پیشگیری از تجاوز غریبه و آشنا - آسان طب

پیشگیری از تجاوز غریبه و آشنا

در مورد این  پیشگیری از تجاوز توسط زنان، به طور انفرادی  دو مشکل وجود دارد . می توان مشکل اول را مشکل قربانی کردن قربانی نامید . زنان نباید سوار مسافرکشهای شخصی شوند و یا در خیابان های تاریک راه بروند. چرا تنها زنان (قربانیان احتمالی) باید رفتار خود را محدود کنند ؟ نمی توان به این سوال پاسخ راضی کننده داد و این وضعیت مطمئنا عادلانه نیست . با این حال باید بپذیریم که اگر زنان احتیاط های لازم را رعایت کند ، از احتمال تجاوز کاسته خواهد شد . بی عدالتی و نابرابری در رعایت احتیاط ها نشان میدهد که راه حل واقعی به تغییراتی عمده در جامعه نیاز دارد ، نه اینکه فرد رفتار خود را تغییر دهد .

مشکل دوم پیشگیری از تجاوز در سطوح فردی این است که آیا زنان باید به طور فیزیکی با مهاجم درگیر شوند ؟ مطالعات نشان می دهد که وقتی زنان در مقابل مهاجمان مقاومت می کنند ، انها را هول می دهند ، یا آنها را ناتوان می سازند ، از احتمال تجاوز کاسته می شود . بنابراین ، متوجه می شوید که موثر ترین روش ها ، روش های قاطعانه و به طور کلیشه ای مردانه است ، نه روش های به طور کلیشه ای زنانه .

متخصصان پیشگیری از تجاوز توصیه می کنند که زنان به کلاس های آمادگی رزمی و دفاع از خود بروند . زیرا دفاع شخصی به زنان قدرت بیشتری می دهد و تواناییهای فردی آنها را بیشتر می کند . وقتی وضعیت تجاوز پیش می آید ، زنان باید به سرعت ، وضعیت و نیز قدرت فیزیکی خود را بسنجند و بعد تصمیم بگیرند که مقاومت کنند یا نه . با این حال حتی اگر زنان هیچ یک از روش های پیشگیری را به کار نبرند و در نتیجه مورد تجاوز واقع شوند مقصر نیستند . کسی که تجاوز می کند مقصر است و نباید قربانی را قربانی کرد .

پیشگیری از تجاوز اشنایان

متاسفانه زنان باید استراتژی های مختلفی به کار ببرند تا از سوی آشنایان در امان بمانند . احتیاط کلی این است که باید از اشنا شدن با مردانی که به انها توهین می کنند نسبت به زنان نظر منفی دارند و به حرفها و احساسات زنان اهمیت نمیدهند بپرهیزند .

بعضی از احتیاط ها در اشناییها و رفت و امدها با مردان می توانند از تجاوز اشنایان جلوگیری به عمل اورند . وقتی در مراحل اولیه آشنایی هستید همراه با دیگران به محل های عمومی بروید و با او تنها نباشید . اجازه ندهید با اتومبیل شما را جایی ببرد . از نوشیدن الکل خودداری کنید و حواستان به نوشیدنی خود باشد تا کسی پنهانی در ان دارو نریزد . از قبل فکر کنید اگر وضعیت خطرناک باشد چه واکنشی باید انجام دهید ؟ با صدای بلند در مقابل خواسته اش بگویید : تمامش کن . می خواهی به من تجاوز کنی . من الان به پلیس زنگ می زنم . حرف زدن منطقی نیز گاهی می تواند مفید واقع شود . جیغ کشیدن و فرار کردن نیز موثر است .

منبع :

asanteb.com

برچسب ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *