آموزش نحوه دادن دارو به کودکان - آسان طب
خانه » روانشناسی » آموزش نحوه دادن دارو به کودکان

آموزش نحوه دادن دارو به کودکان

گاهی اوقات دادن دارو به کودکان شکل کلک زدن را پیدا می کند ، قانون اول این است که با خونسردی و آرامش و طوری که انگار به ذهن شما هم خطور نمی کند که ممکن است او دارویش را نخورد ، به او دارو بدهید . اگر حالت عذرخواهانه به خود بگیرید و به کودک توضیح بدهید ، او را متقاعد کرده اید که توقع دارید دارو را دوست نداشته باشد . در هنگام دادن دارو به کودکان ، موقعی که قاشق دارو را در دهان او می گذارید درباره چیز دیگری حرف بزنید . اغلب بچه ها به محض دیدن دارو ، خود به خود دهانشان را باز می کنند . قرص هایی را که در آب حل نمی شوند ، کاملا خرد و با غذای خوشمزه ای قاطی کنید و به او بدهید . قرص های تلخ را می شود با شربت مخلوط کرد . قطره ها و پمادهای چشمی را می شود گاهی در هنگام خواب در چشم کودک ریخت . بهتر است اگر می خواهید دارویی را با مایعی قاطی کنید و به کودک بدهید ، از مایعی استفاده کنید که طعمش برای او غریبه است . اگر دارو را به مایعی که لازم است همیشه به او بدهید ( مثل آب سیب ) مخلوط کنید ، احتمال دارد که برای همیشه نسبت به آن مشکوک باشد .

دادن دارو به کودکان بدون تجویز پزشک ممنوع است

بدون مشورت با پزشک به دارو دادن ادامه ندهید . دادن دارو به کودکان بدون اجازه پزشک ممنوع و خطرناک  است  . هر چند مثال می آورم . کودک سرماخورده و سرفه می کند و پزشک برای او داروی سرفه تجویز کرده است . دو ماه بعد کودک دوباره سرفه می کند و والدین بدون مشورت با پزشک نسخه را تجدید می کنند . برای چند هفته ای ظاهرا کودک معالجه می شود ، ولی دوباره سرفه بر می گردد و این بار خیلی هم شدید تر است و والدین مجبور می شوند کودک را نزد پزشک ببرند . به گزارش اسان طب  پزشک تشخیص می دهد که این بیماری کودک سرماخوردگی نیست بلکه او دچار ذات الریه شده است . کافی بود پدر و مادر یک هفته زودتر کودک را به پزشک می رساندند که بیماری حاد نشود .

پدر و مادرهایی که بارها سرماخوردگی ، سردرد یا معده درد را با روش یکسانی معالجه کرده اند ، احساس می کنند که متخصص هستند و واقعا تا حدی همین طور هم می شود . ولی آنها مثل پزشک آموزش ندیده اند و تشخیص آنها کامل نیست . از نظر آنها دو سر درد یا معده درد متفاوت ، یکسان به نظر می رسد ، در حالی که برای پزشک معانی مختلف و درمان های متفاوتی دارد .

افرادی که یک بار با فرزندشان با آنتی بیوتیک خاصی معالجه شده است ، وقتی همان نشانه ها را میبینید وسوسه می شوند که دوباره از پنی سیلین استفاده کنند .

منبع:

asanteb.com

همچنین ببینید

فوبیای پرواز

فوبیای پرواز و روش های مقابله با ترس از هواپیما

فوبیا یک نوع ترس بی دلیل است که از دوران کودکی یا نوجوانی آغاز شده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code