بهترین راه روش‌ها برای تقویت بینایی

راهنمایی روش های مناسب و موثر برای تقویت بینایی: اگر می‌دانید که فعالیت ماهیچه‌ها باعث ورزیده تر شدن آنها می‌شود در آن صورت احتمالا می‌دانید که هر چقدر کمتر به ماهیچه‌ها ورزش دهید آنها را تنبل تر کرده اید. این موضوع در مورد چشم نیز صدق می‌کند. چشم‌ها بخش بسیار ظریف و حساس بدن هستند. مراقبت نکردن از چشم‌ها می‌تواند قدرت بینایی را در معرض خطر قرار دهد. به گزارش پایگاه اینترنتی ساینس، برخی از محققان چشم پزشک 15 روش را برای حفظ و تقویت بینایی انسان مطرح می‌کنند.

تقویت بینایی

افزایش انعطاف چشم در تقویت بینایی

اگر ورزش می‌کنید باید بدانید که بعد از هر برنامه ورزشی انجام حرکات کششی و انعطافی مهم است. اگر حرکات کششی انجام ندهید و اگر بارها و بارها از چند ماهیچه استفاده کنید و از گروه ماهیچه‌های مخالف استفاده نکنید در آن صورت ماهیچه‌ها انعطاف خود را از دست خواهند داد. اگر شغلی دارید که لازمه آن صرف مدت زمان زیادی در مقابل صفحه رایانه است باید هر از گاهی بر روی اشیایی که دورتر قرار گرفته اند تمرکز کنید و سعی کنید که برای مدت طولانی چشمان خود را بر روی یک هدف قرار ندهید.

استراحت دادن به چشمان

استراحت دادن به چشمان از دیگر روش‌های تقویت بینایی است. برای این منظور کف دو دست خود را بر روی هم بکشید تا گرم شود سپس کف دستان خود را که گرم شده است بر روی چشمانتان بگذارید تا آنها استراحت کنند.این کار را هر چند وقت یک بار در طول روز به ویژه زمانی که پشت رایانه نشسته‌اید، انجام دهید. همچنین می‌توانید برای آرامش دادن به چشمانتان هر روز از کمپرس‌های جایگزین سرد و گرم نیز استفاده کنید.

حفظ رطوبت

تقویت بینایی

حفظ توازن طبیعی رطوبت چشمان یکی از مهمترین مسائل در زمینه سلامت چشم است. چشمان خشک خارش پیدا می‌کنند قرمز شده و حتی دردناک می‌شوند. سعی کنید مرتب پلک بزنید حتی زمانی که به صفحه تلویزیون و یا رایانه نگاه می‌کنید.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
مننژیت باکتریال و نحوه تشخیص

کم کردن روشنایی صفحه رایانه

کم کردن میزان روشنایی صفحه رایانه می‌تواند به استراحت دادن به چشمان کمک کند اما در عین حال باید در نظر داشته باشید که روشنایی صفحه رایانه باید به اندازه باشد که مشکلی برای دیدن ایجاد نکند؛ علاوه بر این صفحه نمایش رایانه خود را باید به صورتی نگاه دارید که بازتاب نور مواجه نشوید.

مصرف ویتامین‌های مفید

از دیگر اقداماتی که برای تقویت بینایی می‌توان انجام داد مصرف ویتامین‌هایی است که برای بینایی مفید هستد.برای این منظور باید مقدار زیادی ویتامین A ،C و همچنین لوتئین و zeaxanthin مصرف کرد. از سوی دیگر مصرف امگا 3 را فراموش نکنید. اسیدهای چرب امگا 3 از مواد مغذی مفیدی هستند که به سلامت انسان کمک می‌کنند. بیشتر مردم می‌دانند که مصرف امگا 3 برای سلامت قلب خوب است با این وجود بسیاری نمی‌دانند که مصرف امگا 3 می‌تواند باعث سلامت شبکیه شود و روند کاهش دید مرتبط با افزایش سن را متوقف سازد.

مصرف آمینو اسیدها

مصرف آمینو اسیدها از دیگر اقدامات مفید برای تقویت بینایی هستند. آمینو اسیدها به ویژه تورین برای سلامت چشم ضروری هستند. آمینو اسیدها از چشمان در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت کرده و بافت چشم را سالم نگاه داشته و از زوال چشم جلوگیری می‌کنند.

اندکی بخوابید

تقویت بینایی

تا کنون متوجه شده اید زمانی که برای مدت زیادی کار می‌کنید و به اندازه کافی نمی‌خوابید احساس خستگی و سردرد می‌کنید و دید شما تار می‌شود. خواب برای تمام عملکردهای بدن مهم است و استراحت مناسب می‌تواند باعث تقویت بینایی شود زیرا خواب به ماهیچه‌های چشم که زیاد کار می‌کند اجازه می‌دهد که کاملا استراحت کنند.

آب بنوشید

بدن انسان به طور متوسط از حدود 60 درصد و یا میزان بیشتری آب تشکیل شده است. اگر چشمان شما اغلب خسته می‌شوند و دید تار پیدا می‌کنید سعی کنید مصرف آب خود را افزایش دهید.علاوه بر این نوشیدن آب برای کل بدن مفید است.

ادامه مطلب -> کلیک کنید
درمان یائسگی با روش های طب سنتی

دانستن نحوه عملکرد بینایی

با فراگیری نحوه عملکرد بینایی می‌توان فهمید که برای تقویت بینایی چه کارهایی باید انجام داد. با علم به این موضوع برای تقویت بینایی باید روش همیشگی دیدن و استفاده از چشمان را تغییر داد.

ورزش دادن به چشمان

اگر می‌دانید که فعالیت ماهیچه‌ها باعث ورزیده‌تر شدن آنها می‌شود در آن صورت احتمالا می‌دانید که هر چقدر کمتر به ماهیچه‌ها ورزش دهید آنها را تنبل تر کرده اید. این موضوع در مورد چشم نیز صدق می‌کند.ورزش‌های خاصی وجود دارد که می‌توان برای تقویت ماهیچه چشم انجام داد و این ورزش‌ها به تقویت بینایی کمک می‌کنند. یکی از این ورزش‌ها استفاده از روش 20 در 20 در 20 است. برای این منظور باید هر 20 دقیقه بر روی یک شیء که دست کم 20 فوت (600 سانتی متر) فاصله دارد برای 20 ثانیه تمرکز کرد.با استفاده از این ورزش مشاهده می‌کنید که چقدر بهتر می‌توان دید.یکی روش دیگر برای ورزش دادن چشم این است که انگشت شصت خود را پنج اینچ (7/12 سانتی متر) دورتر از صورت خود نگاه دارید و بر روی آن تمرکز کنید و بعد از پنج ثانیه به فاصله دورتر نگاه کنید. این کار را هر از گاهی که وقت دارید انجام دهید.

کاهش تنش

سیستم بدن هر کسی واکنش متفاوتی به تنش نشان می‌دهد. چشمان مدام تحت فشار و استرس قرار دارند. هر چقدر بیشتر تلویزیون نگاه کنید، به رایانه بیشتر خیره شوید، بیشتر با بازی‌های تلفن همراه خود سرگرم شوید بیشتر چشمان خود را تحت تنش و استرس قرار می‌دهید. سعی کنید که بیشتر از نور طبیعی استفاده کرده و کمتر از ابزارهای دیجیتالی استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید در نتیجه آن بهتر مشاهده خواهید کرد. هر ساعت 10 دقیقه به چشمان خود استراحت دهید تا فشار بر چشم کاهش یابد و به چشمان فرصتی برای ترمیم داده شود.

برچسب ها

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا