طرز برخورد با سرطانی ها و همدلی با سرطانی ها

سرطانی ها به دلیل ابتلا به سرطان دارای روحیه ضعیف و آسیب پذیری شده اند. بنابراین باید در نحوه ی برخورد با سرطانی ها دقت کرد. شما نباید خیلی به آنها ترحم و محبت کنید. چون ممکنست بدتر آنها احساس ضعف کرده و حال روحی شان بدتر شود. به همان اندازه شما نباید با آنها بد رفتار کنید، چون الان حال روحی خوبی ندارند و با کوچکترین حرفی ممکنست دل شان بشکند. اولین راه درمان بیماری آنها امید و شادی است. پس تا میتوانید به بیماران سرطانی روحیه بدهید.

طرز برخورد با شخص سرطانی

برخورد با سرطانی ها

اگر می خواهید به دوست یا اشنایی از گروه سرطانی ها روحیه و انرژی بدهید و یا با رفتارتان موجب تضعیف روحیه و ناامیدی او نشوید ، توجه به نکات زیر و عمل کردن به این نکات الزامی است :

سرطانی ها را در فشارقرار ندهید .

خیلی جریانات در حال اتفاق افتادن است :

ترس – احساسات بد – یائسگی زود هنگام ناشی از شیمی درمانی – قرارملاقات – اسکن – دارو و درمان – و … .

اگر شخص سرطانی جواب اس ام اس و یا تلفن هایتان را نداد ، از او دلخور نشوید و ادامه بدهید. شاید کمی کلافه و مضطرب باشد، اما مطمئن باشید که او پیام هایتان را دریافت می کند ، به صدای پیام گیر تلفن گوش میدهد و بابت حضورتان صمیمانه و از ته دل قدردان است.

اگر به شخص سرطانی کتابی هدیه داده اید که کار خیلی فوق العاده ای هست ، زیرا موقع شیمی درمانی او وقت باطل شده و مرده ی زیادی دارد ، انتظار نداشته باشید حتماً آن را بخواند . وقتی از دوستتان به طور مکرر می پرسید که آیا کتابش را خوانده ؟ حال بدی پیدا می کند ،زیرا ممکن است هنوز نخوانده باشد.

فقط او را آزادانه رها کنید و خیلی انتظار کاری را از دوستتان نداشته باشید.

وانمود نکنید که همه چیز سرطانی ها عین قبل است !

خیلی سخت است که در حالی که کاری از دستتان بر نمیاید ، دست روی دست بگذارید و همراه با او نظاره گر رنج کشیدنش باشید ، ولی او به حضورتان خیلی خیلی نیاز دارد.

خب به طور غریزی تمایل دارید که حالش را خوب کنید، یا مثلاً بگوئید:

خوب میشی… تو قوی هستی… شکستش میدی.. هرکس اندازه ی توانش سختی میکشه… مثبت باش… !.

ممکن است با این حرف ها حال شما بهتر شود ولی حال  شخص سرطانی بهبودی نمی یابد! از کجا مطمئنید که واقعاً خوب می شود؟ او قوی است ولی نمیتواند تصمیمی بگیرد که چه موقع ، بیماری اش درمان شود . علاقه ای ندارد فکر کند دست اوست که این مشکل و مرض را شکست دهد و خودش تقصیرکار است . فقط می خواهد کسی پیشش باشد و مثل خودش حس تردید و شک را تجربه کند. چون این بیماری ترسناک ، اضطراب اور و ناراحت کننده است !

اشتباه نکنید . به گزارش اسان طب نمیگوییم بنشینید و با او دائما راجع به مرگ و مردن حرف بزنید! اما لااقل عواطف واحساساتش را درک کنید.

تا زمانی که قلباً با تمرکز و از جان و دل به حرف هایش گوش می کنید مشکلی نیست که حرفی برای گفتن نداشته باشید.

قول می دهم او متوجه می شود که چقدر این موضوع برایتان سخت بوده و همین که کنارش هستید برای او هم بسیار باارزش و مفید است .

با سرطانی ها مثل ادمهای عادی رفتار کنید!

اگر ماهیانه یک شب با دوست یا آشنایانتان یک مهمانی دوره ای دخترانه داشتید ، اکنون هم این کار را ادامه بدهید . ممکن است شخص سرطانی دیگر نتواند در میهمانی های ماهیانه شرکت کند ولی همین که با مانند قبل رفتار کردید باعث شادی و نشاط او می گردد.

شخص سرطانی را به سینما دعوت کنید ، احوالش را پرس و جو کنید. درست مثل زمان 15 سالگی تان که سنگ صبور هم بوده اید، به او اجازه بدهید تا خودش را بتواند خالی کند .

واقعاً به حرف هایش گوش بدهید و او را در جریان اتفاقات این چند وقت قرار دهید . از او نظرش را درباره ی مدل مو ویا لاک ناخن تان جویا شوید و با او درباره ی چیز های حتی خیلی خیلی معمولی صحبت کنید.

این عالی است که در شرایط غیر عادی و نامساعد با وی عادی رفتارکنید.

برخورد با سرطانی ها
برخورد با سرطانی ها

به سرطانی ها احساس مهم بودن و علاقه  بدهید .

می دانم که دوستتان برایتان با ارزش و خیلی مهم است. اگر اینطور نبود که این متن را نمی خواندید. اما فرق زیادی بین عشق به یک نفر و یا ابراز آن عشق وجود دارد.

سرطان به طرزی باورنکردنی میتواند فرد را گوشه نشین ، افسرده و منزوی کند. بنابراین هر هدیه هر چند غیرمادی یا کوچک ، کارت پستالی در ایمیل یا حتی تهیه ی غذا توسط شما باعث می شود تا حس کند هنوز هم بخشی از این دنیاست و حق زیستن دارد. پس علاقه شخصی تان را نسبت به او واضح ابراز کنید.

وقتی کسی دچار بیماری سرطان می شود ، ایجاد حس زندگی ، نشاط و احساس مهم بودن در او، انرژی فوق العاده ای را به شخص می دهد.

آنها به این توجه نیاز دارند . یک شخص سرطانی خیلی بیشتر از گذشته به حس توجه محتاج است و نیاز دارد روحیه بگیرد . تا وقتی که با محبت و عشق به او نزدیک شوید، این شخص ، شما را پذیرا خواهد بود.

اگر نمی توانید همه روش ها و کارهایی که دراین مقاله به آن اشاره شد را انجام دهید حداقل یک قول به ما بدهید وان اینست که هرکس خواست ازعمه ، خواهر، همسایه ویا هر کس دیگری تعریف کند که بر اثر سرطان سینه فوت کرده ، حتما حتما مانع این کار شوید .چون فوق العاده در شکست بیمار تاثیر دارد .

برخورد با بیماران سرطانی ها
برخورد با سرطانی ها

امیدواریم از این بخش از اسان طب درباره برخورد با بیماران سرطانی یا سرطانی ها بهره کافی را برده باشید. با او مانند یک فرد عادی رفتار کنید. فقط به او محبت کنید. اما نه محبت ظاهری . کاری نکنید او حس کنید که مورد ترحم واقع شده است. او را وارد اجتماع کنید. به او بفهمانید مرگ دست خداست و ما که شاید سالمیم واقعا خیلی زودتر از او فوت کنیم.

او باید شاد باشد ، تفریح کند و به زندگی خود با ارامش و با امید به خدای مهربان ادامه دهد.

گردآورنده : https://asanteb.com

0/5 ( 0 نظر )
برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا