فواید سیب و خاصیت سیب - آسان طب

فواید سیب و خاصیت سیب

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

 

از خواص سیب می توان بجرعت گفت که فشارخون را تنظیم می‌کند.مصرف سیب و حتی بو کردن سیب، باعث کم شدن فشار خون  می‌شود. ازمایشات  انجام شده توسط دانشگاه (YALE) نشان داد که فقط یک بار بو کشیدن سیب، فشارخون مریضان را کاهش  می دهد.

خاصیت سیب و فواید سیب و خواص سیب

   خاصیت سیب

 

-یکی دیگر از فواید سیب و خاصیت سیب  این است که  برای دندان‌ها و لثه‌ها مفید است،اسیدهای درون  سیب، لحظه ی خوردن سیب    باکتری‌های دهان  را از بین برده و دندان‌ها و لثه‌ها را تمیز می‌کنند. جویدن یک سیب مانند این است که از یک مسواک طبیعی استفاده کرده باشیم. تحقیقات نشان می‌دهند که سیب می تواند ذرات غذایی باقی مانده در پشت دندان‌ها و لثه‌ها را پاک کند و فساد دندان و بیماری‌های لثه را از شما دور سازد.

حتی کسانی که در گذشته از بیماری‌های لثه رنج برده‌اند، خواهند توانست از فواید ناشی از غنی بودن سیب از ویتامینC بهره‌مند شوند.مواد درونی موجود در سیب باعث تقویت ساختار دندان‌ها می‌گردد. مینای دندان را محکم‌تر می‌سازد و از جرم گرفتن دندان‌ها پیشگیری می‌کند.اسیدهای موجود در سیب، اثر ضدالتهاب و باکتری‌کش بر دندان‌ها و لثه دارند. پژوهش‌های علمی نشان داده است که یک ربع ساعت پس از خوردن آهسته‌ی یک عدد سیب‌ترش حدود 90 درصد و بعد از یک ساعت تقریباً تمامی ذرات میکروبی موجود در دهان از بین می‌روند.

خاصیت سیب و فواید سیب و خواص سیب
خاصیت سیب و فواید سیب و خواص سیب

-یکی دیگر از خواص سیب و خاصیت سیب این است که جویدن سیب، عضلات فک راقدرت مند تر می‌سازد. آب سیب تازه بدون هر مکملی به دلیل اثرات ضد التهاب مواد موجود در آن، دهان شویه‌ای ساده و طبیعی محسوب می‌شود.

خاصیت سیب و فواید سیب و خواص سیب
خاصیت سیب و فواید سیب و خواص سیب

-از بروز بیماری نقرس و درد مفاصل پیشگیری می‌کند،یکی از بیماری‌هایی که به‌طور مشخص به علت پرخوری و مصرف مداوم منابع حیوانی (گوشت قرمز و چربی) و الکل بروز می‌کند، درد مفاصل و نقرس است. البته آمادگی ابتلا به این بیماری ارثی است. در موارد شدید، بیمار با دارو و کمپرس سرد درمان می‌شود.

برای جلوگیری از گسترش و طولانی شدن بیماری پیروی از برنامه‌ی غذایی فاقد گوشت و چربی، لازم است. هم‌چنین سیب میوه‌ای بسیار باارزش است؛ چرا که هم‌چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می‌گردد.سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می‌شود و پس از مصرف آن مقدار کلی اسیدهای ادرار، به ویژه اسید فرمیک افزایش می‌یابد. از این رو مصرف آن برای مبتلایان به درد مفاصل  و نقرس توصیه می‌گردد.

 

-یکی دیگر از خواص سیب و خاصیت سیب این است که اثر آرام بخشی دارد،دم کرده ی پوست سیب که با اندکی عسل  شیرین شده باشد، نوشیدنی آرام بخشی است. خوردن سیب خام نیز تأثیر آرام بخشی بر دستگاه اعصاب دارد. علاوه بر ویتامین‌های گروه B، منیزیم  و فسفر و برخی عناصر دیگر موجود در سیب اثر آرام بخشی بر اعصاب دارد. هم‌چنین شیرینی سیب و جویدن آن باعث انبساط عضلات منقبض صورت می‌شود.

 

 

خاصیت سیب و فواید سیب و خواص سیب
خاصیت سیب و فواید سیب و خواص سیب

در این قسمت درباره خاصیت سیب اطلاعاتی را تقدیمتان زدیم. گاز زدن سیب برای سفید شدن دندان فواید زیادی دارد. همچنین سیب برای کاهش وزن مفید است.

میگویند سیب انقدر خاصیت دارد که هر کس که روزی یک سیب بخورد از بیماری ها در امان است.

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان