کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان و درمان کج خلقی در کودکان و درمان بداخلاقی کودکان

کج خلقی در کودکان را کنترل کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

کج خلقی در کودکان  تقریبا  در همه بچه ها در فاصله یک تا سه سالگی  رخ می دهد ، حالا بچه ها خواسته و فردیت خود را کم و بیش حس می کنند و هنگامی که به آنها اعتنا نمی شود عصبانی می شوند . با وجود این همیشه هم به پدر و مادری که تحویلشان نمی گیرند حمله نمی کنند ، چون اولا می دانند که بزرگترها خیلی مهم و بزرگ هستند و ثانیا غریزه جنگیدن هنوز در آنها رشد نکرده اند .

کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان
کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان

کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان

 در مساله کج خلقی در کودکان وقتی که دیگر خشم بچه ها سرریز می کند ، انها راهی بهتر از این پیدا نمی کنند که به خودشان و به زمین زیر پایشان ضربه بزنند . آنها خودشان را روی زمین می اندازند و دست و پا وشاید سرشان را محکم به زمین می کوبند .

کج خلقی در کودکان اگر گاهی پیش بیاید موضوع مهمی نیست ، چون بچه ها هم گاهی عصبانی می شوند . بسیاری از کج خلقی ها در اثر خستگی یا گرسنگی یا قرار دادن کودک در وضعیتی است که تحمل آن از توان او خارج است . اگر کج خلقی کودکان از این نوع است ، مادر می تواند از علت ظاهری آن صرف نظر کند و دنبال علت پنهان بگردد ، تو خسته و گرسنه ای ، مگر نه ؟ بیا به خانه برویم ، غذا بخوریم و بخوابیم ، آن وقت حالت خیلی بهتر می شود .

در بسیاری از موارد ، کج خلقی در کودکان به این علت است که پدر و مادر یاد نگرفته اند با هوشیاری رفتارهای کودک را اداره کنند . مرحله رشد کودک هم عامل مهمی در کج خلقی هاست . اگر کودک شما دائما کج خلقی می کند ، این سوالات را از خود بپرسید : آیا به اندازه کافی امکان و فرصت بازی کردن در بیرون از خانه را دارد ؟ ایا جایی یا چیزی برای این که از ان بالا برود یا آن را بکشد و هل بدهد دارد ؟ در داخل خانه ایا اسباب بازی و وسایل کافی برای بازی دارد و محیط خانه برای بازی او امن است ؟ ایا دائما به او نمی گویید که لباسش را عوض کند و یا دستشویی برود ویا به جای هدایت کردن او به طرف دستشویی ، دائما لگنش را برایش نمی اورید و عصبانیش نمی کنید ؟ هنگامی که مجبورید بازی او را قطع کنید و او را به داخل منزل ببرید یا به او غذا بدهید ، ایا توجهش را به موضوع دیگری جلب می کنید یا نه ؟ هنگامی که کج خلقی را شروع می کند ایا شما هم به او اخم می کنید یا حواسش را به چیزی دیگری جلب می کنید ؟

شما نمی توانید همه کج خلقی در کودکان را تحمل کنید

اگر پدر و مادران قدر صبور باشند که بتوانند همه کج خلقی کودکان را تحمل کنند غیر عادی است . وقتی توفان شروع می شود سعی کنید خیلی سخت نگیرید و کمک کنید که زودتر تمام شود . شما نباید همیشه صبر به خرج دهید بگذارید کودک به کج خلقی خود ادامه دهد ، و گرنه عملا این کار را ادامه خواهد داد . بحث کردن با او هم فایده ندارد . چون در حال و وضعی نیست که بتواند اشتباهاتش را درک کند . به گزارش آسان طب عصبانی شدن شما هم علاج کار نیست چون او وادار می شود که همچنان به کارش ادامه دهد . سعی کنید راه مقابله را بیاموزید . بعضی بچه ها اگر پدرمادرشان انها را رها کنند به کار خودشان بر می گردند و جوری وانمود می کنند که انگار اتفاقی نیفتاده است . و بعضی ها فقط اگر والدین حالت دوستانه بگیرند راضی می شوند .

کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان
کج خلقی در کودکان و بداخلاقی کودکان

در این بخش درباره کج خلقی کودکان و بداخلاقی کودکان اطلاعاتی را در اختیارتان گذاشتیم. شما باید هر چه زودتر ریشه این موضوع را کشف کرده و او را درمان کنید.

یادتان باشد به خاطر رفع بداخلاقی نباید هر چه او میخواهد به او بدهید. چون عادت میکند با زور به همه خواسته هایش برسد و این مشکل ساز است.

منبع :

asanteb

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان