چگونه خودمان را جوان کنیم , راههایی برای جوان شدن چگونه سن بدن را پایین بیاوریم؟ کم نشان دادن سن بدن
چهارشنبه 22 آذر 1396
خانه » اخبار پزشکی » چگونه سن بدن را پایین بیاوریم؟

چگونه سن بدن را پایین بیاوریم؟

کم نشان دادن سن بدن
کم نشان دادن سن بدن

همیشه رابطه میان سن و شادابی بدن از مسائل داغ و موردعلاقه افراد بوده است. حتماً شما هم افرادی را دیده‌اید که جوان‌تر از سن خودشان به نظر می‌رسند. فکر می‌کنید علت چیست و چگونه می‌توان سن بدن را کاهش داد؟

راه های کم نشان دادن سن بدن

بیشتر شما در مورد دونده‌ای که قلبی ۱۹ ساله داشت یا مرتاضی که نشیمنگاهش بسیار جوان‌تر از سایر قسمت‌های بدنش بود، شنیده‌اید. با این حال فکر می‌کنید بروز چنین شرایطی واقعیت دارد؟

 

طبق یک تحقیق جدید، بافت‌ها و اندام‌های مختلف بدن با سرعت‌های متفاوتی پیر می‌شوند. به عنوان مثال، بافت‌ سینه، ۲ یا ۳ سال سریع‌تر از سایر اندام‌های یک زن پیر می‌شود. این در حالی است که بافت قلب حدوداً ۹ سال دیر‌تر از سایر اندام‌ها پیر می‌شود. اگرچه دلیل اصلی این تفاوت‌ها هنوز مشخص نیست؛ اما روش‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بدن خود را تا حد امکان جوان، شاداب و سالم نگه‌دارید.

 

یکی از اعضای Equinox Advisory Board به نام Thomas Storer می‌گوید: «ما با دو دست دارای ژنتیک خاص به دنیا می‌آییم؛ اما آنچه که در طول زندگی انجام می‌دهیم، می‌تواند وضعیت آن‌ها را تغییر دهد». در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که با انجام آن‌ها می‌توانید سرعت افزایش سن بخش‌های مختلف بدن را کاهش دهید.

 

قلب و ریه در در کم نشان دادن سن بدن :

طبق تحقیقی که در نشریه Journal of Applied Physiology منتشر شده است، قلب ورزشکاران حرفه‌ای که همواره با افزایش سن نیز به ورزش ادامه می‌دهد، با نصف سرعت ورزشکاران بازنشسته پیر می‌شود. طبق یک تحقیق دیگر که در نشریه Circulation منتشر شده است، ۶ ماه ورزش، روند پیری ریه‌ها را برعکس می‌کند.

 

شما باید فعال بمانید تا همه چیز به خوبی عمل کند؛ اما باید زمان بازیابی زیادی نیز داشته باشید. در واقع قلب انسان، ۳ / ۱ مواقع کار می‌کند و ۳ / ۲ زمان را در حال بازیابی و استراحت برای ضربان بعدی است. به همین ترتیب، حائز اهمیت است که به بدن خود زمان بدهید تا با تغییرات و فشار سازگار شود.

 

تاثیر ماهیچه‌ها در کم نشان دادن سن بدن :

طبق گفته American College of Sports Medicine، عملکرد ماهیچه‌های بدن در حدود سنین ۴۰ سالگی با نسبت ۵ درصد به ازای هر ۱۰ سال بدتر می‌شود و این فرآیند پس از ۶۵ تا ۷۰ سالگی سرعت می‌گیرد. با این حال، طبق تحقیق Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism، شما می‌توانید سرعت از بین رفتن ماهیچه‌ها را از طریق انجام یک سری برنامه تقویتی و داشتن قلبی سالم کاهش دهید. ( کم نشان دادن سن بدن )

 

مفاصل در کم نشان دادن سن بدن :

آگاهی در مورد بیومکانیک‌های بدن در آینده به نفع شما خواهد بود. ( کم نشان دادن سن بدن ) اگر زمانی که می‌دوید، زانوهایتان کج می‌شوند یا کمرتان روی دوچرخه، صاف نیست یا همواره تمرینات نامناسبی در باشگاه انجام می‌دهید، این اذیت متداوم باعث می‌شود که بدن درد بگیرد، آرتروز ایجاد شود و مفاصل شما به شدت پیر شوند. تمرینات را به درستی بیاموزید و از تکنیک‌های درست استفاده کنید تا مفاصل جوانی داشته باشید.

کم نشان دادن سن بدن
کم نشان دادن سن بدن

سلول‌ها در کم نشان دادن سن بدن :

( کم نشان دادن سن بدن ) هر سلول یا کروموزومی که در بدن وجود دارد، دارای یک تلومر یا یک بخش DNA است که قابلیت تقسیم شدن سلول‌ها را امکان‌پذیر می‌سازد. هر بار که یک سلول تقسیم می‌شود، تلومرها کوتاه‌تر می‌شوند و با گذشت زمان، زمانی که بیش‌ازاندازه کوتاه شوند، از بین می‌روند.

 

در نتیجه محققان اغلب از طریق طول تلومرها، سن بیولوژیکی را محاسبه می‌کنند. در یک تحقیق آلمانی، طول تلومرهای دونده‌های مسیرهای بلند و میان‌سال با تلومرهای افراد پشت‌میزنشین در همان سنین مقایسه شد. نتایج این تحقیق نشان داد که میزان از بین رفتن یا همان کوتاه شدن تلومرهای دونده‌ها حدود ۷۵ درصد کاهش داشته؛ به عبارت دیگر سلول‌های این افراد جوان‌تر از افراد غیرفعال بود.

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره کم نشان دادن سن بدن تقدیمتان کردیم بهره برده باشید.

ورزش کردن کافی ، تغذیه مناسب و ارامش روحی در پیر نشدن شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

همچنین سعی کنید در هر سنی که هستید به خودتان برسید ، موهایتان را مدل دهید و لباسهای شیک و شاد بپوشید.

همچنین ببینید

نورون‌ها

نورون‌ها و بررسی تمامی وظایف حیاتی آن در بدن انسان

نورون‌ها مسئول انتقال اطلاعات در بدن بوده و با استفاده از سیگنال‌های الکتریکی و شیمیایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code