مراحل عذرخواهی اثربخش - آسان طب

مراحل عذرخواهی اثربخش

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

عذرخواهی خالصانه ابزار قدرتمندی برای حاکم کردن صلح و آرامش ، توقف بگو مگو ها و پیوند مجدد اعضای خانواده و رابطه های قطع شده است . عذرخواهی ، به شخصی که به او توهین شده و آزار دیده ، آرامش خاطر می دهد ، توهین کننده را آرام می کند و رابطه را شفا می دهد . عذرخواهی خالصانه و اثربخش نشانه صداقت ، بزرگواری و فروتنی است . عذرخواهی برخلاف تصور بسیاری از مردم ، نشانه شجاعت است نه ضعف . عذرخواهی خالصانه آن قدر مهم است که که برخی از رابطه ها را فقط عذرخواهی خالصانه اصلاح و ترمیم می کند . در این بخش درباره مراحل عذرخواهی اطلاعاتی را تقدیم می کنیم.

مراحل عذرخواهی
مراحل عذرخواهی

مراحل عذرخواهی به عقیده ورلی انگل

بورلی انگل ، درمانگری دارای پروانه ی کار و متخصص عذرخواهی ، چند سال در مورد عذرخواهی و قدرت و تاثیر آن تحقیق کرده است . نتایج تحقیقاتش نشان می دهد که عذرخواهی خالصانه جلوی طلاق ، قهرهای خانوادگی ، دعاوی حقوقی و اعمال سنگدلانه ای مثل تیراندازی در مدارس را می گیرد . معذرت خواستن و قبول کردن معذرت دیگران بابت اشتباهات ، غقلت ها و توهینهایشان ، که بسیاری از افراد از آن حذر می کنند ، برای سلامت و رفاه روانی و جسمانی ما ضروری است . اقرار نکردن به خطاها و  اظهار ندامت نکردن ، توهین را به آزردن می افزاید و بارزترین راه برای بی احترامی به دیگران است .

به عقیده انگل عذرخواهی اثربخش سه مرحله دارد :

الف –ندامت . اولین مرحله از مراحل عذرخواهی مرحله ندامت است. اقرار خالصانه به اینکه یکی از عزیزانتان را آزرده اید و متوجه عمل خود هستید .

ب- مسئولیت پذیری . دومین مرحله از مراحل عذرخواهی مرحله مسئولیت پذیری است. قبول اینکه باید با شخصی که او را رنجانده اید دوباره ارتباط برقرار کنید .

پ- جبران .  سومین مرحله از مراحل عذرخواهی مرحله جبران است. عذرخواهی خالصانه و ظریف از کسی که او را رنجانده اید و نشان دادن اینکه دیگر او را نخواهید رنجاند و اشتباهات را جبران خواهید کرد .

عذرخواهی اجباری ممنوع!

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب دقت کنید که عذرخواهی نباید اجباری باشد . به همین دلیل ، نباید کودکان را مجبور کنید که از خواهر و برادر ، دوستان و اطرافیانش عذر بخواهد . البته مهمتر است به کودکان بگویید چرا معتقدید باید عذرخواهی کنند و چگونه عذرخواهی کنند . عذرخواهی کردن یا نکردن به خود انسان بستگی دارد و عذرخواهی اجباری عملا بی اعتمادی طرفین را دامن می زند . به یاد داشته باشید که بهترین راه برای آموزش عذرخواهی به کودکان آن است که خودتان از آنها عذرخواهی کنید .

منبع :

asanteb.com

....................................

عناوین تصادفی :

 

 

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان