خانه » پوست مو و زیبایی » مو | خشک کردن و حالت دادن به مو

مو | خشک کردن و حالت دادن به مو

 برای خشک کردن موها پس از استحمام بهتر است اجازه دهید آنها به حالت طبیعی در معرض هوا خشک شده و در صورت استفاده از حوله آن را فقط بر موها فشار داده و از مالش شدید اکیداً خودداری نمایید…

 خشک کردن و حالت دادن به مو چگونه است ؟

 خشک کردن و حالت دادن به مو

سشوارکردن ( خشک کردن و حالت دادن به مو ) در صورتی که از باد خیلی داغ استفاده نشود، فاصله سشوار از موها بیشتر از بیست سانتی متر باشد و استفاده ازآن از هفته ای2 – 1 بار تجاوز نکند، ممانعتی ندارد.

آب موجود در ساقه مو (که مسئول ایجاد نرمی و حالت ارتجاعی مو است) در صورت استفاده از باد خیلی گرم سشوار تبخیر شده و تشکیل حباب هایی در ساقه مو می دهد که در نهایت منجر به از دست رفتن لایه خارجی مو (کوتیکول مو) می گردد.

این موی آسیب دیده به سادگی دچار شکستگی شده، موخوره پیدا می کند و بوی سوختگی می دهد. یادتان باشدکه نباید تا خشک شدن کامل موها سشوارکردن را ادامه دهید. در حین سشوارکردن موها نبایستی دندانه های برس خیلی داغ شوند زیرا به موها آسیب وارد می کنند. ( خشک کردن و حالت دادن به مو )

 خشک کردن و حالت دادن به مو

سشوار نمودن موهای خیس ( خشک کردن و حالت دادن به مو ) کار درستی نبوده و آسیب حرارتی زیادی به موها وارد می کند لذا بایستی ابتدا موها را تا حد امکان خشک کرده و رطوبت باقیمانده را با سشوار رفع نماییم. در هنگام خشک کردن موهای خیس از برس زدن خشن آنها خودداری کنید و بهتر است در این مواقع اصلاً برس یا شانه زده نشده و از حرکات انگشتان برای حالت دادن به موها استفاده شود.

بیتوته

( خشک کردن و حالت دادن به مو )

خشک کردن و حالت دادن به مو موضوع این قسمت از اسان طب است.  شما سعی کنید وقتی موهایتان خیس است با حوله ان را ماساز دهید.

همچنین موهایتان را در حمام شانه نکنید چون اگر دقت کنید موهای بیشتری می ریزد.

نکته دیگر اینکه اگر ریزش مو دارید موهایتان را بعد از خشک شدن ببافید. با این کار موی کمتری از سرتان می ریزد.

همچنین ببینید

آلرژی رنگ مو و بررسی جامع علت‌های گوناگون ایجاد آن

به طور معمول فردی که دچار آلرژی رنگ مو است به یکی از مواد شیمیایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *