بی اشتهایی عصبی یا روانی چیست ؟ - آسان طب
پنج شنبه 23 آذر 1396
خانه » اخبار پزشکی » بی اشتهایی عصبی یا روانی چیست ؟

بی اشتهایی عصبی یا روانی چیست ؟

بی اشتهایی  به غذا می تواند علل مختلف داشته باشد. از جمله وجود بعضی از انگل ها ، بعضی بیماری های کبدی ، سوء تغذیه ، کم خونی ، ناراحتی هورمونی وبالاخره بی اشتهایی عصبی و روانی که شایع ترین نوع بی اشتهایی است و در ذیل شرح داده می شود .

به گزارش گروه سلامت سایت آسان طب مرکز غذا خوردن و اشتهای بدن انسان ، هیپوتالاموس مغز است که ترشحات خود را از طریق هیپوفیز به داخل خون می فرستد . اگر این غذه از لحاظ هورمون های تغذیه ای نارسایی داشته باشد یک نوع بی اشتهایی خاصی عارض انسان می شود که با درمان های دارویی قابل مداوا نیست . بی اشتهایی عصبی در زنان جوان بیشتر مشاهده می گردد و به خصوص در مواقعی که گرفتاری های فکری آنان زیاد باشد و از همه بیشتر گرفتاری جنسی آنان سبب اختلال در امر تغذیه می گردد. با اشتها و کم کردن آن با ماده خوراکی اشنا شوید .

بی اشتهایی عصبی یا روانی

درباره بی اشتهایی عصبی بیشتر بدانید …

گاهی افرادی مشاهده می شوند که از چاقی و پی آمد های آن سخت بیمناکند و برای جلوگیری از ابتلاء به چاقی از خوردن غذا وحشت دارند و همین امر به تدریج آنان را به یک حالت بی اشتهایی عصبی و روانی مبتلا می سازد و در این حالت غذای کافی به سلول های بدنشان نرسیده و عواقب آن خطرناک تر از عوامل چاقی خواهد بود . به گزارش آسان طب عده ای نیز با یک هوس بیهوده برای لاغری و ظرافت اندام اقدام به امساک در غذا می کنند و آنقدر این عمل را ادامه می دهند تا به بیبی اشتهایی عصبی و روانی مبتلا می گردند . گاهی بی اشتهایی عصبی و روانی  به صورت یک حالت عصبی و وسواس جلوه گری می کند به طوری که بیمار را به سر حد مرگ می رساند و زندگی او را به خطر می اندازد .

به گزارش بخش سلامت سایت  اسان طب برای مداوای بی اشتهایی عصبی و روانی که به سرعت فرد را لاغر می کند توسل به دارو نتیجه ای ندارد بلکه لازم است برنامه ی زندگی اینگونه افراد را طوری تنظیم نمود که دارای حرکات جسمی و تفریحی و خنده و شادی و نشاط بوده و از غم و اندوه جدا مانده و در جمع رفقای بشاش و شادی آفرین قرار گیرند. و ابتدا از غذاهایی که بیشتر نسبت به آنها اظهار تمایل می کنند شروع نموده تا به تدریج مراکز عصبی تغذیه نیز تحریک و دستگاه گوارش نیز تقویت و ترشح آنزیم های گوارشی و هورمون های مربوط نیز زیاد و شخص بیمار به حالت طبیعی عودت یابد .

بی اشتهایی عصبی یا روانی

بی اشتهایی عصبی یا روانی یکی از مشکلاتی است که به اعصاب و روان مربوط می شود و برای سلامتی جسمی هم مضر هست. این بیماری در مقابل پر خوری عصبی قرار دارد.

در بی اشتهایی عصبی شخص وقتی عصبی هست نمیتواند چیزی بخورد و حتی گاهی اگر بخورد استفراغ می کند.

و پرخوری عصبی هم به گونه ای هست که اگر شخص عصبی باشد زیاد میخورد در حدی که شاید دل درد شود و همچنین اضافه وزن پیدا خواهد کرد.

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

تکثیر تجاری گوپی

تکثیر تجاری و روش های پرورش ماهی های آکواریومی گوپی

در مقاله های قبلی در مورد ساخت آکواریوم ، مراقبت و نگهداری صحیح از ماهی گوپی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code