منت کشی | روش های صحیح منت کشی - آسان طب

منت کشی | روش های صحیح منت کشی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

همه ما آدم‌ها گاهی اشتباه می‌کنیم، گاهی دل یکدیگر را ناخواسته می‌شکنیم و این پایان موضوع نیست بلکه باید این اشتباه را جبران کنیم. عذر خواستن یکی از مۆثرترین روش‌هایی است که می‌تواند آتش معرکه را در خانواده خاموش کند و جو آرامی را دوباره به خانه‌تان بر گرداند.

 کادو برای منت کشی

روش های صحیح منت کشی و آموزش منت کشی

اما عذر خواهی هم مانند هر کار دیگری، چم و خم‌های مخصوص به خود را دارد مانند:

برای منت کشی انتقاد را با گشاده رویی بپذیرید چون همیشه حق با شما نیست :

در مجادله ای که هر دوی شما تصور می‌کنید حق با شماست و مشکل مربوط به طرف مقابل می‌باشد به ویژه اگر قبلاً نیز مکرراً بر سر موضوع فعلی بحث کرده‌اید, لطفاً انتقاد همسر خود را با روی باز و به راحتی گوش کنید.

برای منت کشی موقتاً به جای خلوتی بروید: 

در اوج بحث فشار خونتان بالا می‌رود و تپش قلبتان بالا می‌رود و ممکن است چیزهایی بگویید که لزوماً بیان آن‌ها منظوری ندارید. همیشه به مکانی خلوت نیاز دارید که در آن از هم جدا شده آرام گرفته و افکار خود را جمع کنید.

برای منت کشی گذشته را یاد آوری نکنید: 

به چیزی که اکنون در حال روی دادن است توجه کنید. آتش‌بیار معرکه شدن راهی به جایی نخواهد برد و با فراموش کردن گذشته زودتر به توافق می‌رسید.

برای منت کشی به همسرتان بگویید که دشمن‌اش نیستید:

 اگر به آرامی در مورد موضوعی بحث می‌کنید و همسرتان به یکباره صدایش را بالا برده و از کوره در می‌رود کافی است به طرفش رفته و محبتتان را به او نشان دهید. دست خود را به آرامی در دستش قرار دهید تا بفهمد که این مجادله بی اهمیت است.

 دسته گل برای منت کشیژ

برای منت کشی محیط دور و برتان را منظم و آراسته کنید: 

محیط اطراف تأثیر مستقیمی روی احساسات ما دارد. عصبانیت یک احساس خشن است اما با مراقبت همراه با توجه محبت آمیز همیشه می‌توان آن را کنترل کرد.

برای منت کشی نترسید و مشکل‌ترین کلمه را به زبان بیاورید: 

یک عذر خواهی واقعی می‌تواند یکی از دشوارترین پیشنهاداتی باشد که ما ارائه می‌دهیم! بر خلاف تصور عموم همه افراد قادر به زبان آوردن این کلمه بوده و تا به حال هیچ کس بعد از گفتن آن غش نکرده است.

برای منت کشی جمله ای دل‌پذیر به او بگویید: 

گاهی اوقات فراموش کردن حرف‌های آزار دهنده کسی که دوستش دارید مشکل به نظر می‌رسد اما اگر چیزی قابل تعریف را با آن بیاموزید روبه رو شدن با مسائل بسیار آسان‌تر خواهد شد.

برای منت کشی بگویید که دوستش دارید: 

هنگامی که می‌خواهید به حالت آشتی و صلح برگردید به همسرتان بگویید که دوستش دارید. اطمینان دادن در مورد این موضوع که احساس شما نسبت به همسرتان هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد,بسیار خوب است.

برای منت کشی ببخشید و فراموش کنید: 

عذر خواهی تنها به این معنا نیست که بگویید متأسفید بلکه باید آن اتفاق را برای همیشه فراموش کنید. در حقیقت فراموشی باعث می‌گردد که مسئله مورد نظر راه بازگشت و سرایت دوباره به رابطه‌تان را نداشته باشد.

منبع: خانواده سالم

روش های منت کشی و آموزش منت کشی

روش های منت کشی و آموزش منت کشی موضوع این بخش از اسان طب بود. اگر هر دو طرف دعوا همیشه مغرور باشند و خودشان را مقصر ندانند و معذرت خواهی نکنند رابطه شان روز به روز سرد تر شده و گاهی منجر به جدایی خواهد شد.

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...