درمان فشار خون بالا با عناب

خواص گیاهی عناب برای فشار خون بالا

عناب میوه ای ای خوراکی است . عناب 2-3 سانتی متر طول دارد . وقتی نارس است لغزان و سبز است . پودر آن برای اعصاب بسیار مناسب است . میوه آن برای تصفیه خون استفاده می شود . همچنین بدلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان از سرطان پشیگیری میکند.

میوه ی کوچک ، گرد و قرمز عناب پوست خوراکی و طمع شیرینی دارد . هزاران سال است که در طب سنتی چینی از آن استفاده می شود . این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است . دارای خواص آرام بخشی است و منبع خوبی از آنتی اکسیدان های طبیعی است . به گزارش آسان طب مواد مغذی موجود در عناب به کاهش فشار خون کمک می کنند، بنابراین این میوه ی شیرین را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید .

فشار خون بالا خطر بیماری های قلبی و سکته ی مغزی را بالا می برد ، بنابراین همیشه فشار خون خود را کنترل کنید و از دستورات پزشک پیروی کنید تا سالم بمانید.

عناب و کاهش فشار خون

.

عناب به کنترل وزن کمک می کند

۱۰۰ گرم عناب خام ، ۷۹ کالری دارد. خوراکی های کم کالری همچون میوه های خام راه خوبی برای کاهش فشار خون هستند، زیرا به کاهش وزن یا جلوگیری از اضافه وزن و درمان چاقی کمک می کنند . چاقی یکی از عوامل مؤثر در افزایش فشار خون است . هر ۱۰۰ گرم عناب خشک ، ۲۸۷ کالری دارد، بنابراین اگر به دنبال مصرف کالری کمتری هستید ، از عناب تازه استفاده کنید.

سدیم کمی دارد

عناب فشار خون بالا را در حد سالم نگه می دارد، زیرا هر ۱۰۰ گرم از میوه ی تازه ی آن ، تنها ۳ میلی گرم و هر ۱۰۰ گرم از میوه ی خشک آن ، تنها ۹ میلی گرم سدیم دارد . یکی از مهم ترین راه های کنترل فشار خون ، کاهش مصرف سدیم است ؛ برنامه ی غذایی پر سدیم، باعث افزایش فشار خون می شود.

پتاسیم بالا و درمان فشار خون بالا

عناب سرشار از پتاسیم است . پتاسیم یک الکترولیت است که میزان آب بدن را در حد متعادل نگه می دارد و به درمان فشار خون بالا کمک می کند. این ماده ی معدنی مهم به کنترل سدیم بدن کمک می کند و فشار خون را کاهش می دهد . میوه ها، سبزیجات و حبوبات از دیگر منابع پتاسیم هستند.

مواد مغذی عناب برای درمان فشار خون بالا

عناب ویتامین C بالایی دارد . هر ۱۰۰ گرم عناب تازه دارای ۶۹ میلی گرم ویتامین C است که این میزان ۱۱۵ درصد نیاز روزانه ی فرد به این ویتامین است . ویتامین C محلول در آب است و مصرف آن به درمان فشار خون بالا کمک می کند . به گزارش آسان طب  هر ۱۰۰ گرم عناب خشک هم ۱۳ میلی گرم ویتامین C دارد . منیزیم ماده ی معدنی دیگری است که به کنترل فشار خون کمک می کند و هر ۱۰۰ گرم عناب خشک ، ۳۷ میلی گرم منیزیم دارد که ۱۰ درصد نیاز روزانه ی فرد را تأمین می کند.

درمان فشار خون بالا

درمان فشار خون بالا موضوع این بخش از اسان طب بود . خواص عناب درمان فشار خون بالاست. امیدواریم این بخش از اسان طب بهره مند شده باشید. پس اگر فشار خونتان بالاست حتما از خواص عناب استفاده کنید.

عناب فواید دیگری هم دارد که در بخشهای دیگری از سایت به ان اشاره کردیم.

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *