تفاوت جنسیتی فرزندان و دختر و پسر شما - آسان طب

تفاوت جنسیتی فرزندان و دختر و پسر شما

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تفاوت جنسیتی کودکان باید در بحث تربیت فرزندان مورد اهمیت واقع شود . بدلیل تفاوت جنسیتی که بین دختر و پسر هست ، والدین معمولا پسرها را برای انجام کارهای بزرگ و دختر کوچولو ها را برای زیبایی شان تحسین میکنند . لباس های دخترانه طوری طراحی می شوند که بزرگتر ها بگویند : به به ، چه قشنگ شده ای ! این جمله از یک جنبه نوعی تحسین است ، ولی همچنین به کودک این احساس را می دهد که زیبایی او بیشتر از توانایی انجام کار ، برای دیگران جالب است . کتابهای کودکان معمولا پسرها را در حال ساختن چیزهایی یا در پی ماجراها رفتن نشان می دهند ، در حالی که دخترها پسرها را تماشا و یا با عروسک هایشان بازی می کنند . در این بخش درباره تفاوت جنسیتی فرزندان و دختر و پسر شما اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

تفاوت جنسیتی فرزندان در چیست ؟
تفاوت جنسیتی فرزندان و دختر و پسر شما

تفاوت جنسیتی کودکان

تفاوت جنسیتی کودکان سبب شده ، معمولا به دخترها توصیه شود که از درخت یا سقف گاراژ بالا نروند چون به اندازه کافی قوی نیستند و خودشان را زخمی می کنند . به پسرها به عنوان مثال اسباب بازی ، ماشین و وسایل پزشکی و به دخترها عروسک ، وسایل خیاطی ، جعبه های پرستاری و .. داده می شود .

در هیچ یک ازاین هدایا اشکالی وجود ندارد ، بخصوص اگر کودک ،خودش آنها را بخواهد . اشکال موقعی پیش می اید که بزرگترها دائما این تفاوت جنسی را به رخ می کشند و می گویند که زن ها یا مردها فقط در بعضی از مشاغل محدود ، توانایی دارند .

آنها پسرها را دنبال کارهایی در گاراژ ، زیرزمین یا زمین چمن می فرستند و دخترها در خانه می مانند . البته کارخانه برای رفاه و اسایش خانواده امر بسیار مهمی است ، بنابراین باید برای آن شان و خاصی قائل شد ، ولی در جامعه ای که به مردان اعتبار بیش از حدی می دهند ، وقتی که کار خانه را فقط زن ها انجام بدهند ، این کار به نظر مرد و زن پیش پا افتاده و ساده جلوه خواهد کرد .

پسرها معمولا حس بی لیاقتی و حقارت خود را با آزار دادن دختر ها پنهان می کنند و می گویند که دختر ها نمی توانند تند بدوند یا یک توپ را پرتاب کنند و در یک تیم شرکت داشته باشند . تفاوت جنسی باعث شده انها دختران را کوچک بشمارند . بعضی از پدر و مادرها و معلم ها به دخترها می گویند که آنها فطرتا نمی توانند ریاضیات یا فیزیک پیشرفته بخوانند یا مهندسان خوبی از کار در بیایند . در سن بلوغ ، بسیاری از دخترها باور می کنند که آنها در زمینه هایی چون استدلال ، مهارت های پیچیده طراحی و نقشه کشی و کنترل احساسات ، از مردان کمتر هستند . پذیرفتن این افتراها به خودی خود اعتماد به نفس را نابود می سازد و ممکن است این تصور را برای بسیاری از مردها و بعضی زن ها به وجود آورد که این ناتوانی ها به طور مادزاد در زن ها وجود دارد .

تفاوت جنسیتی و هم جنس بازی

وقتی پدر و مادرها فکر می کنند که پسرشان صاحب خصلت های زنانه ویا دخترشان دارای خصلت های مردانه است ، این وحشت در دل آنها به وجود می اید که فرزندشان همجنس باز خواهد شد ، به خاصر نفرتی که از این پدیده وجود دارد ، نگرانی واضطراب در دل والدین پدید می اید . این واقعیت که دختر بچه یا پسر بچه ای دوست دارد با افرادی از جنس مخالف همبازی شود و یا از فعالیت های آنها لذت می برد و با اسباب بازی های آنها بازی می کند ، دلیل ان نیست که او در اینده از نظر مسائل جنسی دچار مشکل خواهد شد . بخش اندکی از کودکان ؛ بدون توجه به رفتارهایی که در سالهای نخستین زندگی از خود نشان می دهند ، بعد ها همجنس باز می شوند و اکثریت انسان ها از نظر جنسی به جنس مخالف تمایل پیدا می کنند و زندگی متعادلی دارند .

اگر پسری از لباس های زیبا و عروسک خوشش می اید و ترجیح می دهد که فقط با دخترها بازی کند و می گوید که دلش می خواهد دختر باشد ، وی در مورد هویت خود دچار سوء تفاهم یا نگرانی شدید شده است . به گزارش اسان طب چنین رفتاری سرچشمه ناراحتی برای کودک است و باعث می شود که همسن و سالهایش او را از خود برانند . در چنین مواردی حتما باید به یک متخصص رجوع کرد . اگر دختربچه ای دلش می خواهد که همیشه با پسرها همبازی شود و گاهی آرزو می کند که کاش پسر بود ؛ احتمالا به این مساله که دخترها به اندازه کافی خوب ، قوی ویا باهوش نیستند ، واکنش نشان می دهد و محدودیت های خود را محک می زند و شاید هم می خواهد در برابر پدر یا برادرش هویت مثبتی از خود نشان دهد . پس از همجنس باز شدن کودکان با این وضعیت نترسید .

تفاوت جنسیتی
تفاوت جنسیتی

در این بخش از مجله اسان طب اطلاعاتی را درباره تفاوت جنسیتی دختر پسر  یا فرق دختر و  پسر تقدیم کردیم. شما کم کم باید کمی از مسایل جنسی و تفاوت های جنسی را به کودک بیاموزید تا دچار سر در گمی نشود.

البته خیلی هم نباید وارد جزیات شوید و در همین حد که فرق جنسیتی دختر پسر را بداند.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان