مدیریت خشم کنترل خشم کنترل عصبانیت روشهای مدیریت خشم راههای کنترل خشم راههای مدیریت خشم
خانه » روانشناسی » افکاری که نیاز به مدیریت خشم دارند

افکاری که نیاز به مدیریت خشم دارند

خشم مثل هیجانات دیگر معلول باورهای شما و چیزهایی است که به خودتان می گویید . همیشه نمی توانید وقایع را انتخاب کنید اما می توانید نظرتان را در مورد وقایع انتخاب کنید . با این کار می توانید به مدیریت خشم بپردازید . یکی از مواهب معجزه آسای انسان این است که می تواند نگرش های خود را در مورد وضعیتها انتخاب کنید . با این حال ، اکثر مردم از این موهبت بی خبر هستند و برای پرورش آن وقت و انرژی نمی گذارند . این در حالی است که حق انتخاب افکار و باورها می تواند سخت ترین و پر مسئله ترین رابطه ها را متحول کرده و جنجالی ترین رابطه ها را اصلاح کند .

مدیریت خشم

افکاری که نیاز به مدیریت خشم دارند

برای آن که افکار و باورهایتان را انتخاب کنید ، ابتدا باید بر آنها واقف باشید . آگاهی بر افکار و باورها سخت است ، چون گاهی اوقات بی آن که خودمان بدانیم ، در حال فکر کردن هستیم . در این مورد نیزمثل هر مورد دیگری ، برای مدیریت خشم تمرین دوای درد است . با عصبانی فکر کردن ، خودتان را عصبانی می کنید . «عصبانی فکر کردن» را «فکرهای داغ» می نامند ، یعنی افکار خصمانه ای که باعث می شوند جوش بیاورید . با مبحث خشم در زندگی اشنا شوید .

برخی از فکرهای داغ که موجب عصبانیت و خشم می شوند و نیاز به مدیریت خشم دارند  ، عبارتند از :

1- غیر منصفانه یا زیانبار در نظر گرفتن وقایع نیاز به مدیریت خشم دارد . فرض کنید همسر ، دوست یا فرزندتان موقع کارکردن ، مزاحم شما می شود . به خودتان می گویید انصاف نیست این قدر بی ملاحظه باشد . اگر واقعه ای را غیر منصفانه یا زیانبار بدانید ، وارد مراحل دیگر عصبانی فکر کردن می شوید .

2- فاجعه سازی نیاز به مدیریت خشم دارد . مزاحمت های همسر یا فرزندتان را افتضاح و وحشتناک فرض می کنید . برای مثال ، به خودتان می گویید « وحشتناک است ، هولناک است و غیره .»

3- ناچیز شمردن توان و قدرت خود هم نیاز به مدیریت خشم دارد. به خودتان می گویید «نمی توانم تحملش کنم» یا «نمی توانم این افتضاح را تحمل کنم »

4- توقع نیاز به مدیریت خشم دارد: از دیگران متوقع می شوید . به خودتان می گویید « او باید یا نباید این کار را بکند» یا به خودتان می گویید «هر گز نباید این اتفاق می افتاد یا همیشه باید این اتفاق بیفتد» . به عبارت دیگر ، در گیر مطلق اندیشی می شوید : «باید حرف ، حرف من باشد !»

به گزارش بخش روانشناسی سایت اسان طب ، چون مبنای خشم باورهاست پس خشم هدفمند است . یعنی شما را به خواسته هایتان می رساند و کمک می کند بر سختی ها و مشکلات غلبه کنید . وقوف بر باورها و اهداف نقش مهمی در بهتر شدن انتخاب ها و مدیریت اثر بخش هیجانات و خشم بازی می کند . خشم محصول انتظارات و تفسیرهایمان است .

مدیریت خشم

در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره مدیریت خشم و افکاری که نیاز به مدیریت خشم دارند اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. اگر در مقابل این افکار مدیریت خشم نداشته باشید هم خودتان اسیب می بینید و هم اطرافیانتان .

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

تاثیر رنگ ها بر اشتها

رنگ ظروف و محیط غذا خوری چه تاثیری بر مقدار اشتها دارد؟

این روز ها بحث چاقی و لاغری خیلی از افراد را در گیر خود کرده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code