میزان خواب بچه ها چقدر است ؟ میزان خواب لازم برای بچه ها و میزان خواب بچه ها در سنین مختلف

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

میزان خواب بچه ها در آرامش و سلامت آنها تاثیر گذار است . خواب زمانی است که ما حافظه کوتاه مدت را به حافظه دراز مدت تبدیل می کنیم . ما همچنین می دانیم که خوابیدن عملکرد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ، شاید به همین دلیل است که در هنگام بیماری ، دائما احساس خواب آلودگی داریم . خوابیدن برای بچه ها ، عاملی است که به آنها کمک می کند مهارت های جدید را در مغز سازماندهی کنند و حتی ممکن است در چگونگی شبکه بندی مغز اثر داشته باشد . کودکان بخش اعظم دوره رشد خود را خوابیده طی می کنند . هدف از خوابیدن هر چه باشد در بچه ها بسیار مهم است و هر چه کوچکتر باشند به خواب بیشتری نیازدارند .

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟
میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

 میزان خواب بچه ها در سنین مختلف متفاوت است . نوزادان به طور متوسط شانزده ساعت در روز می خوابند . کودک شش ماهه به چهارده ساعت ، کودک دوازده ماهه به حدود سیزده ساعت ، کودک ده ساله به ده تا دوازده ساعت خواب در شب و چرت کوتاهی در روز نیاز دارد . در فاصله دو تا شش سالگی خواب روزانه کم می شود ، ولی خواب شب ثابت می ماند . در فاصله شش تا نه سالگی باز هم یک ساعت دیگر از خواب شبانه کم می شود .

اینها ارقام معمول هستند ، ولی میزان خواب بچه ها ی مختلف با هم فرق دارند . بعضی ها زیاد می خوابند و بعضی ها کم . نگران نشوید که نکند کودک به اندازه نیازهایش نخوابد ، چون او نیاز خودش را بهتر از شما می شناسد . نکند نگرانید که او به اندازه نیاز شما نمی خوابد ! اختلال خواب معمولا ربطی به کودک ندارد ، بلکه به خانواده او مربوط می شود . هر کودکی همان قدر می خوابد که به آن نیاز دارد . او اگر دلش بخواهد ، وسط روز می خوابد و شب را بیدار میماند . این مساله ممکن است برنامه خواب پدر و مادر را بر هم بزند . به گزارش اسان طب اگر کودک فقط به ده ساعت خواب در طی روز نیاز داشته باشد ، چون مخصوصا مادر موقعی می تواند کارهای خانه را انجام بدهید که کودک خوابیده باشد و خودش هم فرصت کافی برای خواب پیدا کرده باشد .

بچه ها هر چه بزرگتر می شوند کمتر می خوابند . بیدار ماندن کودکان مخصوصا از بعد از ظهرها شروع می شود و سپس در تمام طول روز بیدار می مانند . هر کودکی الگوی خواب و بیداری مشخصی دارد و تمام مدت از همان پیروی میکند . در اواخر سال اول ، کودکان معمولا دوبار در روز چرتی می زنند و در فاصله یک تا یکسال و نیم ، احتمالا یکی از این چرت ها را کنار می گذارند .

راههای مقابله با اخم کردن کودکان چیست ؟

میزان خواب بچه ها چقدر است ؟
میزان خواب بچه ها چقدر است ؟

در اینجا درباره میزان خواب بچه ها اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. امیدواریم اطلاعات کافی را در این باره کسب کرده باشید.

یادتان باشد میزان خواب بچه ها چه کم باشد و چه زیاد برای سلامتی جسم و روحشان مناسب نیست. همچنین ساعت خواب و ساعت بیدار شدن انها هم مهم است.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان