یکشنبه 1 بهمن 1396
خانه » اخبار پزشکی » اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

اختلال بینج ایتینگ از اختلالات غذایی

آرزوی اصلی زنان جوان ، بلند پرواز و باهوش ، نجات دادن جنگل ها یا موفقیت در شغل نیست بلکه کم کردن وزن است . چرا زنان مدرن ، در ثروتمندترین کشور دنیا ، مثل ساکنان کشوهای قحطی زده زندگی می کنند ؟ چرا آنها گرایش دارند که ضعیف ، بی تفاوت و سطحی نگر باشند و نتوانند به خانواده ، شغل و جامعه ی خود کمک کنند ؟

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، اکثر زنان آمریکا و کانادا ، درباره ی وزن خود ، اشتغال ذهنی دارند . بسیاری از زنان ، اختلالات خطرناک ، مثل آنورکسی ، ندارند ، اما چون به ظاهر فیزیکی و رزیم غذایی اهمیت می دهند ، از لذتهای اجتماعی و بلند پروازی شغلی غافل می مانند . در واقع عارضه های خوردن نا منظم و غلط از لحاظ شدت به صورت یک پیوستار عمل می کند .

اختلال بینج ایتینگ

آشنایی با اختلال بینج ایتینگ

اختلال بینج ایتینگ نوعی از اختلالات غذایی است که طبقه بندی جدیتری را ایجاد کرده است . اما هنوز به اندازه آنورکسی و بولیمی تحقیقات زیادی را موجب نشده  است . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ چند بار در هفته (حداقل دو بار در هفته و برای حداقل 6 هفته) « دوره بینج – ایتینگ» دارند ، یعنی مقدار زیادی غذا می خورند و احساس می کنند که نمی توانند این پرخوریها را در کنترل داشته باشند .

بعد از خودشان و از غذا متنفر می شوند و احساس افسردگی می کنند . برخلاف افراد مبتلا به بولیمی ، افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ ، برای جبران پرخوری خود ، به روش های غلط ، مثل استفراغ یا استفاده از مسهل ها ، پناه نمی برند . در نتیجه معمولا چاق هستند .

حدود 0/7 تا 4 درصد افراد جامعه از اختلال بینج ایتینگ رنج می برند . حدود 60 درصد این افراد زن هستند . اما نسبت جنسیت ، در مقایسه با آنورکسی و بولیمی ، خیلی کم به سمت زنان انحراف دارد . افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ به اندازه افراد مبتلا به آنورکسی و بولیمی ، به لاغر بودن اهمیت نمی دهند .

مروری بر سه نوع اختلال غذایی

افراد مبتلا به آنورکسی نمی خواهند حداقل وزن طبیعی را داشته باشند ، به همین دلیل ، به طور خطرناک لاغر هستند .

افراد مبتلا به بولیمی حداقل وزن طبیعی را حفظ می کنند ، اما دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند و برای پیشگیری از افزایش وزن معمولا از روشهای غلط استفاده می کنند .

افراد مبتلا به اختلال بینج ایتینگ دوره های بینج – ایتینگ فراوانی دارند ، اما برای پیشگیری از افزایش وزن از روشهای نامناسب استفاده نمی کنند . این افراد معمولا چاق هستند .

منبع :

asanteb.com

همچنین ببینید

اختلالات ناشی از اضطراب و تاثیر آن بر ایجاد بیماری آلزایمر

یکی از مواردی که در سراسر ایالات متحده و یا حتی جهان بسیار شایع است، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *