اصول رابطه زناشویی اثربخش - آسان طب

اصول رابطه زناشویی اثربخش

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در دنیای کنونی فشارهای زندگی روزمره ، شامل فشارهای کار ، فشار بچه ها ، خانه ، مدرسه ، فعالیت های اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر ، اتصال و حفظ یک رابطه با کیفیت را دشوار می کنند . خانواده ها در عصر حاضر با مشکلات فراوان و پیچیده ای مواجه هتسند . روانشناسان و متخصصان خانواده ، پس از سالها تجربه و کارعملی با خانواده ها ، برخی از اصول رابطه زناشویی اثربخش را معرفی کرده اند .

اصول رابطه زناشویی اثربخش

اصول رابطه زناشویی موفق چیست ؟

اصول رابطه زناشویی اثربخش را در اینجا به شما معرفی می کنیم. امیدواریم اطلاعات کافی را از این بخش کسب کنید.

1-برای رابطه خود اولویت قایل شوید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

با ادامه زندگی زناشویی و پیش امدن مسایل و مشکلاتی نظیر کار ، بچه داری ، وظایف در خانه ، بستگان و خیلی کارهای دیگر در بیرون که به زندگی تحمیل می شوند و در فهرست اولویتها جا می گیرد ، رابطه زناشویی محبت آمیز و صمیمانه به تدریج به انتهای فهرست اولویتها می رود و تعجبی ندارد که طرفین به تدریج با یکدیگر غریبه می شوند و اختلاف پیدا می کنند . اگر طرفین راطبه ی خود را در راس اولویت ها قرار بدهند ، اوضاع عوض می شود . در واقع ، وقتی رابطه در راس اولویتها نباشد ، طرفین به دلیل احساس بی ارزش بودن و مهم نبودن عصبانی می شوند .

2-مسئولیت خود را در رابطه بپذیرید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

مسئولیت پذیر نبودن می تواند به روابط سرزنش مدار منتهی شود و سرزنش می تواند آزردگی ، احساس لو رفتن و عصبانیت ایجاد کند . به گزارش اسان طب تغییر مثبت در رابطه زناشویی شما زمانی رخ می دهد که یک نفر از شما و ترجیحا هر دو ، به جای تغییر دادن طرف مقابل ، خودتان را تغییر دهید . مسئولیت خود را در رابطه ی یکدیگر بپذیرید و تلاش برای تغییر خود داشته باشید .

3- احترام متقابل و برابری اجتماعی را رعایت کنید : اصول رابطه زناشویی اثربخش

امروزه نابرابری طرفین در رابطه معنا ندارد . رابطه زناشویی وقتی ماندگار خواهند بود که طرفین به یکدیگر احترام بگذارند و دیگری را با خود برابر بدانند . این نیز جز از راه اعتدال و گاهی بازنگری ممکن نمی شود . رعایت نکردن احترام متقابل باعث می شود طرفین احساس عجز و بی ارزش بودن کنند و عصبانی شوند .

4- از فردیت خود و همسرتان حمایت کنید. اصول رابطه زناشویی اثربخش

شما و همسرتان موجودات بی همتایی هستید و در مورد بسیاری از مسایل با هم اختلاف نظر دارید . قاعده ی مهم در روابط این است که طرفین با وجود اختلاف نظرهای خود بتوانند در کنار هم زندگی کرده و اختلاف نظر را مایه ی تحکیم رابطه ی خویش کنند .

اگز زن و شوهر برای تفاوت ها و اختلاف نظرهای خود ارزش قایل شوند ، رابطه ی انها تحکیم خواهد یافت .

شناخت نقش صمیمیت در زندگی را مطالعه کنید .

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان