یکشنبه 1 بهمن 1396
خانه » اخبار پزشکی » اطلاعات علمی درباره ی سردرد

اطلاعات علمی درباره ی سردرد

در حقیقت کمتر کسی را می توان یافت که تاکون سردرد را تجربه نکرده باشد . تقریبا 90% از سردرد ها را سردرد های انقباضی یا به تعبیر دیگر سر درد های تنشی تشکیل می دهند . بیشتر ما ، نزاع ، چک و صورت حساب ها را عامل سردرد می دانیم در حالی که منشا اصلی بسیاری از سردرد ها تنش و انقباض عضلانی است . عموما درد در تمام سر منتشر می شود . ممکن است درد خفیفی حس کنید و یا احساس انقباض و عدم هوشیاری نمایید . اکثر مردم سردرد را به بندی تشبیه میکنند که محکم به دور سر انها بسته شده است . با این حال هنوز کاملا روشن نیست که همیشه انقباض عضلانی مسئول سر دردهای تنشی باشد .

دانستنیها درباره سردرد

برخی افراد با نوعی زمینه زیست شناختی مستعد ابتلای به سردرد متولد می شوند . ولی هر فردی که تحت فشار روحی و عصبی باشد دچار سردرد نمی شود .

45 درصد مرد آمریکا نه تنها دچار سر درد می شوند بلکه سر درد آن ها به کرات تکرار می شود . سر درد برای این افراد به صورت یک مشکل مزمن در می اید . به علاوه حدود 16 تا 18 میلیون نفر از این افراد را مبتلایان به میگرن تشکیل می دهند که حقیقتا این نوع سر درد نسبت به سردردهای عروقی طبقه بندی می کنند و اغلب زنان مورد هجوم آن واقع می شوند .

70% از مبتلایان به میگرن را زنان تشکیل می دهند . مبتلایان آن سالانه 157 میلیون روز کاری را از دست می دهند . به طور کلی میگرن باعث سر درد های ضربان دار یک طرفه شدید می شود . اما در 40 % از افراد درد دو طرفه است . این سر درد ها اغلب سبب تهوع ، استفراغ و گاهی رعشه و سر گیجه می شوند .

بعضی افراد دارای علایم هشدار دهنده پیش میگرنی از قبیل تاری دید ، دید لرزان ، بی حسی و کرختی دست و پاها می باشند . متاسفانه حتی پزشکان کلینیک های سر درد نیز نمی توانند به طور قطع نوع سر درد مراجعین را تعیین کنند . در حال حاضر هیچ روش آزمایشگاهی خاصی برای تشخیص میگرن از سر درد های تنشی وجود ندارد .  به گزارش آسان طب تشخیص اغلب مبنی بر تاریخچه ای است که بیمار از بیماری خود می دهد . بنابراین صرف نظر از نوع سر درد ، چه سر درد های تنشی و چه میگرن ، خود بیماری تنها فردی است که می تواند به تشخیص عادات و عواملی که موجب سر درد می شوند بپردازد . پس کنترل ، پیش گیری یا درمان سر درد تنها به کارهایی که فرد انجام می دهد بستگی دارد .

آسان طب به شما پیشنهاد می کند که ورزش صورت برای رفع سر درد را مطالعه کنید .

سردرد

سردرد یکی از مشکلات شایعی است که تقریبا همه افراد به ان دچار شده اند .

این سردرد دلایل مختلفی دارد  و راه درمان ان فرق دارد.

از دلایل سر درد میتوان به فشار بالا یا پایین ، خستگی ، سرماخوردگی ، عصبی شدن و … اشاره کرد.

سعی کنید از دمنوش های گیاهی برای درمان سردرد استفاده کنید.

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

کراتیت

کراتیت چشم و بهترین روش های درمان التهاب قرنیه

کراتیت Keratitis اصطلاح پزشکی برای التهاب قرنیه است و وضعیتی است که قرنیه متورم یا ملتهب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *