

 14. پماد mg زایده گوشتی را ازبین میبرد؟خواهشا سریعا جواب دهید.

 15. پماد ام جی زاعده گوشتی مقعد را از بین میبرد؟

 16. من استفاده کردم دوبار زدم در یک روز ورمش بیشتررشده…….

 17. عالیه ۳ روزه نتیجه داد

 18. عالیه این پماد

 19. این پماد از بقیه پمادها خیلی موثرتره،زودنتیجه میگیری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *