درمان قند خون با داروهای گیاهی - آسان طب
خانه » تغذیه » درمان قند خون با داروهای گیاهی

درمان قند خون با داروهای گیاهی

درمان قند خون مساله ای مهم در جامعه ما است . چون امروزه بسیاری از افراد از پیر و جوان قند خون دارند . یک پزشک یونانی در دو هزار سال قبل راجع به این بیماری چنین یاد می کند : دیابت مرضی است که عضلات و گوشت بدن را آب می کند و از راه ادرار دفع می نماید . بدن مبتلایان به این بیماری نمی توانند قند را به انرژی تبدیل کند و تدریجا ذخائر پروتئینی و چربی بدن خود را مصرف میکند .

مرض قند مرضی است که بواسطه ی زیاد شدن مقدار قند خون تولید می شود . در این حالت لوز المعده ماده ی انسولین که باعث سوختن قند می شود به مقدار کافی تولید نمی کند . لذا مقدار قند خون که یک گرم در هر لیتر است افزایش می یابد .

عوارض آن عبارتست از پیدایش قند در ادرار و زیاد شدن ادرار . هر اندازه مقدار قند زیادتر شود ، ادرار هم بیشتر می شود . به طوری که ادرار بیمار مبتلا به دیابت تا سه برابر ادرار شخص سالم است . و بیمار بیش از حد معمول غذا می خورد و آب هم زیاد میاشامد . حس گرسنگی سیر نشدنی در او پیدا می شود . همیشه خسته و ناتوان می باشد کم کم لاغر می شود .

برای معالجه این مرض هنوز داروی مخصوصی ساخته نشده است ،  بیمار باید بدستور پزشک و به رژیم غذایی عمل کند و از خوردن مواد قندی و نشاسته ای بپرهیزد . تزریق انسولین نیز گاهی مفید واقع می شود .

درمان قند خون یا کاهش قند خون با انسولین گیاهی :

درمان دیابت و قند خون با داروهای گیاهی امکان پذیر است . یکی از دلایل ترشحات لوزالمعده برای تنظیم قند بدن است . در اثر خرابی این غدد و کم شدن انسولین شخص مبتلا به مرض قند می شود. سابقا این انسولین را از همان غده گرفته به بیماران قند تزریق می کردند . پس از تزریق قند خون و ادرار کم می شود . ولی پس از چندی دوباره بالا می رفت . اخیرا در هویج انسولین گیاهی مخصوصی پیدا کرده اند که بیماری قند را معالجه میکند .به گزارش آسان طب همچنین آب شلغم نیز انسولین گیاهی به مقدار زیاد دارد . برای کاهش قند خون و درمان بیماری دیابت و مرض قند خوردن این نوشیدنی  را به کلیه مبتلایان مرض قند توصیه می کنیم . درمان قند خون

درمان قند خون با هویج

انسان قوه خلاقه ندارد و تمام احتیاجات خود را باید از مواد خوراکی و گیاهان بگیرد .ی کی از احتیاجات انسولین می باشد که در بعضی از خوراکیها موجود بوده و نخوردن آن شخص را مبتلا به بیماری قند می نماید .ی کی از این خوراکیها ، هویج ناقابل است که خوردن آن سبب می شود شخص با این بیماری مبتلا نشود .چنانچه مبتلا شد درمانش مشکل می باشد لذا خوردن آب هویج و زردک بهترین درمان بیماری قند می باشد و برای معالجه دردپا هم مفید می باشد و خوردن توت مخصوصا توت خشک با اینکه قند دارد برای معالجه مرض قند نافع است . به نظر بعید نیست که در آن نیز نوعی انسولین نباتی باشد . درمان قند خون با هویج هم امکان پذیر است . درمان قند خون

درمان قند خون هویج

 گر خوری خشک وتر از توت                هرات حفظ گردی ز جمیع آفات
تازه اش خوشمزه و روح افزایست        خشک او بر مرض قند دواست

درمان قند خون با داروهای گیاهی

قراقاط که به عربی زقال و در تهران برگ نو می نامند . در معالجه بیماری قند تاثیر بسزایی دارد . به طور دمکرده استفاده می نمایند و برای امراض مختلف مانند خونریزیها ، طپش قلب و فشار خون در ضعف و کم خونی و اسهال خونی و ساده نافع است .

شاهی که ترتیزک و یا بولاغ اوتی می نامند ، دارای انسولین می باشد  و قند وارد در خون را خارج میک ند .

پیاز نیز دارای انسولین است (ویتامین ث ) آن در معالجه ی مرض قند موثر است . میوه ها و سبزی هایی که دارای (ویتامین ث) می باشد در تنظیم قند خون موثر بوده و در معالجه و عدم مبتلا به این مرض نقش بزرگی بازی می کند .

این ویتامین در نسترن وحشی ، فلفل سبز ، آب نارنج ، آبلیمو ، گوجه فرنگی به مقدار زیاد موجود است و نیز در بادام ، سیب ، زرد آلو ، موز ، خربزه ، انار ، گلابی ، جعفری ، نخود ، ترتیزک ، توت فرنگی ، دارابی ، انبه ، گوجه ، نارنگی پیدا می شود . قراقات نیز دارای مقداری از این ویتامین می باشد . اگر می خواهید به بیماری مرض قند مبتلا نشوید خوردن این مواد را فراموش نکنید وافراط هم جایز ندانید .(ویتامین ب) نیز در معالجه قند موثر است . درمان قند خون

درمان قند خون با میوه و سبزی

خوردن میوه و غلات و سبزی هایی که (ویتامین های ب) دارند برای انسان لازم بوده و برای عدم ابتلا و معالجه قند لازم است غلات مانند (گندم و جو و چلتوک – ذرت) ارزن مخصوصا سبوس آنها مخزن (ویتامین های ب) می باشد . میوه ها و سبزیها مانند : پیاز ، هویج ، کاهو ، کاسنی ، اسفناج ، کلم ، سیب ، گلابی ، آلبالو ، گیلاس ، هلو ،خرما ، موز ، نارنج ، دارابی ، بادام ، فندق گردو، زردآلو و همچنین لبنیات مخصوصا ماست و پنیر دارای (ویتامین ب) بوده و برای عدم ابتلا به بیماری قند مفید می باشد . درمان قند خون

درمان قند خون با تخم شنبلیله

برای درمان قند خون و دیابت با داروهای گیاهی یک قاشق سوپخوری تخم شنبلیله را در دو فنجان آب جوش ریخته و روی آتش ملایمی بجوش بیاورید تا یک فنجان اب آن بخار شود . 9 روز تمام هر روز ناشتا ان را بنوشید و سپس هفت روز آنرا ترک کنید و دوباره نه روز ادامه دهید و بعد از آن این کار را مدت یکماه تا دو ماه تکرار کنید . درمان قند خون

درمان قند خون با میوه های خوراکی

چای جنگلی یا گل خله جهت مرض قند مفید است . مقدار مصرف از گل و برگ آن 20 تا 30 گرم در یک لیتر آب دم کرده میلی کنید .

در زمان گذشته طبیب و عالم بزرگی بود که بوشار نام داشت . رماتیسم ، نقرس ، دیابت را به عنوان (امراضی که در اثر بدی تغذیه تولید می شود ) طبقه بندی کرده است .

در این مرض چون گلوکز و مواد غذایی مولد حرارت حیوانی با ادرار دفع می شود و به هدر می رود برابر دستور جداگانه در این کتاب مصرف روغن ماهی بسیار نافع است . درمان قند خون

درمان قند خون با روزه

در بیماری دیابت و مرض قند – روزه فوق العاده موثر است ، زیرا 5 ساعت پس از خوردن غذا قند در خون کم می شود و پس از ده ساعت قند خون به کمترین حد طبیعی خود می رسد . درمان قند خون با روزه هم امکان پذیر است.

بنابراین روزه در درمان دیابت و  کاهش قند خون نقش مهمی را بازی میکند ، حتی بعد از پیمایش آمپول انسولین که مخصوص این بیماری است . باز هم روزه برای پزشکان ماهر بهترین است .

میوه انگور برای دیابت درمان قند خون

درمان قند خون با انگور

اشخاصی که مرض قند دارند نباید از معالجه با انگور هراسی داشته باشند زیرا انگور تازه طبیعی قند خون آن ها را بالا نمی برد ، چون انگور دارای تمام اسیدها و تمام مواد مقوی را دارا است و بیماران مبتلا به مرض قند به آن احتیاج دارند . خوشبختانه در ایران در فصل تابستان انگور در همه جا پیدا می شود و بسیاری از مردم بحکم تجربه و غریزه فطری بخواص طبی آن معتقد هستند ولی پروفسور کاپو درباره انگور از جهت مطالعات علمی جدید نیز حق مطلب را ادا کرده و به روشنی و وضوح تمام با ذکر تفصیل وجزئیات شرح می دهد که چگونه از انگور استفاده می شود کرد .

همان طوری که دکتر گلیورهاوزر در کتاب خود گفته است در ایتالیا در شهر مرانو کلنیک مشهوری است که انواع و اقسام بیماری ها را فقط با انگور معالجه می کنند . پروفسور کاپو اصلا ایتالیایی است و مدتی در کلنیک مرانو مشغول معالجه بوده است ولی اکنون چندین سالی است که به ایتالیا رفته و کلینیک مخصوصی برای معالجه امراض با غذا در بارسلون تاسیس کرده و مطالعات و تجارب خود را به صورت کتاب هایی منتشر نموده است که اولین آن به نام معالجه با انگور است .

دیگر راههای درمان قند خون

آب انگور دارای مقداری تانن و اسید تارتریک و اسید مالیک وارسینیک می باشد . انگور دارای کلسیم ، آهن ، فسفر ، سدیم ، منیزیم و .. است و یکی از شفا بخش ترین میوه های طبی است که دارای سرشارترین ویتامین هاست زیرا دارای ویتامین های آ – ب – ث – و د است . به گزارش آسان طب مصرف انگور از بیماری اسکوربوت ،سرماخوردگی ، کمبود کلسیم ، اوره و سل جلوگیری می کند . آب انگور لذیذ امراض بالا را شفا می دهد . انگور یکی از مائده های بهشتی است که در دسترس افراد بشر قرار گرفته است و همه کس می تواند از آن استفاده کند .

نور اشعه ی خورشید در انگور جمع می شود و میوه آن می رسد . مصرف انگور در معالجه امراض با غذا یکی از خوراکیهای اصلی بشر است . انسان را دوباره جوان می کند . عضلات را غذا می دهد ومغز را روشن می سازد

درمان قند خون با شلغم

شلغم نظیر ترب است مقوی و مصلح اعضاء و احشاء خاصه در نفخ  ریه و بعضی از اقسام مرض قند را علاج میکند  و موجب کاهش قند خون و درمان دیابت  می شود .

هرگاه در بدن چربی زیاد وچاقی پدید اید، برای قبول مرض قند و ازدیاد فشار خون و التهاب مزمن مفاصل و کلیه انسان را مستعد می کند ، از طرف دیگر به هر نسبت که از وزن بدن کاسته شود به همان نسبت  استعداد پذیرفتن این مرض کمتر خواهد شد .

درمان قند خون با اب

آب برای آنهایی که بیماری قند دارند ضرورت کامل دارد . زیرا این افراد زیادتر از معمول ادرار می کنند. هر گاه آب کافی جا نشین آب از دست رفته نشود باعث تغییرات شدید املاح خونشان می گردد .

درمان قند خون
درمان قند خون

درمان قند خون مساله بسیار مهمی است که حتی مرگ و زندگی ان به شما مربوط می شود. عاجزانه تقاضا میکنیم این مساله را جدی بگیرید. بیماری قند خونه نه تنها گاهی موجب قطع پا یا … می شود بلکه گاهی باعث مرگ می شود.

از همین الان میزان قند مصرفی خود را کم کنید و شیرینی جات کم بخورید. همچنین به پزشک مراجعه کنید تا به شما دارو دهد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره درمان قند خون در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

طرز تهیه آب زرشک خانگی با زرشک پلویی

2 روش طرز تهیه آب زرشک خانگی با زرشک پلویی

آب زرشک یکی از انواع نوشیدنی است که برای سلامتی ما بسیار مفید است. متاسفانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code