خانه » تغذیه » درمان سنتی بیماری ها با خرما

درمان سنتی بیماری ها با خرما

درمان سنتی بیماری ها با خرما

درمان سنتی بیماری ها خرما و بیماری کلیوی

” خرما  برای صاحبان کمر دردمفید است و تقویت کننده کلیه لاغر شده و سرد مزاجان است.

” اخیرا مشاهده کرده اندکه باکمبود منیزیوم، قند در ادرار پیدا می شود. وجود منیزیوم برای کلیه ها و مثانه لازم شناخته شده که می توان با خوردن دوسه دانه  خرما در روز رفع نیاز کرد.

درمان سنتی بیماری ها خرما و بیماری های روماتیسمی

” در این میوه ماده ای به نام (دیوستولنس) کشف و استخراج کرده اند که می توان آن را کورتیزن گیاهی دانست که مانند کورتیزن انسانی در بدن بهترین داروی ضد حساسیت و آلرژی محسوب شده است . به گزارش آسان طب  خرما برای مبتلایان به بیماری های روماتیسم و پوست و چشم ، که در نتیجه حساسیت به وجودآمده ، داروی ارزنده ای به شمار می رود.

” خوردن خرمای پخته درغذا برای امراض روماتیسمی و دردهای ناشی ازآن مفید است وپخته آن درشیرگاو یا گوسفند برای بیماری های ریوی و سرفه و آسم و برونشیت نافع است.

درمان سنتی بیماری ها خرما و کم خونی

” سرشار از آهن است. آهن موجب کاهش فشارخون می شود و در ضمن، فعالیت جسمانی و روانی فردرا تامین می کند. وجود آهن برای خون حیاتی است. زیرا رنگریزه های قرمز هموگلوبین خون را می سازد و نیزدر انتقال ان از ریه به بافت ها کمک می کنند.

نقش آهن همچنین در متابولیسم بدن بسیارمهم است و از بروز کم خونی جلوگیری می کند .

درمان سنتی بیماری ها خرما و سرطان

” این میوه بهشتی منیزیوم دارد و از این جهت فوق العاده مهم است، پروفسور دلبت و دیگر دانشمندان عقیده دارند،که کمبود منیزیوم زمینه را برای ابتلا به سرطان آماده است.

” تغذیه با این میوه بهشتی از سرطان کولون، معده و….جلوگیری می کند

درمان سنتی بیماری ها خرما و پوست

” از آن در تهیه ماسک برای پوست چرب نیزبهره می گیرند ، زیرا حاوی ویتامین B1(تیامین) و B2(ریبوفلاوین) است، از این ماسک هرماه یک الی دوبار استفاده می کنند.

خرما و یبوست

” از آنجایی که حاوی فیبر(سلولزوپکتین) است، لینت آور بوده  و از یبوست جلوگیری می کند.

 درمان سنتی بیماری ها دیابت

” افرادی که مبتلا به دیابت هستند،می توانند از ان استفاده کنند،زیرا منیزیوم موجود در آن کار کلیه و لوزالمعده را آسان و از طرفی ویتامین B2 موجوددرآن جاذب مواد قندی سایر غذاهاست.

 درمان چاقی

” از پرخوری جلوگیری می کند. طبق سفارش برخی متخصصان علوم تغذیه بهترین زمان خرما عصر است، تاکمبودها و خستگی روزانه را جبران کرده و زمینه را برای پرهیز از پرخوری در شب فراهم کند.

درمان چاقی با خرما

 بیماری های جنسی

” اعراب ازخرمای کال نیز استفاده می کنند و معتقدند که اثرات درمانی بسیاری دارد، ازجمله خرمای سبز که تقویت کننده اعمال جنسی و انرژی زاست. حتی هسته خرمای سبز را آردمی کنند و از آن پمادی تهیه می کنندکه برای زخم های آلت تناسلی به کار می رود.

” زندگی پرمشغله وفشارهای روحی و استرس های روانی میل جنسی را در بعضی اشخاص از بین میبرد، بهترین علاج آن خوردن مداوم خرما است که میل جنسی را بر میگرداند.

” ان را در شیره تازه خیس کرده و کمی دارچین به آن اضافه کنید و آن را تناول کنید . پس از آن باز هم کمی شیر تازه بنوشید که در تقویت قدرت جنسی بی مثال است.

 درمان سنتی بیماری ها با خرما : بیماری های چشم

” معجزه اثر هسته خرما، از بین بردن تورم پلک چشم است. برای این منظور پمادی از آرد هسته خرما درست می کنند و روی چشم میگذارند. این پماد برای رشد مژه بهترین دارو است. بنابراین فواید خرما بی نظیر است .

” خرمااثر ویتامین A را در انسان و حیوان ظاهر کرده و موجب تقویت بینایی و رفع بعضی ناراحتی های چشم انسان می شود.

” خرماویتامین  Aدارد که محلول در چربی بوده ، و انسان را از بیماری شب کوری در امان نگه می دارد.

درمان سنتی بیماری ها با خرما

درمان سنتی بیماری ها با خرما موضوع این بخش از اسان طب بود. این میوه بهشتی هزاران فایده دارد و بسیاری از بیماریها را درمان میکند. بسیاری از خواص ان را در بالا برای شما بیان کردیم.

امیدواریم از مطالعه این مطالب بهره مند شده باشید.

همچنین ببینید

کربوهیدرات پایین و معرفی برخی از منابع گیاهی حاوی آن

میوه‌ها و سبزیجات به کاهش خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌های مزمن کمک می‌کنند. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *