برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه - آسان طب

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

برخورد با مزاحمت جنسی یک مساله مهم و اساسی مخصوصا برای خانم ها و دختران است . برخورد با مزاحمت جنسی روشهای گوناگونی دارد که همه افراد باید از آن آگاهی پیدا کنند . مزاحمت جنسی صرفا مشکل کوچک زنان نیست ، بلکه ممکن است زندگی آنها را عوض کند . لگر زن خواسته های جنسی رئیس خود را نپذیرد ممکن است گزارش کاری منفی دریافت کند ، تنزل رتبه بگیرد ، یا به شغل دیگر منتقل شود . ممکن است او اخراج یامجبور به استعفا شود . زنی که در دانشگاه قربانی مزاحمت جنسی می شود ممکن است ترک تحصیل کند یا در کلاسهای استاد مزاحم شرکت نکند . این قربانیان مدت ها رنج می برند ، حتی زمانی که در کلاس های فرد مزاحم حضور ندارند .

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه
برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه

زنان ، در برخورد با مزاحمت جنسی ، چه واکنش هیجانی نشان می دهند ؟ اکثر زنان در برخورد با مزاحمت جنسی احساس اضطراب ، ترس ، خودتردیدی ، خجالت و افسردگی می کنند. آنها ممکن است خجالت زده شوند ، زیرا فکر می کنند که خودشان تا حدی مقصر بوده اند . در عوض وقتی زنان قربانی جرایمی مثل دذدی و کیف قاپی می شوند کمتر احساس می کنند که تقصیر از طرف آنها نیز بوده است . به گزارش اسان طب زنانی که قربانی مزاحمت جنسی می شوند ، اعتماد به نفس خود درباره ی توانایی های تحصیلی یا شغلی را از دست میدهند . واکنش های فیزیکی عبارتند از انواع سردردها ، اختلالات غذایی و بی خوابی .

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه
برخورد با مزاحمت جنسی

نحوه برخورد با مزاحمت جنسی

واکنش فردی . وقتی زن قربانی مزاحمت جنسی می شود ، چه کار می تواند بکند ؟ در اینجا به دانشجویان دختری که در محیط دانشگاه مورد مزاحمت جنسی قرار می گیرند ، توصیه هایی می شود :

1-با سیاست و قوانین دانشگاه در مورد مزاحمت جنسی آشنا شوید و بدانید که کدام یک از مسئولان دانشگاه به امور مربوط به مزاحمت جنسی رسیدگی می کند .

2- اگر به رفتار استادی شک کردید ، موضوع را با فردی که به او اعتماد دارید در میان بگذارید .

3- در اکثر مواقع ، وقتی قربانی ، مزاحمت جنسی را نادیده می گیرد ، بر شدت و فراوانی آن افزوده می شود . اگر مشکل ادامه پیدا کرد ، به مزاحم بگویید که مزاحمت جنسی او شما را ناراحت می کند . استراتژی دیگر این است که یک نامه ی تایپ شده به او بفرستید . در این نامه رویدادها را باذکر محل ، تاریخ و شرح کامل ماوقع توضیح دهید ، مخالفت خود را دقیقا به او حتی در برابر شوخی های جنسی اطلاع دهید و به او بگویید که می خواهید این کار متوقف شود . در پایان بگویید که کپی آن برای آینده حفظ خواهد شد .

4- همه موارد مزاحمت جنسی را دقیقا یادداشت کنید و از همه نامه نگاریها کپی نگه دارید .

5- اگر مشکل ادامه یافت ، آن را به مسئولان ذی ربط دانشگاه گزارش دهید . اگر دانشگاه واکنش نشان ندهد ، در آینده مسئول خواهد بود .

برخورد با مزاحمت جنسی در دانشگاه موضوع این قسمت از اسان طب بود. باید دانش جویان مراقب مزاحمتهای جنسی دانشگاه باشند و از صمیمی شدن بیش از حد با جنس مخالف خودداری کنند.

منبع :

asanteb.com

برچسب ها
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقالات پیشنهادی جهت مطالعه ی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
مشاوره ازدواج میم تزریق بوتاکس سیب سرخ تزریق ژل سیب سرخ متخصص غدد دکتر منشادی کلینیک کمردرد امید متخصص دیسک کمر دکتر سعیدی کلینیک دیسک کمر دکتر فرخانی متخصص ایمپلنت جراح بینی دکتر اکبری متخصص ارتودنسی دکتر فتحیان