چطور با مدرسه نرفتن کودکان کنار آییم ؟ - آسان طب

چطور با مدرسه نرفتن کودکان کنار آییم ؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مدرسه نرفتن کودکان اصطلاحی است که برای امتناع کودک از رفتن به مدرسه بدون در نظر گرفتن علت آن اطلاق می شود ، بعضی از بچه ها در دوره ابتدایی و حتی در دبیرستان با رفتن به مدرسه مشکل جدی دارند و یا حتی واقعا می ترسند . علت واقعی این مساله در هر مورد باید دقیقا کشف شود .

علت مدرسه نرفتن کودکان

شایع ترین علت مدرسه نرفتن کودکان در دوره آمادگی ، ترس از جدایی است . همه بچه ها وقتی که به سن آمادگی می رسند ، هنوز از نظر عاطفی آن قدر رشد نمی کنند که بتوانند برای مدتی طولانی از مادرشان جدا شوند . ما از یک بچه پنج ساله توقع داریم که به محیطی بسیار بزرگ و غریبه که در آنها احساس گم شدن می کند ، بیاید .

از آن مهم تر این که توقع داریم که خودشان را به بزرگترهای غریبه بسپارند و تازه این بزرگترها را هم با تعداد زیادی از بچه ها که در اتاقی جمع شده اند و انها هم غریبه هستند ، تقسیم کنیم . به گزارش آسان طب  اغلب بچه ها با این موضوع کنار می آیند ، ولی بعضی ها هم نمی توانند .

چطور باید با مدرسه نرفتن کودکان کنار آمد ؟

اگر پدر و مادر و معلم ها مهمترین هدف خود را با کمک برای جدا کردن از خانه و سازش پیدا کردن با مدرسه و دنیای بیرون قرار دهند ، خیلی کارها می شود کرد ، اما اگر تنها علاقه آنها آموزش دروس رسمی است ، ممکن است فرصت خوبی را برای کمک به کودک از دست بدهند .

قبل از همه ، مثل بسیاری از اختلالات رفتاری باید معنی رفتار کودک فهمیده شود . علت رفتار کودک  و مدرسه نرفتن کودکان می تواند واکنش ساده ای به اضطراب بیش از حد والدین باشد و یا بر عکس ، کودک واقعا بیمار باشد . اگر ما تشخیص بدهیم که رفتار کودک ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد  ، توقع خواهیم داشت که پاسخ های ما هم به شدت با هم فرق داشته باشند .

بعضی از معلم ها اصرار می کنند که کودک را به رغم سیلاب گریه ای که راه می اندازد ، در مدرسه بگذارند و بروند و بعضی ها هم از پدر یا مادر کودک می خواهند که چند روزی را در کلاس در کنار فرزندشان بمانند تا او به محیط و افراد عادت کند . آرزو میکنم سیاست بیرون راندن همه پدر و مادرها از کلاس درس در روز اول آمادگی یا کلاس اول بزودی جای خود را به برخورد قابل انعطاف تری که بر اساس کودک وضعیت کودک برنامه ریزی می شود ، بدهد .

مدرسه نرفتن کودکان

مدرسه نرفتن کودکان ، علت ان و راهکارهای مقابله با ان موضوع این بخش از اسان طب بود. امیدواریم اطلاعات کافی را از این بخش کسب کرده باشید.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان