از مزاحمت جنسی چه می دانید؟ - آسان طب
خانه » خانواده » از مزاحمت جنسی چه می دانید؟

از مزاحمت جنسی چه می دانید؟

منظور از مزاحمت جنسی ، رفتار ناخواسته مربوط به جنسیت است ، مثل اجبار جنسی ، توجه جنسی ناخواسته و رفتارهای خصمانه به علت جنسیت زن . اکثرا مزاحمت جنسی در محل کار یا در مکان های آموزشی روی می دهد .

مزاحمت جنسی یعنی چه ؟

دستگاه قضایی آمزیکا دو نو ع مزاحمت جنسی راممنوع کرده است .

نوع اول مزاحمت “این در مقابل آن ” نامیده می شود . در این حالت ، فردی از موضع قدرت در سازمان ، به فردی از موضع ضعیفتر ، آشکارا و به صراحت می فهماند که برای حفظ شغل و گرفتن نمره خوب در درس ، ترفیع و … باید خواسته های جنسی او را بپذیرد .

نوع دوم مزاحمت جنسی ، محیط خصمانه نامیده می شود . در این حالت فضای مدرسه ، دانشگاه یا محل کار آنقدر ارعاب آور و اهانت آمیز می شود که دانشجو یا کارمند نمی تواند در آن خوب درس بخواند یا کار کند .

اکنون اجازه بدهید یک مثال از مزاحمت جنسی بیاوریم تا بتوانیم ان را بهتر درک کنیم .

اجبار این در مقابل آن : دبورا کارمند دفتری در یک شرکت کوچک است . بیل مسئول قسمت بازاریابی است . بیل دایما مزاحم دبورا می شود و برایش تعریف می کند که از رابطه ی جنسی خود با همسرش راضی نیست . او چند بار به طرف دبورا رفته ولی هر بار با واکنش منفی روبرو شده است . در بازسازی شرکت بیل به مدیریت آن انتخاب می شود . در اولین ملاقات بیل به دبورا می گوید : یا با من رابطه برقرار می کنی یا اخراج می شوی . خوشبختانه دبورا از او شکایت میکند و برنده هم می شود .

چرا مزاحمت جنسی مساله مهمی است ؟

به گزارش بخش روانشناسی سایت اسان طب در آمریکای شمالی ، مزاحمت جنسی به چند دلیل اهمیت دارد : 1- مزحمت جنسی نشان می دهد که در جامعه ی ما مردان قویتر از زنان هستند . 2- خواسته های جنسی اجباری است ، یعنی اگر زنان انها را قبول کنند از مزایای اقتصادی یا آکادمیک برخوردار خواهند شد و اگر قبول نکنند ، انتظار عواقب منفی را خواهند داشت . 3- مزاحمت جنسی از شان زنان می کاهد و آنها را به “کالای جنسی تبدیل می کند ” . 4- از زنان “قربانی صامت” ساخته می شود ، زیرا می ترسند و برای ادامه ی تحصیل یا اشتغال ، صدایشان در نمی آید .

عوامل مربوط به مزاحمت های جنسی ممکن است عواقب ضعیفتری نیز داشته باشند . مثلا مردانی که مزاحمت جنسی ایجاد می کنند معمولا آن را با حالتی حاکی از تسلط و زورگویی انجام می دهند و زیاد با زنان حرف نمی زنند . در چنین تعاملاتی ، زنان احساس ناراحتی می کنند و در نتیجه عمکرد تحصیلی یا شغلی آنها آسیب می بینید .

مزاحمت جنسی

مزاحمت های جنسی به دلایل مختلف اتفاق می افتد و عواقب بعدی هم دارد. البته مزاحمت جنسی فقط مخصوص خانم ها نیست . ممکن هست حتی برای اقایان هم پیش بیاید. علت اصلی مزاحمت جنسی نیاز جنسی است. چه برای همجنس گراها و چه برای دو جنس مخالف.

منبع :

Asanteb.com

همچنین ببینید

حمله میگرنی

حمله میگرنی و راهکارهایی برای درمان حملات میگرن

ابتدا عواملی که باعث حمله میگرنی میشوند را آموزش می دهیم و سپس به شما …

یک دیدگاه

  1. عالیه فقط نفهمیدم چطور بفهمییم ناراحت می شه یا نه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code