ورم پستان زن ها و روش های درمان آن - آسان طب

ورم پستان زن ها و روش های درمان آن

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ورم پستان زن ها اگر در اثر باد گرم باشد علاج باد گرم کنند . اما چنانچه در اثر تجمع شیر در پستان و عدم خروج آن باشد در این حالت پستان سفت می شود و قرمزی هم ندارد و در ابتدا کمی دردناک است . در این صورت باید فورا با پستاندوش شیر را مرتب بدوشند تا از پستان خارج شده و جریان پیدا کند . ضمنا جهت نرم شدن قسمت سفت و به جریان افتادن شیر در مجاری آن مقدار دو لیوان سرکه را با دو لیوان گلاب مخلوط کرده و گرم کنند و روزی دو سه بار پستان را در این مایع گرم قرار دهند و دستمال یا حوله ای را هم به آن مایع تر کرده و بالای پستان بگذارند و بدوشند تا شیر به جریان افتد و از پستان خارج شود . و هنگامی که از داخل گلاب و سرکه پستان را بیرون می آورند ، مخلوطی از پودر باقلا و سنکنجبین را که مانند ماست می شود بر زیر و روی پستان مالند و پهار تا شش روز این عمل را انجام دهند . درباره  (توده های پستان و تسکین آن ) بیشتر بدانید .

ورم پستان زن ها
ورم پستان زن ها

درباره ورم پستان و درمان ورم پستان

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب اگر پستان نرم شد و ماده تحلیل رفت که مداوا شده است و اگر ماده تحلیل نرفت باید روی آن لواشک بگذارند تا ماده به جراحت تبدیل شده و دهن باز کرده و از داخل عضو خارج گردد .

اجزاء لواشک عبارتند از آردجو ، گل ختمی ، اسفرزه و شیرگاو ولی اگر ماده سفت شده زود نرسد و نرم نشده و به چرک تبدیل نگردد و دهان باز نکند ، برای رسانیدن ماده و دهن باز کردن زخم ، بزرک و گل بابونه و تخم کافشه و گندم را پودر کرده و با شیر گاو مخلوط و بر بالای پستان بیندازند تا دهن باز کند و چون و چون دهن باز کند .

باید روی آن از مرهم لعابی بگذارند تا چرک آن کلا خارج شود و چون چرک کاملا خارج شد از یکی از مرهم های سفید یا سیاه استفاده کنند تا زخم بهبود یابند .

اما گاهی مشاهده می شود که دهان زخم پس از باز شدن مرتب به هم می اید و چرک در زیر مانده و خارج نمی شود .

در ورم پستانها چنانچه دهان زخم باز نشود چرک زیر کل پستان را فاسد می کند . در این چنین مواقع ماده ای دارویی ابر مانند و به شکل ابر موجود است که به نام ابر هم نامیده می شود .

ورم پستان زن
ورم پستان زن

باید از این ابر به صورت فتیله ای درست کرده و در دهان زخم فرو کنند و بماند تا دهان زخم را باز کند سپس مرهم سفید را به فتیله ای آغشته کرده و در زخم فرو کنند تا کم کم از داخل گوشت بیاورد و هر چه از ته زخم گوشت بالاتر اید فتیله را کوچکتر کنند تا زخم کلا بهبود یافته و دیگر نیازی به فتیله نباشد .

ورم پستان زن ها به دلایل مختلف ایجاد می شود. گاهی این ورم مشکوک به سرطان است اما گاهی هم علل دیگری دارد و یک بیماری عادی است که درمان می شود.

ولی در هر شرایطی اگر به ورم مشکوکی برخوردید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان